Zostať na Slovensku alebo odísť?

Príspevok v téme: Zostať na Slovensku alebo odísť?
maturantkalenka

Ahojte, veľmi by mi pomohli Vaše názory.
Som čerstvá maturantka, na vysokú som sa nehlásila, strednú som takpovediac "preplávala", viac než učeniu som sa venovala kamoškám a víkendovým párty. A tak sa to odzrkadlilo na mojich známkach a maturitnom vysvedčení. Za to si ale môžem sama, nejdem sa tu sťažovať. Čo ale riešim je práca. Viem, že si nemôžem vyberať a že nemám čo ponúknuť zamestnávateľom, rozhodne sa o mňa žiadny zamesnávateľ preto nebude biť. Teda zostáva mi práca za pokladňou, dokladanie tovaru, práca vo výrobe za pásom na smeny. Platy strašne smiešne na Slovensku. Rozhodujem sa preto, či zostať na Slovensku alebo odísť do zahraničia? Anglicky viem plynuje, nemecky na úrovni B2. Myslím, že za tú istú prácu dostanem v zahraničí viac. Je mi samozrejme jasné, že sú v zahraničí aj vyššie výdaje. Rozhodne tam nezbohatnem, ale určite si poplatím všetko čo mám a aj mi niečo navyše zostane, dokážem si odložiť peniaze, čo zo slovenského platu len veľmi ťažko. Čo by ste mi poradili? Zostať tu alebo to skúsiť v zahraničí?
Ďakujem pekne :)

maturantkalenka

vega1 jazyky sa mi učili vždy ľahko :D Školu som flákala, ale to neznamená, že som prepadala. Z angličtiny som zmaturovala na 1 :D

vega1

Ak vies anj a nej naozaj na takejto super urovni, najdes si dobru pracu i na Slovensku. Urob si kurz Excel, Word, PowerPoint a skus korporaty. Samozrejme da sa ist i do zahranicia. To je tiez riesenie.
Este ak sa mozem opytat, ako si sa naucila cudzie jazyky, ked pises, ze skolu si flakala.

maturantkalenka

denisaf, veď práve preto rozmýšľam nad zahraničím. Viem, že som neštudovala dobre a preto sa nemám čo sťažovať, zároveň si však myslím, že aj človek ktorý nemá školu, ale je pracovitý, by mal zarobiť dosť na normálny slušný život.

denisaf

ahoj Lenka urcite chod do zahranicia . Co ta tu caka ked mas strednu 400 eurovy plat? Napríklad v takom Rakusku najdes robotu aj bez jazyka :) drzim ti palce nestracaj tu cas

zavislak

V chudobných oblastiach je veľa záujemcov o prácu, preto zamstnávatelia platia málo, majú nenormálne požiadavky a chovajú sa k zamestnancom ako k handre.

V oblastiach kde je dostatok práce, si zamestnávatelia zamstnanca vážia, slušne mu zaplatia a chovajú sa k nemu ako k človeku.

Je na tebe ako chceš prežiť život. Je dobré mať možnosť sa vrátiť, keby niečo, ale to je asi tak všetko.