Ake vitaminy alebo prvky mam brat na akne?

Príspevok v téme: Ake vitaminy alebo prvky mam brat na akne?
valery

mam mastnu plet, pouzivala som zinerit, pomahal mi asi rok, teraz mi uz nezabera. mam aj vela ciernych bodiek a nie len na tvari ale aj na chrbte, pricom peeling pouzivam denne. snazila som sa o tom poinformovat a mam vraj vela pit, vrajze taky zinok by sa zisiel a aj vitamin A. myslim ze zinku mam dost lebo jem vela strukovin a mam rada aj soju. a co sa tyka toho vitaminu A, staci ked si kazdy den dam jednu mrkvu a zapijem to lyzickou oleja aby sa mal v com rozpustit? a co take by som mala este brat? mam 16 rokov

rubirose

ja bojujem s akne uz od 12.nemam sice tazku formu no prekaza mi to.liecila som to zinerytom,po kt.som asi mesiac mala plet ako babo.potom sa to zhorsilo.kozna mi dala skinoren ale nejake väcsie zmeny som nebadala a strasne sa po tom supala a vysusovala tvar.ale ked si dam krem(aj ked neni mastny)plet sa mi zhorsi.ked to chcem zakryt a dat si makeup alebo puder zvyrazni to moje olupovanie tvare.neviete co by na to pomohlo?

pjotr

RNG.. pises ze zinok denne maximalne 75mg, ale na letaku Zinc for Acne su pisane 2 davky co znamena 100mg tak teraz ako to je s tym zinkom ?

poliewoocka

to valery:
vit. A je len na lekarsky predpis,lebo hypervitaminoza ma nepriaznive ucinky.
Nasadila by som ho az po porade s doktorkou.Jedz vela ovocia-ale nie citrusy-a zeleniny.Aj mrkvu...
E-2x denne po 400
Ak jes vela strukovin a potravu bohatu na Zn,doplnky nie su nutne.
Kapsuly acidofilu su bohatsie ako to upravene acidko z obchodu.

RNG

Neuvadzas zlozenie tvojho B komplexu a tema je akne, na tie su specificke pomocne B v odporucenych kvantitach a ine, hlavne zinok.

valery

to poliewoocka: a nestaci ked budem jest mrkvu namiesto vitaminu A? myslim si ze zinku mam dost a nechcem sa predavkovat, lebo jem vela soje a strukovin. a co sa tyka acidofilu, tak ja pijem kazdy den 2dl acidka- to mi nebude stacit? a co sa tyka vitaminu E tak ten mam brat 2x denne po 400 alebo dokopy 400?