Skleróza multiplex odmietnutie lieku

Príspevok v téme: Skleróza multiplex odmietnutie lieku
AyameSenpai

Ahojte chcela by som sa vás opýtať mám sklerózu multiplex a liečim sa na ňu 3 roky ale po poslednej magnetickej rezonancií mi našli 2 malinkaté nové lézie podľa doktorky. A opýtala sa ma či by som súhlasila so zmenou lieku. Ona ale sama ešte úplne nevedela a povedala že si to musí premyslieť či by mi navrhla zmenu samozrejme iba s mojím súhlasom. Rozmýšľa konkrétne o lieku Tecfidera. Dala mi tento názov lieku za čo som vďačná. Povedala mi že vedľajšie účinky lieku sú taká žalúdočná nevolnosť a mierne začervenanie v tvári. Tak som si o tomto lieku prečítala xy článkov(odborných), x fór a skúsenosti ktoré s tým ľudia mali a napísali tam že to nebolo len mierne začervenanie. A čítala som aj o iných vedľajších účinkoch. A ja naozaj rozmýšľam o tom že tento liek odmietnem. Mňa by tento liek psychicky dorazil. Ja by som nezniesla to začervenanie a som si istá že by som z domu nevyšla ani za nič. Chcem sa opýtať máte s Tecfiderou skúsenosti ? Odmietol ste niekto tú liečbu alebo poznáte niekoho. Na jednej strane viem že by som mala veriť doktorke ale na druhej strane neviem či mi to stojí za tie problémy. A tiež viem že je to individuálne. Viete mi dať niekto nejakú radu alebo niečo. Lebo ja už neviem čo mám robiť.

Zuzulik8

Tine lieky nerobili dobre preto ich vysadila. Ale ty si tento ani nevyskusala a uz ho nechces. Este k tomu z takeho malicherneho dovodu. Co tak ho aspon vyskusat a uvidis ako ho budes znasat. Ci by ta zabilo keby si par dni bola zacervenala? Dnes existuje mnoho mejkapov s roznou krycou schopnostou a zacervenanie sa da prekryt dost jednoducho. Ci uz na tvari, rukach, kdekolvek. Treba si len dat trocha namahy a najst tu spravnu farby a kryciu schopnost.

ahjaj

ayame, rada by som sa skontaktovala prostredníctvom emailu, ale môj PC mi Tvoju emailovú adresu neukazuje. Ďakujem.
noaabarka@centrum.sk

AyameSenpai

ahjaj áno viem že je to u každého inak a opýtam sa doktorky keď s ňou budem. Na viacerých stránkach odporúčajú aspoň na zmiernenie vedľajších účinkov kyselinu acetylsalicylovú a túto obsahuje napr. aspirín ale tento liek nemôžem brať stále. A už vôbec nie 2x denne. Aspirín alebo čokoľvek s tou látkou nie je na dlhodobé používanie. Lebo same o sebe to poškodzuje žalúdok

ahjaj

a čo tak pozrieť si zahraničné recenzie? Podľa mňa je tá skleróza taká choroba, že by som to začervenanie nebrala ako až takú tragédiu. A ak si k tomu dáš Zodac? A každý organizmus reaguje na ten istý liek inak. Skús sa porozprávať s lekárkou, prečo práve tento liek, a podobne, zvážiť plusy a mínusy. Tu teraz ako vidíš, nevidíš nikoho s priamymi skúsenosťami s týmto liekom. Zdá sa mi, že nejak adekvátne sme Ti asi neporadili...

AyameSenpai

tifaniass ja nechcem odmietnuť liečbu to by som neurobila len neviem ci by som dala suhlas k zmene lieku. Ja sa na sklerozu liecim

antilooopa

Nie je problém s tým odmietnuť liečbu..aspoň ostane dostupná pre iného pacienta a ostane viac peňazí v systéme.

tifaniass

Ano ona liecbu odmieta...Ale to je o inom...Kazdy organizmus je iny...Aj ta skleroza u kazdeho inak prebieha...Takze neda sa povedat, ze u kazdeho by to bolo spravnym rozhodnutim...