Nehcce sa mi pracovať

Príspevok v téme: Nehcce sa mi pracovať
nemamchut

Ako to máte Vy? Chodíte radi do práce? Ja prácu neznášam, nenávidím tam chodiť, nerád pracujem s ľuďmi a úplne najviac nenávidím prácu vo fabrike na smeny. Rozmýšľam, že prestanem pracovať, mám malú chatku ktorú som kúpil za pár euro, nie je tam elektrina, ale je mi to jedno. Veď toto nie je život, chodiť každý deň do práce a zarábať tak žalostne málo,, počúvať ten primitívny slovenský manažment, stále len po nás kričia, cítim sa ako otrok. Vlastné bývanie v dnešnej dobe? Jedine tak na hypotéku a aj na tú už musíte mať nejaké našetrené peniaze, už nedostať 100% hypotéku. Odkiaľ mám našetriť tých 20% čo potrebujem? Z toho žobráckeho platu? Viem, budete mi tu určite nadávať, že som sa mal lepšie učiť a podobné "motivačné" reči, ale ja som na učenie nikdy nebol. Makať viem, ale nechcem makať pre nikoho. Nechcem byť do konca života otrok čo chodí do práce lebo musí, lebo inú možnosť nemá ak chce prežiť. Nenávidím túto dobu, na všetko treba peniaze, už sa ani nevy...rieš keď nemáš peniaze. Založiť si rodinu? Ako ju uživím? Z tých 700 eur čo zarobím? Premýšľam, že radšej budem bezdomovec ako otrok vo fabrike.

Beee

Je to len tvoja voľba a záleží len od toho, aký štýl života ti vyhovuje. Nič ti ale len tak nepadne do lona a musíš pre to aj niečo urobiť. Keď si lenivý a ľahostajný ísť si za tým, čo chceš, tak potom sa úplne nadarmo budeš sťažovať, že to nemáš...

smutnaslovenka

ahoj tiez to mam tak isto! Niekedy som odsudzovala ludi co maju taky postoj no potom som sa po skole zamestnala a som tiez znechutena za ake peniaze tu robime. Zivot na Slovensku je dnes len pre ITckarov, lekarov a bohatých manazerov a normalny clovek nekupi ani byvanie! Fuj hnus tato krajina co je len pre jednu vrstvu! kazdy slusny pracujuci clovek si zasluzit mat byvanie adekvatnu zdravotnu starostlivost a mat peniaze na zakladne potreby :(

Lula13

Nuž... nech sa nik nehnevá, ale s tým, že peniaze sú fakt dôležité a človek sa bez nich už pomaly naozaj ani nevy...., mal rátať každý... tak to bolo, je aj bude. Ponúk práce je v dnešnej dobe naozaj dosť, len, samozrejme, pokiaľ človek žije v nejakom menej rozvinutom regióne, nemôže očakávať, že si tam hneď nájde vysnívaný džob podľa jeho predstáv... bohužiaľ, tak to je. Kopa ľudí musí zmeniť miesto svojho pôsobenia, pokiaľ chce lepší život...

Kendaa

Kokšo, mňa tak vedia vytáčať tieto ponosy! 700 eura je niekomu málo? Skúste prísť robiť na východ kde zarobíte vo fabrike 450 eur a potom plačte ako sa z toho nedá vyžiť!

marianBe

Kolko mas rokov? Nechapem ako mozes takto premyslat. Peniaze su potrebne, kazdy maka lebo makat musi, ludia pracuju aj na smeny ranne, poobedne, nocne. Nicia si zdravie za almuznu, ale nemaju na vyber, musia zivit rodiny. Ale je to tvoj zivot.