Robím dobre ?

Príspevok v téme: Robím dobre ?
Tutanchamon_xD

Veľa ľudí ma tu pozná a vedia, ako som sa sťažoval ešte pred dvoma rokmi na tomto fórume pod nickom ''Matusisko'' (nepamätám si ho presne) . Viete, ako som vypisoval, že nemám kamarátov a nemám s kým chodiť na výlety, dovolenky, letné prechádzky a nemám si s kým zavolať či popísať.

Písal som, ako nás opustil otec a že som zažil na strednej aj menšiu psychickú šikanu, kde moje sebavedomie kleslo k bode mrazu. Písal som, že tento problém som dávno hodil za chrbát a je zo mňa nový človek, ktorému znova stúplo sebavedomie na samí vrchol, a že som to dosiahol úplne sám.

Viete, ako som sa sťažoval, že si neviem nájsť frajerku a že som stále človek bez akýchkoľvek skúsenosti, čo sa týka vzťahu a sexu. Ďalej som písal, že som nikdy nemal kamarátku, ktorá by mi povedala, že je rada, že má spoznala a že celkovo vzťahy aj v rodine nemáme vôbec pozitívne.

Ďalej som písal, že nerobím nič iné, len chodím do roboty a z roboty domov, kde trávim zvyšok môjho voľného času. Ďalej som písal, že som mal vždy šťastie na chlapský kolektív, takže som si ani v robote nemal ako nájsť frajerku.

Ide o to, že všetky tie potreby, ktoré som tak od života vyžadoval a ktoré ma stiesňovali každý deň na duši, zrazu nepotrebujem. Už od cca mojich 24 rokov nechcem a ani si nesnažím hľadať frajerku, či nových kamarátov do života. Už vôbec netúžim zažiť prvý sex s nejakou ženou a už vôbec netúžim niekam chodiť.

Zrazu moje pocity a vášne ochladli v mojom vnútri. Neviem si predstaviť, že by som žil s niekym vo vzťahu, či sa stretával s niekym novým, kto by prišiel do môjho života. Dokonca už len predstava mi nie je príjemná na všetky tieto veci. Je dobre, že som si na to zvykol tak, že už nevyhľadávam to, čo mi niekedy tak veľmi chýbalo ? Je dobre, že som ostal chladným ? Skôr si predstavujem, že budem žiť len pre seba samého a nebudem riešiť veci okolo, ako sú vzťahy, sex a ľudí okolo mňa.

petroneta

dobreuz: keby sa bolo bývalo uskutočnilo stretnutie fóra, a Ty by si sa zišiel s Antisexx, a padli by ste si do oka, mal by si iný názor a nekuvikal a to aj Ty veľmi dobre vieš. Viem určite, že si sa jej páčil, veď sa tak vyjadrila o Tebe. Možno odišla práve kvôli tomu Tvojmu zásadnému za každú cenu nie vzťahom.

SofiaElla

neznamy, tutanchamon a dobreuz, priznávam, že ja nemám žiadny zaručený recept, ako byť u ženy úspešný. pokeci a pod. - sú povrchné, takže to úplne vylučujem (ale vylučujem to ja, neviem, čo prináša doba, predsa, už mám svoje roky).
Jedno viem však iste, a to - byť negatívny a hnusný- to vám nikdy ani len kamarátstvo a radosť a šťastie neprinesie.
Mladí sa stále pýtajú, ako na to. Ja neviem, ja som chodila von, na disky, na biliard, na šípky, na futbalové zápasy, ale veď ja už mám nad 30 rokov, neviem, čo vy mladí dnes robíte. Fakt sa mi nechce veriť, že zoznamovanie sa stalo len "issue of facebook or twitter or istagram".

daniela2

neznámy, to je tak, že na nete, keď sa ma niekto začal vypytovať, dobre mi padol ten záujem a odpovedala som. A bola som sklamaná, keď komunikácia ustala z druhej strany. Záujem o mňa vyprchal. Ale bolo aj tak, že ja som sa pýtala, dostávala som odpovede, a na mňa žiadna otázka. Tak som to skončila ja. Teraz keď nad tým tak uvažujem, nešlo tam o nedostatok záujmu, len nedostatok schopností dobre komunikovať. A potom boli aj typy, ktorí mi písali, že nič sa nepýtajú, čo chcem to sama prezradím. Napriek tomu som sa s pár ľuďmi stretla. Pokračovanie nebývalo... z viacerých dôvodov. Jeden prezradil, že má priateľku. Tak prečo sa zoznamoval so mnou. A na to, že veď on je úprimný.... a ani povedať mi to nemusel, a že nabudúce, keď niekoho stretne, tak to radšej nepovie...:-(
Len ja, kebyže to viem, sa s ním ani stretnúť nejdem. Strata času.

neznamy1986

SofiaElla: Len keby tie vzťahy neboli horšie ako jadrová fyzika - môžem sa k nejakej spravať dobre a milo - tak sa dozviem, že som mili som dobrý ale ta dačo mi chyba - neviem čo ale dačo chyba...

