Robím dobre ?

Príspevok v téme: Robím dobre ?
Tutanchamon_xD

Veľa ľudí ma tu pozná a vedia, ako som sa sťažoval ešte pred dvoma rokmi na tomto fórume pod nickom ''Matusisko'' (nepamätám si ho presne) . Viete, ako som vypisoval, že nemám kamarátov a nemám s kým chodiť na výlety, dovolenky, letné prechádzky a nemám si s kým zavolať či popísať.

Písal som, ako nás opustil otec a že som zažil na strednej aj menšiu psychickú šikanu, kde moje sebavedomie kleslo k bode mrazu. Písal som, že tento problém som dávno hodil za chrbát a je zo mňa nový človek, ktorému znova stúplo sebavedomie na samí vrchol, a že som to dosiahol úplne sám.

Viete, ako som sa sťažoval, že si neviem nájsť frajerku a že som stále človek bez akýchkoľvek skúsenosti, čo sa týka vzťahu a sexu. Ďalej som písal, že som nikdy nemal kamarátku, ktorá by mi povedala, že je rada, že má spoznala a že celkovo vzťahy aj v rodine nemáme vôbec pozitívne.

Ďalej som písal, že nerobím nič iné, len chodím do roboty a z roboty domov, kde trávim zvyšok môjho voľného času. Ďalej som písal, že som mal vždy šťastie na chlapský kolektív, takže som si ani v robote nemal ako nájsť frajerku.

Ide o to, že všetky tie potreby, ktoré som tak od života vyžadoval a ktoré ma stiesňovali každý deň na duši, zrazu nepotrebujem. Už od cca mojich 24 rokov nechcem a ani si nesnažím hľadať frajerku, či nových kamarátov do života. Už vôbec netúžim zažiť prvý sex s nejakou ženou a už vôbec netúžim niekam chodiť.

Zrazu moje pocity a vášne ochladli v mojom vnútri. Neviem si predstaviť, že by som žil s niekym vo vzťahu, či sa stretával s niekym novým, kto by prišiel do môjho života. Dokonca už len predstava mi nie je príjemná na všetky tieto veci. Je dobre, že som si na to zvykol tak, že už nevyhľadávam to, čo mi niekedy tak veľmi chýbalo ? Je dobre, že som ostal chladným ? Skôr si predstavujem, že budem žiť len pre seba samého a nebudem riešiť veci okolo, ako sú vzťahy, sex a ľudí okolo mňa.

petroneta

dobreuz, dvojica nepotrebuje dvakrát taký priestor a ak ho aj potrebuje väčší, nie je to úmerné. Vlastne za prenájom dvoj a trojizbového bytu taký veľký finančný rozdiel nie je.
Pozvania a podobne sa očakávajú skôr od muža, to je pravda, na druhej strane, ak spolu žijú a hospodária so spoločnými peniazmi, tak si už dvaja rozmyslia, čo si chcú a môžu dovoliť, a čo nie - štatistiky nepustia, že dvaja spolu žijúci ľudia minú menej ako dvaja žijúci každý osve.

Daviiid

Emócie vo vzťahu alebo len pri kontakte s ľuďmi pre mňa hrajú práveže asi tú najdôležitejšiu úlohu. Teda pri tých na ktorých mi záleží. Iných nijako neriešim.

To bolo k dobreuz

petroneta

ohľadne financií, je výhodnejšie žiť vo dvojici, ako každý sám. Potom je nájom, strava, energie, všetko spoločné a na jedného to vyjde menej, ako keď si platí každý sám.
Keď má človek partnera, s ktorým nebýva, je trochu tých financií viac. Pozvať do kina, divadla, na koncert, na výlet. Ale existujú aj lacnejšie aktivity, prechádzky s piknikom, kde si spoločne nakúpia jedlo, pripravia a zabalia, prípadne výlety po prírode v blízkom okolí.

veronika234

ja som si našla partnera na www.partneri.sk
on bol tak povediac za humnom, len som o ňom nevedela, a v tom istom meste. :-)
že sú tí istí a dlho? No, možno len nenašli pravého, alebo pravú. Možno nešli na "odbyt", alebo majú nereálne nároky. :-))

Tutanchamon_xD

dobreuz pozeral som si tvoje reakcie aj v iných diskusiách a prídeš mi už pomaly ako Cloo, pretože, čo som videl, tak si písal, že ženám treba kupovať drahé darčeky, že to ide len do peňazí a že treba mať drahé auto, tučné konto, ak chceme mať pri sebe pekné ženy a neviem čo všetko ešte.

Ja s týmto tvojím názorom plne nesúhlasím a osobne proti ženám nemám nič. Tak, ako som sa rozhodol, že ostanem sám nie je na základne toho, že som zanevrel voči ženám. Nemám proti nim vôbec nič. Rozhodol som sa tak preto, lebo som v podstate nikdy žiadny vzťah nemal a zvykol som si na to, že som sám, že mi nebola daná láska ženy ku mne.

Nehádžem všetky ženy do jedného vreca. Samozrejme, že také ženy existujú, čo sa rady vyvážajú na drahom aute svojho partnera a majú rady, keď ich svoj partner rozmaznáva drahými darčekmi.

Samozrejme, existujú aj ženy, ktoré majú nejakú svoju hrdosť a nepotrebujú od partnera dostávať na narodeniny či Vianoce darčeky v hodnote niekoľkých stovák eur. Sú rady aj za to, ak dostanú na sviatok ruže, bonboniéru alebo nejaký parfum. Sú to ženy, čo nepotrebujú, aby ich partner vyvážal na najnovšom type auta nejakej značky a jednoducho si vedia zaobstarať vlastnými silami spoločne, vlastné auto.

Je to dosť z cesty mať takýto jednostranný pohľad na ženy, pretože existujú aj skromné ženy, ktoré nepotrebujú luxus a sú dokonca ženy, čo sa majú lepšie ako chlapi a práve ony sa vyvážajú na drahých autách a majú tučné bankové konto, pretože si to vybudovali v niekoľkých rokoch sami, svojím úsilím.

Aj to, že tvrdíš, že sa nevedia samé o seba postarať a práve preto si na Pokeci hľadajú partnera, je tiež dosť scestný názor. Oni si nehľadajú partnera preto, že sa nevedia o seba postarať, ale si ho hľadajú preto, lebo nechcú byť samé a chcú zažiť rovnako lásku, ako ľudia ktorých možno poznajú. Preto takýmto spôsobom si chcú na silu nájsť nejakého chlapa.

Je to dosť zúfalé riešenie, keďže ako píšem, tam stretávam baby alebo ženy, čo aj pol roka píšu na plochu jedno a to isté, ale čo sa dá robiť však ? Takto na silu natrafia len na nejakého debi_a s ktorým nebudú šťastné vo vzťahu.