Robím dobre ?

Príspevok v téme: Robím dobre ?
Tutanchamon_xD

Veľa ľudí ma tu pozná a vedia, ako som sa sťažoval ešte pred dvoma rokmi na tomto fórume pod nickom ''Matusisko'' (nepamätám si ho presne) . Viete, ako som vypisoval, že nemám kamarátov a nemám s kým chodiť na výlety, dovolenky, letné prechádzky a nemám si s kým zavolať či popísať.

Písal som, ako nás opustil otec a že som zažil na strednej aj menšiu psychickú šikanu, kde moje sebavedomie kleslo k bode mrazu. Písal som, že tento problém som dávno hodil za chrbát a je zo mňa nový človek, ktorému znova stúplo sebavedomie na samí vrchol, a že som to dosiahol úplne sám.

Viete, ako som sa sťažoval, že si neviem nájsť frajerku a že som stále človek bez akýchkoľvek skúsenosti, čo sa týka vzťahu a sexu. Ďalej som písal, že som nikdy nemal kamarátku, ktorá by mi povedala, že je rada, že má spoznala a že celkovo vzťahy aj v rodine nemáme vôbec pozitívne.

Ďalej som písal, že nerobím nič iné, len chodím do roboty a z roboty domov, kde trávim zvyšok môjho voľného času. Ďalej som písal, že som mal vždy šťastie na chlapský kolektív, takže som si ani v robote nemal ako nájsť frajerku.

Ide o to, že všetky tie potreby, ktoré som tak od života vyžadoval a ktoré ma stiesňovali každý deň na duši, zrazu nepotrebujem. Už od cca mojich 24 rokov nechcem a ani si nesnažím hľadať frajerku, či nových kamarátov do života. Už vôbec netúžim zažiť prvý sex s nejakou ženou a už vôbec netúžim niekam chodiť.

Zrazu moje pocity a vášne ochladli v mojom vnútri. Neviem si predstaviť, že by som žil s niekym vo vzťahu, či sa stretával s niekym novým, kto by prišiel do môjho života. Dokonca už len predstava mi nie je príjemná na všetky tieto veci. Je dobre, že som si na to zvykol tak, že už nevyhľadávam to, čo mi niekedy tak veľmi chýbalo ? Je dobre, že som ostal chladným ? Skôr si predstavujem, že budem žiť len pre seba samého a nebudem riešiť veci okolo, ako sú vzťahy, sex a ľudí okolo mňa.

Tutanchamon_xD

thepiratebay nenavšetvuj stránku (thepiratebay) radšej si hru kúp a prečo myslíš, že nie som vyrovnaný ? Však ja som si prečítal rady od všetkých, ale jednoducho stále si stojím za svojím. Prečo navštevujem toto fórum ? Pretože nemám čo robiť, tak navštevujem rôzne webové stránky, vrátane tejto.

Nech si myslí, čo chce, ale jednoducho to musíte prijať tak, ako to je. Nechápem, čo je na tom ťažké pochopiť. Radšej to berte tak, ako to píšem a nehľadajte v tom skryté veci, akože s tým nie som vyrovnaný a píšem to preto, lebo niekde v mojom vnútri vzťah a frajerku chcem.

Keby ju chcem, tak založím tému o tom, že si ju neviem nájsť a mám depresie z toho, že som sám, že som panic a bla bla bla.

thepiratebay

Nerobíš dobre. A vieš prečo? Nie preto, že žiť o samote a v šťastí je niečo zlé, ale preto lebo sám tomu neveríš a snažíš sa presvedčiť sám seba skrz toto fórum.

Svedčia o tom aj tvoje reakcie ak ti niekto povie niečo iné ako chceš počuť - napríklad "Namiesto toho aby ste mi tu napísali že robím dobre, tak bla bla bla.." - to samo o sebe je RED FLAG (ak vieš čo to je).

Chcel si názor, ale ohrádzaš sa ak má niekto iný, takže asi nie si na 100% spokojný, inak by ti bol jedno čo si druhí myslia a vôbec by si toto fórum nenavštevoval. Vidím že ti tu to aj iní napísali.

