VODA

Príspevok v téme: VODA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať na vodu...ČO VLASTNE MÁ ČLOVEK PIŤ?...cca 1 hod som si teraz prešiel net na tému...čistá voda, alkalická voda,osmóza....a som z toho viac dezorientovaný , ako pred tým...pije z vás niekto vodu z inizátora, ktorý upraví PH?....My sme zatiaľ doma skúšali enrgetizovať vodu a to zmrazením v zime na balkóne...Následným rozmrazením bola voda takpovediac lahodná....Je to 100% funkčné...horšie je to v lete, dá sa to dať do mraziaku ale už to nie je ono....Dávame občas krčah na noc s vodou na balkón aj teraz...a voda je o kúsok lepšia keď je von, ako ked ju vypijete z vodovodu....ČO PIJEME JE VEĽMI DôLEŽITÉ.....aká je vlastne pravda?...

Elizabet22

Nikdy som sa nad tym nezamyslala a stale pijem len cistu vodu a nic mi nie je. Mineralka mi nechuti, takze pijem vylucne len cistu vodu a sem-tam nejaky caj.

sunnyball13

Bohatier je to čo sa tam píše pravdivé?.......Čo myslíte, keď mi nechutí vode zo studničky, ktorú máme nedaleko, ale nie je to v horách.....je to preto, že človek sa odnaučil piť takúto vodu, alebo prečo?...píše sa tam, že voda by mala mať 3-5 stupňov, ako to docieliť ak nemáme studničku na dvore....to ju mám na tú teplotu vychladzovať? :)

akinom007

Ja milujem cistu vodu, prirodzene mi chuti najviac cista voda, s tym ze na ranajky si robim celorocne aj v lete caj - nesladeny. V zimnom obdobi si robim este jeden v priebehu dna, okrem toho len cista voda, sem tam pohar jemne perlivej mineralky, a sem tam cca 1x tyzdenne pohar ladoveho caju alebo dzusu alebo coly max 1 pohar tyzdenne - pre chut ale inak len vylucne cista voda

sunnyball13

...ahojte...ako píšete, každý má svoju pravdu, ale s vašimi názormi súhlasím...Rela, Angelika3, Ach Love......je to zaujímavé, niekedy aj ja to mám chuť riešiť , ale niekedy je lepšie sa prispôsobiť ako píšeš angelika....ReLa...nie alkohol nie, ale keď občas tak to fakt človek cíti....či som trvale dehydratovaný?...asi áno...a preto som založil túto tému....prirovnám to...z jedením sa mi to zdá ľahšie....jedál je milión a najesť sa proste dá...necitím hlad....čo sa týky pitia..ako keby tam bol veľmi malý výber...voda je tu....tá ale nechutí....nie je chutná....potom šťavy...tie chutia, ale tie sa pijú 3dcl...denne príklad to nestačí...je tu minerálka....tá ako keby suší človeka...je tu čaj....fajn to pijem...ale s citrón alebo samí veľa človek nedá...s cukrom medom je to už prekyslujúce...to dáko neprospieva...voda so sirupom...fajn...ale po 3dcl....človeka viac smädí ako pred tým....a malinovkách sladených sa radšej nevyjadrujem...pivo?...veľké pivo zaženie smäd...následok ale nestojí za to :)....dobrý je medokyš....škoda, že nevyviera pri dome...alebo šťastie, lebo hnedé fľaše po ňom asi naznačujú, že to tiež asi netreba preháňať....a preto niekedy sa mi zdá byť lepšie smädný :)...

ReLa

Mam taky pocit, ze tvoje telo trpi nedostatkom vody. Dodrziavas pitny rezim? Neholdujes nahodou alkoh.? Samotny alkohol ma silny dehydratacny ucinok! Zbavuje telo vody! Cim je clovek mladsi, tym viacej vody obsahuje jeho telo. Postupom casu, rokmi, ma telo stale mensi obsah vody. Starnutim obsah vody v tele klesa, napokon sa straca u starych ludi aj pocit smadu. Su smadni, ale nevedia o tom! Kto chce starnut pomaly, stara sa o dobry pitny rezim pre svoje telo. Dobra voda je zaklad. A najlepsia voda je minimalne upravovana. Pravdaze je vzacna v dnesnych casoch.

Angelika3

Ahoj, ak si sa pýtal na to odšťavovanie ovocia, tak nemyslela som nič zvláštneho, odšťavujem iba obyčajné citrusové ovocie :-) teda pomaranče, mandarínky, grapefruity a citróny :-) ostatné ovocie normálne jem v celku.
Ja už toto veľmi neriešim, pochopila som že nedobrej vode a nedobrému vzduchu sa tam kde žijem jednoducho nevyhnem, ak len nechcem celý život zasvätiť prelievaniu a čisteniu vody :-)
Snažím sa aspoň ako-tak v rámci možností, cvičím nejaké energetické cvičenia, myslím že som na svojich 33 r. celkom fit.

AchLove

Čo pijeme je veľmi dôležité.....aká je vlastne pravda?... poviem ti iba svoj názor (a nemyslím si, že mám tvoju pravdu...ale skús o tom aspoň pouvažovať....) Po prvé: každý má svoju pravdu. A potom podla mňa: príliš manipulovať s vodou, upravovať ju všelijako môže byť aj na škodu. Najlepšia je voda tzv. obyčajná. Keby ma niekto nútil piť "svoju upravovanú vodu" tak to považujem za znásilňovanie. Tým horšie ak o tom neviem... To ako môj sused keď bol nedávno chorý, poprosil ma o nákup, kúpila som mu to, čo som považovala za pre neho potrebné, na pitie nie vodu, ale málo sladené džúsy. Keď uvidel tie džúsy, tak išiel do vývrtky...on pije iba vodu totiž. Chcela som pre neho iba dobre, ale nestálo to zato. Robiť pre niekoho takúto službu nie je nič úžasné. Ale prežila som to, zatial...Okrem toho zabudla si spomenúť vodu živú, vodu mŕtvu, vodu ťažkú, atď........