Nehcce sa mi pracovať

Príspevok v téme: Nehcce sa mi pracovať
nemamchut

Ako to máte Vy? Chodíte radi do práce? Ja prácu neznášam, nenávidím tam chodiť, nerád pracujem s ľuďmi a úplne najviac nenávidím prácu vo fabrike na smeny. Rozmýšľam, že prestanem pracovať, mám malú chatku ktorú som kúpil za pár euro, nie je tam elektrina, ale je mi to jedno. Veď toto nie je život, chodiť každý deň do práce a zarábať tak žalostne málo,, počúvať ten primitívny slovenský manažment, stále len po nás kričia, cítim sa ako otrok. Vlastné bývanie v dnešnej dobe? Jedine tak na hypotéku a aj na tú už musíte mať nejaké našetrené peniaze, už nedostať 100% hypotéku. Odkiaľ mám našetriť tých 20% čo potrebujem? Z toho žobráckeho platu? Viem, budete mi tu určite nadávať, že som sa mal lepšie učiť a podobné "motivačné" reči, ale ja som na učenie nikdy nebol. Makať viem, ale nechcem makať pre nikoho. Nechcem byť do konca života otrok čo chodí do práce lebo musí, lebo inú možnosť nemá ak chce prežiť. Nenávidím túto dobu, na všetko treba peniaze, už sa ani nevy...rieš keď nemáš peniaze. Založiť si rodinu? Ako ju uživím? Z tých 700 eur čo zarobím? Premýšľam, že radšej budem bezdomovec ako otrok vo fabrike.

maca-maca

Ja už som šiesty rok v zahraničí a neľutujem. Som v Tirolsku, pracujem ako servírka a tiež ako chyžná. Plat je skvelý, tringelty super. Ubytovanie a stravu mám hradenú. Ja si nemôžem vynachváliť. Ale rátaj s tým, že musíš makať, lenivcov nikde nechcú. Tie peniaze čo mám za mesiac v Tirolsku, by som mala za 3 mesiace na Slovensku. Drží Ťa niečo na Slovensku?

hlohovcanka

pre pracaanka

Chodim sama. Nemam s tym problem, par mesiacov makam, potom pridem na mesiac na svk, stretavam sa s priatelmi, som s rodicmi a bratmi, uzivam si oddych a potom zasa naspat do zahranicia, lebo po mesiaci dostavam depku zo slovenska.

tutri

*emaniala*
Niektorí ľudia majú problém urobiť takýto krok..Lebo majú obavu zo zmeny..Majú obavu, že to nové by bolo ešte horšie ako to momentálne..