Možno si ešte len vo fáze kedy sa s tým ešte stále len vyrovnávaš a pochybuješ, nie si spokojný úplne a preto píšeš na fórum a snáď ti to vyjde a prejde to, a budeš potom spokojný

petroneta

veď odkedy sme my dvaja spolu s priateľom, a to iba na víkendy nám obom klesli výdavky.
Aj v strave. On nežije na pizze a na lángoši, ale uvarím mu riadne jedlo, aby mu ostalo aj na pondelok a utorok, tým pádom mu ostanú na tieto dni stravné lístky, vyrátali sme si, že žijeme lacnejšie aj napriek tomu, že minie 6 litrov benzínu, keď príde ku mne na víkend. Aj oblečenie mu vyberám, on by si kúpil drahšie a rovnakej kvality, nemá nejak prehľad, ako rýchlo a lacnejšie nakúpiť.

petroneta

Ženu vyjde priemerná kozmetika asi okolo 20 eúr na mesiac. Vrátane vložiek a vyššej spotreby toaletného papiera.
Zje však menej ako muž.
Pokiaľ nie je tá žena nejaká pipina, je spolužitie dvoch ľudí o 1/3 až 40% lacnejšie.
V podstate obojstranne. Ak muž nefajčí, nehrá na automatoch a nevymetá lokály.

ModraObloha

"Vieš, našlo sa tu pár ľudí, čo mi napísalo, že je dobre, že som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol, ak som takto šťastný. Pochopili, čo som chcel príspevkom povedať a podporili ma. V tomto smere som šťastný.

No bohužiaľ sa tu našlo veľa ľudí, čo mi tu budú stále poukazovať, že som založil tému len preto, aby som tu mohol ostatných presviedčať o tom, aký som šťastný, že som bez vzťahu, i keď to cítim úplne inak.

Namiesto toho, aby ste mi napísali, že je dobre ako som sa rozhodol a že je dobre, keď som takto konečne šťastný, tak mi tu budete stále vyvracať, že to nie je pravda. Preto stále píšem to isté, aby to konečne niekto aj pochopil.

Prečo vkuse píšete, aké sú vzťahy a že sa dá nájsť aj vzťah v ktorom to funguje a nie vždy to je tak, ako to vidím mojimi očami atď ? Vy robíte v podstate to isté, vkuse presadzujete svoj názor, že vzťahy za to stoja a na môj názor kašlete, pretože si aj tak myslíte, že to cítim všetko inak.

Keby ste už od začiatku brali môj názor, ako som ho napísal v príspevku pri založení témy, tak by sme sa tu nemuseli toľko naťahovať. Proste to berte tak, ako som to napísal dobre ? Nemusíte ma ani presviedčať a ani mi radiť, pretože môj názor ostane stále rovnaký, čo sa vzťahov týka a komu sa nepáči, tak stým ja už nič nenarobím."

Keď si tak presvedčený o svojom názore tak nevidím dôvod aby si si to musel potvrdzovať tu na fore, ďalšia vec je tento text ktorý cituje to čo si tu napísal ti je dosť protichodný.. píšeš aby ta ľudia pochopili aby akceptovali tvoj názor a pritom sa pýtaš či robíš dobre - pýtaš sa na ich názor... logicky 100 ľudí 100 názorov.. a potom napíšeš toto - "Namiesto toho, aby ste mi napísali, že je dobre ako som sa rozhodol a že je dobre," Uvedom si že nemáš patent na pravdu a čo vyhovuje tebe nevyhovuje iným. Nechápem čo si tým chcel vyjadriť.. pretože mne to príde len ako keby si si musel potvrdiť svoj názor a hneď keď ti niekto povedal svoj tak to berieš ako útok a očakávaš aby ti napísal to čo chceš počuť ? Však to je čistý sebaklam ako to tu už písala Sofia alebo kto.. a to iste písala aj Sofia ohľadom toho že (keďže potrebuješ si potvrdiť svoj názor či presvedčenie) si nerozhodný... však trošku po sebe čítaj... nepotrebuješ ani reakcie iných... stačí keď sa zamyslíš nad tým čo píšeš.

Každopádne názor (ktorým si asi niesi úplne istý) ti tu nechcem nijak zdiskreditovať ani vyvrátiť že je zlý... pokiaľ to tebe tak vyhovuje a sám veríš že to je pre teba dobré tak nevidím dôvod ta presviedčať o opaku.

