Platnicka magneticka rezonancia

Príspevok v téme: Platnicka magneticka rezonancia
Mxlol

Zdravicko, uz dlhsie trpim problemami s krizami. Nastevu ortopeda som odkladal az pokym to nezacalo byt uz vazne neprijemnejsie.
Len objedanie ku ortopedovi trva mesiac ktory mi ma vypisat ziadanku na magneticku rezonanciu.
Chcel som to okabatit kedze so vseobecnou poistovnou sa caka i vyse mesiaca a snazil som sa objednat na magneticku rezonanciu aj bez ziadanky no chcu vediet aku oblast budu snimat. Viete mi poradit co mam povrdat ked mam problem s pravou platnickou?

ahjaj

chiropraktik je len okamžité riešenie bolesti na nejaký čas. Z dlhodobého hľadiska potrebuješ diagnózu a potom aj nejakú zmenu ohľadne prevencie recidívy. Či už nejaké špeciálne cviky alebo niečo.

Mxlol

Bol som objednaný do súkromnej ortopedickej ambulancie. A dali mi termín o mesiac.
Tak isto mám vypísaný výmený lístok na ortopéda ale čo som volal svojmu obvodnému ortopédovi tak ma zrušil že on to robí i tak za príplatok.
Každopádne som bol u "chiropraktika" pána Danáca. Za 3 minúty s vyzlečením, stanovením diagnózy a vyliečením. Bol som k tomu dosť skeptický skôr teda stále som no 90% bolesti je preč a cítim sa úžasne. Utorok idem na kontrolu tak som zvedavý.

tifaniass

Toto je len tvoj predpoklad...Ze to je platnicka...Moze to byt uplne nieco ine...Ty potrebuje vysetrenie ortopedom...Poriadne vysetrenie...Nie len nejaku ziadanku na magneticku rezonanciu...

ahjaj

ako verím ti, že Ťa bolí, ale ja keď som mala problémy s platničkou, to som krívala pri chôdzi a nemohla som sedieť. Každý krok bol, ako keby ma nožom pichali do krížov. Nieto že nejaké tréningy.

hedviga1884

preco radsej nejdes na sukromnu ambulanciu a tam si to nevybavis? aby ti urobili potrebne vysetrenia a aj pripadnu magneticku??

Omen

To, že ťa bolia kríže ešte nutne neznamená, že musíš mať problémy s chrbticou. Primárny zdroj bolesti sa môže vyskytovať inde na tele a môže vyžarovať na kríže.
Môže to byť aj blokáda chrbtice v driekovej oblasti (L1 - L5), vysunutá platnička...
Jedným si môžeš byť istý - na nervy ti netlačí! Lumbálne koreňové syndrómy sú totiž najťažším prejavom vertebrogénneho ochorenia, a to by si len tak ľahko nerozchodil.
Takže ti odporúčam počkať si na vyšetrenie u ortopéda.

Mxlol

Ďakujem za rady. Pravdepodobne je teda vysunutá doprava a tlaci teda na tie nervy. McKenzieho cviky sa snazim robit podla youtube.
Len som chcel nejako urychlit proces no tymto padom si pockam asi na vyjadrenie ortopeda dufam ze dovtedy sa to uplne nezhovadi kedze 3x tyzdene chodim trenovat a nerad by som sa toho vzdal.

ahjaj

ešte, prečo Ťa to bolí na pravej strane. Lebo poškodená platnička tlačí na nervy, ktoré vedú z koreňa do pravej strany.

ahjaj

platničky sa nachádzajú medzi jednotlivými stavcami chrbtice. Nie je pravá a ľavá platnička, ale je označenie stavca, o ktorú platničku sa jedná. Môže byť sploštená, alebo vychýlená.
Počkaj si riadne termín vyšetrenia, a dovtedy si vypýtaj - či už u ortopéda alebo obvodného lekára žiadanku na rehabilitáciu.
Tým, že budeš mať presnú diagnózu sa nemusíš nevyhnutne dostať vpred v liečbe. Takže rob niečo aj dovtedy. Na rehabilitácii Ti možno dajú ultrazvuk, alebo elektroliečbu, ukážu nejaké cviky. Mohol by si sa ich spýtať na cviky McKenzie, tie sú veľmi účinné pri problémoch s platničkou. Nie je to cvičenie v pravom zmysle slova, takže nemaj obavy, že Ťa to bude ešte viac bolieť. Skôr sa pri pomalom cvičení dostaneš do takej polohy, aby sa platnička nejak zasunula späť, kde má byť, a došlo k redukovaniu bolesti.
Ďalšia pomôcka je vhodná obuv. S mäkkou ortopedickou výstužou, ktorá tlmí nárazy pri chôdzi.