alebo sa stane niečo ako mne sa zatím stalo... Jednej osobe som sa snažil zo všetkým pomáhať a ta si na jednostrannu pomoc odomna zvykla... Potom naš kontakt postupne vyšumel a po roku mi napisalia na chat keď som jej odpisal , že ja ti už nemam dôvod pisať tak reakcia: ,,Prečo tak pišeš, ubližila som ti. Veď povedz ak áno, už nie sme v kontakte ale ja mam vela prace, ty maš vela prace (žili a stale žijeme v jednom meste" Alebo bizarnejšie pripady - par chatových znamosti - ktore čakali, že ja budem vkuse jednostranne pisať jednostranne prejavovať zájem a oni vkuse odpisovať... A keď som zmazal z priateľov tak reakcia ,,Ty si si ma vymazal z priateľov, no vďaka"

Z_inehouhlu

Som mama a mám syna. Píšeš, že máš mamu a máš ju veľmi rád. Je to pekné a dojíma ma to. Rozhodol si sa, je to len tvoj život. Nevieš ešte čo sa stane, preto je predčasné polemizovať. Teraz necítiš potrebu, možno to tak ostane. Ale ja ako matka by som bola veľmi rada, ak tu raz už nebudem, aby môj syn nezostal sám. Aby mal pri sebe láskavú a dobrú ženu, s ktorou bude zdieľať dobré aj zlé. Jednoducho život.

ReLa

Necitala som diskusiu k tejto teme. Iba napisem svoj nazor. Najprv je dobre si trochu aj povedat, ze nebudem nic robit nasilu. Ze sa nebudem do niecoho tlacit. Ze sa pozriem na svet (a aj na seba) trochu s usmevom. Co sa tyka mna, to sa moze tykat aj teba. Potom ti poviem: vztah v ktorom sa najdu dvaja je nieco uzasne. Toto sa neda nicim nahradit. Je to nieco uzasne a oplati sa hladat toho druheho pre seba. Takze je velmi dobre podla mna, ze si davas tuto otazku: "Robim dobre?" To znamena ze ti na vsetkom, na svojom zivote, ale vlastne aj na inych ludoch zalezi. Je to velmi dobre znamenie. Stale mas cas aj najst vztah po ktorom tuzis, a vzdycky ho budes mat ten cas. Aj keby si nemal zrovna 25, 30, alebo neviem kolko rokov, stale mas sancu ziskat to po com tuzis. Druha vec je, ze naozaj to nie je dopriate vsetkym, ktori po tom tuzia...tak to uz v zivote chodi. Zelam ti vela stastia.

petroneta

s manželom nás rozdelila jeho smrť. Teraz mám partnera a neuvažujem nad tým, že by nás malo niečo rozdeliť. Sme v pohode. No hej, takto cez týždeň mi chýba, že nie sme spolu, lebo každý bývame inde a nemáme to akosi doriešené. Nechceme meniť zamestnanie atď.

Tutanchamon_xD

SofiaElla ale mňa vôbec nezaujíma, že nejaká žena o mňa raz bude mať záujem. Či to bude o pol roka, o rok alebo dokonca o mesiac. Rovno na rovinu by som jej povedal, že vzťah nehľadám, ak by mi povedala, že sa chce so mnou lepšie spoznať a že by sme to možno mohli spolu skúsiť.

Tri baby mi napísali cez Pokec, že by neboli proti, keby sa stretneme a boli to baby z môjho a vedľajšieho mesta a jednoducho som to odmietol. Jedna mi dokonca napísala, že je moja kamarátka a zaujíma sa o mňa, Hneď som jej vysvetlil, že my dvaja žiadny kamaráti nie sme.

Všade naokolo mám jasný úkaz toho, ako sú vzťahy k ničomu. Poznám viacej rodín, kde jednoducho všade samí rozvod a taktiež aj v mojom veku, všade len rozchod. Na čo si niekto hľadá vzťah ? Keď potom sa chce rozísť ? V dnešnej dobe nevedia ľudia čo chcú. Jeden deň je vo vzťahu človek šťastný a druhý deň plače na kolenách.

Doteraz som žil bez lásky k žene, vzťahu či kamarátov, ak nerátam toho jedného, tak prečo by som tak nemohol žiť aj naďalej ? Prečo by som to mal zmeniť ? Ja nie som ako ostatní, že sa boja, že jedného dňa ostanú sami a nikto o nich ani len bicykel neoprie. Ja sa toho nebojím, pretože doteraz žijem akurát tak pre moju mamu, ktorú mam veľmi rád.

Prečo by som mal mať v živote kopu kamarátov ? Prečo by som mal žiť so ženou v jednej domácnosti ? Prečo by som mal mať každý rok nový vzťah ? Pretože to tak robí ďalších 80% ľudí ?

Chcel som vzťah, chcel som lásku, chce som prežiť prvý sex s rovnako neskúsenou sobou, ako som ja, chcel som objavovať život, ale to bolo tak pred dvoma a viacerými rokmi. Teraz mi to všetko príde zbytočné.