Úprimne tiež som do teraz sám, dokonca ma aj napadne myšlienka či není lepšie ostať sám a tak.. že možno by som sa mal fajn.. však keď si zvykneš na rutinu, si sebestačný a zažil si tak dlho samotu tak jasné že po dlhej dobe ti to vyhovuje, si sam sebe pánom, rozhoduješ sa sám, nemusíš byť k nikomu tolerantný nemusíš robiť kompromisy - zvykol si si na "slobodu" (takáto myšlienka napadne aj mňa ) ale popravde čo z tej samoty.. jedneho dňa si uvedomíš kam tvoj život smeruje... možno by si chcel na niečo pekné spomínať keď budeš mať 50-60 rokov, na čo budeš spomínať ? Podľa mňa aj keď si si zvykol na výhody byť sám, vždy je lepšie ak si nájdeš fajn babu, trošku na sebe popracuješ v oblasti vzťahov a naučíš sa akceptovať niekoho iného, trošku zodpovednosti a budeš mať krásne spomienky na to. - Neber to ako že ta chcem presvedčiť, len je to moj názor, skôr niečo čo by som chcel ja, aj napriek tomu že z časti chápem tvoje dôvody, nesuhlasím s nimi pretože ja viem že nechcem byť sám, osamelosť je hrozná.. ale viem že budem musieť pracovať na sebe v oblasti vzťahov pretože, tiež som tak trochu rebel a rad si cenním svoj osobný priestor a nerád sa prispôsobujem no som ochotný na sebe pracovať - radšej toto ako si povedať že vzťahy sú zle a väčšina skončí.. Možno máš vysoké nároky.. možno sa pozeráš len na vzhľad.. dal si možnosť nejakej babe aby vstupila do tvojho života a spoznať ju, či všetky si hneď povrchne odsúdil - táto není pekná.. tato ma zase toto a táto toto... táto je pekná a krásna ale ja som sa rozhodol byť sám tak v podstate už nikoho ani neakceptuješ k sebe.. podľa mňa by si mal byť otvorenejší a nerobiť predčasné závery a začať sa na všetko pozerať z viacero uhlov pohľadov pretože takéto myslenie ti nijak nepomôže a nakoniec toho sám budeš ľutovať.. Toť môj názor na ktorý si sa sám pýtal v názve.. ďakujem že aj ty akceptuješ ten môj ako ja akceptujem tvoj.

ModraObloha

"Vieš, našlo sa tu pár ľudí, čo mi napísalo, že je dobre, že som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol, ak som takto šťastný. Pochopili, čo som chcel príspevkom povedať a podporili ma. V tomto smere som šťastný.

No bohužiaľ sa tu našlo veľa ľudí, čo mi tu budú stále poukazovať, že som založil tému len preto, aby som tu mohol ostatných presviedčať o tom, aký som šťastný, že som bez vzťahu, i keď to cítim úplne inak.

Namiesto toho, aby ste mi napísali, že je dobre ako som sa rozhodol a že je dobre, keď som takto konečne šťastný, tak mi tu budete stále vyvracať, že to nie je pravda. Preto stále píšem to isté, aby to konečne niekto aj pochopil.

Prečo vkuse píšete, aké sú vzťahy a že sa dá nájsť aj vzťah v ktorom to funguje a nie vždy to je tak, ako to vidím mojimi očami atď ? Vy robíte v podstate to isté, vkuse presadzujete svoj názor, že vzťahy za to stoja a na môj názor kašlete, pretože si aj tak myslíte, že to cítim všetko inak.

Keby ste už od začiatku brali môj názor, ako som ho napísal v príspevku pri založení témy, tak by sme sa tu nemuseli toľko naťahovať. Proste to berte tak, ako som to napísal dobre ? Nemusíte ma ani presviedčať a ani mi radiť, pretože môj názor ostane stále rovnaký, čo sa vzťahov týka a komu sa nepáči, tak stým ja už nič nenarobím."

