VODA

Príspevok v téme: VODA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať na vodu...ČO VLASTNE MÁ ČLOVEK PIŤ?...cca 1 hod som si teraz prešiel net na tému...čistá voda, alkalická voda,osmóza....a som z toho viac dezorientovaný , ako pred tým...pije z vás niekto vodu z inizátora, ktorý upraví PH?....My sme zatiaľ doma skúšali enrgetizovať vodu a to zmrazením v zime na balkóne...Následným rozmrazením bola voda takpovediac lahodná....Je to 100% funkčné...horšie je to v lete, dá sa to dať do mraziaku ale už to nie je ono....Dávame občas krčah na noc s vodou na balkón aj teraz...a voda je o kúsok lepšia keď je von, ako ked ju vypijete z vodovodu....ČO PIJEME JE VEĽMI DôLEŽITÉ.....aká je vlastne pravda?...

vodicka123456

tesil netesil, je to tak.... Zloženie zmesi :

1) 80g hydrogénuhličitan sodný

2) 100g uhličitan vápenatý

3) 10g hydrogénuhličitan draselný

4) 10g fosforečnan sodný

5) 50g uhličitan horečnatý
ergo soda tvori bezmala jednu tretinu pripravku a z ostatnych co predstavuje asi cca 160 g by mal clovek cerpat mineraly ale tie su ovela vstrebatelnejsie v organicky viazanej podobe ako v anorganickej - toto tu su anorganicke latky... po prve toto nie je liek takze deklarovane zlozenie ani nemusi byt take ake uvadzaju :) a druha vec ked uz by som chcela takuto anorganicku formu kupim si napriklad biomin H - liek ktory je sledovany SUKL a tusim v prepocte vyjde stale lasnejsie ako toto - plus ked trva niekto na sode nech si ju kupi za 30 centov ci kolko stoji 100 g

sunnyball13

Vodicka.......som prečítal knižky od K.Tepperweina...a určite vaším slovám, že to je predražená sóda by sa nepotešil.....je to jeho zmes, kedže sa v tom vyznal, ako málo kto..určite vedel čo odporúča...

GOING

sunnyball13
každý prvok má v oganizme svoju funkciu železo, magnézium, kalcium, draslík, zinok....
Minerály sú hnacím motorom metabolizmu aminokyselín !

vodicka123456

Tepperweinova zmes - pride mi to ako predrazena soda :D prepacte ale nastudujte si najprv... v prvom rade mineraly su vstrebatelnejsie ked su organicky viazane ako ked su anorganicky viazane... reba si vyberat pripravky podla toho.... v tejto zmesy mate hlavne sodu bikarbonu ktoru kupite za par supov...

GOING

sunnyball13
to je úplne niečo iné. To čo píšeš cielene upravuje biochemické reakcie v organizme za účelom zvýšenia pH, teda znížením kyslosti.
Tak som to pochopil.

sunnyball13

...ja mám doma túto zmes na prekyslenie a doplnenie minerálov...ešte som to nezačal užívať...je to niečo podobné teda? www.tepperweinovasmes.cz

vodicka123456

ano nic nie je zadarmo ale nie je treba platit viac ako je potrebne, pozrela som si zlozenie - kolko mg/l mineralov obsahuje ten pripravok a pri dennej konzumacii 4 ml je to naozaj malo... za tu cenu sa to vobec neoplati.. napriklad najviac zastupene je magnezium 200 mg na liter!!!! prepocitam dennu davku 4 ml a v nej sa nachadza teda 0,8 mg co je dost malo ked denna potreba je ovela vyssia.... a netreba operovat so vstrebatelnostou - uvadza sa 98%... takze ked to berieme hypoteticky zjednej davky tohto pripravku vstrebete 0,8 mg Mg....nepamatam si vsetrabetlnost magnezia viazaneho v organickej forme ale citala som ze magnezium vo forme oxidu ma vstrebatelnost cca 4 % - co je ovela menej ako vstrebatelnost magnezia viazaneho v organickej forme a ked si vezmem sumive magnezium kde je 250 mg horcika tak z toho 4 % je 10 mg horcika ak dobre pocitam.. teda 10 krat viac ako v pripravku fytomineral... a s ostatnymi prvkami by to slo podobne podla mna.