Keď si tak presvedčený o svojom názore tak nevidím dôvod aby si si to musel potvrdzovať tu na fore, ďalšia vec je tento text ktorý cituje to čo si tu napísal ti je dosť protichodný.. píšeš aby ta ľudia pochopili aby akceptovali tvoj názor a pritom sa pýtaš či robíš dobre - pýtaš sa na ich názor... logicky 100 ľudí 100 názorov.. a potom napíšeš toto - "Namiesto toho, aby ste mi napísali, že je dobre ako som sa rozhodol a že je dobre," Uvedom si že nemáš patent na pravdu a čo vyhovuje tebe nevyhovuje iným. Nechápem čo si tým chcel vyjadriť.. pretože mne to príde len ako keby si si musel potvrdiť svoj názor a hneď keď ti niekto povedal svoj tak to berieš ako útok a očakávaš aby ti napísal to čo chceš počuť ? Však to je čistý sebaklam ako to tu už písala Sofia alebo kto.. a to iste písala aj Sofia ohľadom toho že (keďže potrebuješ si potvrdiť svoj názor či presvedčenie) si nerozhodný... však trošku po sebe čítaj... nepotrebuješ ani reakcie iných... stačí keď sa zamyslíš nad tým čo píšeš.

Každopádne názor (ktorým si asi niesi úplne istý) ti tu nechcem nijak zdiskreditovať ani vyvrátiť že je zlý... pokiaľ to tebe tak vyhovuje a sám veríš že to je pre teba dobré tak nevidím dôvod ta presviedčať o opaku.

Úprimne tiež som do teraz sám, dokonca ma aj napadne myšlienka či není lepšie ostať sám a tak.. že možno by som sa mal fajn.. však keď si zvykneš na rutinu, si sebestačný a zažil si tak dlho samotu tak jasné že po dlhej dobe ti to vyhovuje, si sam sebe pánom, rozhoduješ sa sám, nemusíš byť k nikomu tolerantný nemusíš robiť kompromisy - zvykol si si na "slobodu" (takáto myšlienka napadne aj mňa ) ale popravde čo z tej samoty.. jedneho dňa si uvedomíš kam tvoj život smeruje... možno by si chcel na niečo pekné spomínať keď budeš mať 50-60 rokov, na čo budeš spomínať ? Podľa mňa aj keď si si zvykol na výhody byť sám, vždy je lepšie ak si nájdeš fajn babu, trošku na sebe popracuješ v oblasti vzťahov a naučíš sa akceptovať niekoho iného, trošku zodpovednosti a budeš mať krásne spomienky na to. - Neber to ako že ta chcem presvedčiť, len je to moj názor, skôr niečo čo by som chcel ja, aj napriek tomu že z časti chápem tvoje dôvody, nesuhlasím s nimi pretože ja viem že nechcem byť sám, osamelosť je hrozná.. ale viem že budem musieť pracovať na sebe v oblasti vzťahov pretože, tiež som tak trochu rebel a rad si cenním svoj osobný priestor a nerád sa prispôsobujem no som ochotný na sebe pracovať - radšej toto ako si povedať že vzťahy sú zle a väčšina skončí.. Možno máš vysoké nároky.. možno sa pozeráš len na vzhľad.. dal si možnosť nejakej babe aby vstupila do tvojho života a spoznať ju, či všetky si hneď povrchne odsúdil - táto není pekná.. tato ma zase toto a táto toto... táto je pekná a krásna ale ja som sa rozhodol byť sám tak v podstate už nikoho ani neakceptuješ k sebe.. podľa mňa by si mal byť otvorenejší a nerobiť predčasné závery a začať sa na všetko pozerať z viacero uhlov pohľadov pretože takéto myslenie ti nijak nepomôže a nakoniec toho sám budeš ľutovať.. Toť môj názor na ktorý si sa sám pýtal v názve.. ďakujem že aj ty akceptuješ ten môj ako ja akceptujem tvoj.

ahjajjaj

kvôli práci som bola v inom meste aj ubytovaná, aj keď náklady na ubytovanie hradil zamestnávateľ. Ale keď som sa skamarátila s kolegyňou, na jedlo sme obe minuli menej. Lebo keď som si chcela dať na večeru syr aj salámu, nekupovala som aj to, aj to, ale kupovali sme napoly, alebo jedna z nás jedno, a druhá druhé. Takže čo sa týka jedla, tam sa môže ušetriť. Takisto si myslím, že nájomné a energie, aj keď je trochu vyššie kvôli väčším priestorom, ak sa oň delia dvaja, jeden si zaplatí iba polovicu.