Čím sa živíte?

Príspevok v téme: Čím sa živíte?
preziIvka

taká otázka, čo robíte a prácu, ako sa živíte? ja teraz končím vš a nemám absolútne žiadne poňatie čo robiť so životom... vyštudoval som hlúpy odbor len kvôli titulu aby som spravil rodičom radosť (humanitný odbor)... brigádujem v obchode a asi tam zostanem nejaký čas po skončení školy ako pracovník na TPP

ale teraz to na mňa všetko tak doľahlo a cítim sa úplne na nič... nikdy som nebol dobrý študent, v ničom som extra nevynikal a som strašný odkladač povinností... preto som vlastne skončil aj na takej vš kde som, inde by ma už dávno vyrazili, tu na tejto škole stačilo učiť sa na skúšky jeden večer pred a mal som A-čka, B-čka....

neviem čo robiť, lebo nemám žiadne špeicálne zručnosti, talent, nič... preto práve tá práca v obchode ale dosť ma to trápi, lebo vraj som mal študovať na to aby som "niečo znamenal" a skončím ako predavač, síce ma práca baví ale neviem ako dlho ešte...

proste budem jeden z bandy hlupákov, čo neuspeli v živote. celé to na mňa poslednou dobou spadlo, a som úplne demotivovaný...

chcel by som naučiť niečo, o čom by som mohol povedať že je "zručnosť", napríklad naučiť sa opravovať počítače, elektroniku.. to by ma aj bavilo ale prišiel som na to dosť neskoro.. a neviem či bude možné vôbec sa do toho dostať... naučiť sa to je jedna vec, ale druhá vec je byť schopný z toho urobiť aj nejaký profit....

neviem, čo od života očakávať, len tak doma sedím, občas idem von, občas si zašportujem nech aspoň nie som tlstý, ale inak nič zaujímavé sa v mojom živote nedeje.....

a prečo som dal túto tému do kat. vzťahy? lebo s tým to aj súvisí.. ani žiadna žena ma chcieť nebude, lebo oni chcú len takých čo dosť zarábajú a sú schopní sa postarať o rodinu, to ja s platom predavača asi ťažko zabezpečím a ani nemám auto, rád sa vozím autobusmi :)

zahranicie111

Autor temy je klasicky predstavitel neambiciozneho slovaka ktorych je na SK 80%. Ludom tu staci aby mali od vyplaty k vyplate nikto tu ,,nechce,, viac ale stazovat sa budu neustale. Vsetko budu kupovat na pozicku budu mat vynerovane rodiny ( ved sa len pozrite na tie nase nervozne matky a otcov s uverom na krku a dvoma detmi ) Potom je tu par % ludi co naozaj chce nieco od zivota a dari sa im a makaju a nasa spolocnost im to nevie odpustit. Aj clovek s ucnovkou moze v zahranici za jednoduchu pracu zarobit 2000-3000 eur ak CHCE. Lebo je to vsetko len na nas ako sa k zivotu postavime. Tak mas moznost robit tu za par stoviek alebo dostat rozum a za rovnaku pracu mat slusny plat a perspektivu do buducna. Slovensky rocny plat je totiz mimo Slovenska niekde aj mesacny :)

znechutenacomavs

Musim pridat tiez prispevok do tejto temy. Mam tiez vysoku skolu po jej skonceni som sa zamestnala v odbore a stratila som na SK 2 roky zivota prezivanim od vyplaty k vyplate za 470 eur a nutena byvat u rodicov . Riaditelka mi vobec nezvysovala plat proste nic ziaden postup. Teraz pracujem s priatelom v Nemecku v sklade odrobime 8 hodin a mame krasne vyplaty. Obdivujem mladez ktora ostava tu na Sk a trapia sa s platmi a hypotekami ked je tolko moznosti. Keby neodideme nikdy si tu nezalozime ani rodiny ani nepostavime dom. Autor temy si mlady zdravy chlap sup von ako ludia co maju rozum tam sa da aj zarobit aj prezit!

Suuuuz

Ahoj. Ja robím v dopravnej firme ako disponent. VŠ som si spravila popri práci. Nechcela som ísť hneď po strednej, aby som potom v 25-26 r. nemala poriadnu prácu, ani prax ani nič... Tak som to spravila opačne a neľutujem. Kamošky, ktoré išli po škole na VŠ, nemajú doteraz poriadnu robotu, len to rok po roku striedajú. Ja som tu 8 rokov, mam super pozíciu, už si môžem aj čo-to dovoliť, hocikedy hocikam odbehnúť atď, plat tiež spokojnosť.. No a VŠ k tomu. Keby môžem, aj v budúcom živote to spravím takto a nikdy opačne.

wtf

Ja ani nic extra znamenat nechcem, chcem iba kludnu robotu a svaty pokoj od vyroby konecne. A na pohovore mi povedia co? Dalsia co ma ekonomiku a anglictinu, so s vami? Takze tak. Dostat sa na recepciu do nejakej firmy, do kniznice, ci do administrativy je NEMOZNE!!! A preco? Lebo ide vsetko PO ZNAMOSTI!!! Za 5 rokov som poslala x zivotopisov a co myslite, kolki ma zavolali na pohovor??? Tak trcim dalej vo vyrobe a rozmyslam ze to na SK zabalim a odstahujem sa do zahranicia. Tam mi v tej vyrobe daju aspon 2x tolko co mam tu!!! A nepiste ze sa mam stahovat do vacsieho mesta, kamaratky v TT, TN, NR zarabaju max 700 v cistom, sice o 150 viac ako ja, ale za zvysene vydavky daju presne ten rozdiel!!! Cele Slovensko je jeden velky SHIT

Andabell

No tak hlavne ty kikirik zvys svoje naroky. S pupkatymi a plesatymi chlapmi? Fuuuj, hlavne nech ti prachy sype? Sa asi dogrcam, ked si predstavym pupkaca a plesaca. Pekne vyrysovany, upraveny, vonavy, oholeny, ziadna opica, vzdelany a uspesny. Ty si v ktorom leveli moja??? :-D Si mlada a pekna a zahadzujes sa s pupkatymi a plesatymi dedkami? Zvys latku, za chvilu budes stara a uz ti len taky ostanu, tak zo svojej mladosti vytaz co najviaca neponizuj sa s pupkacmi a plesakmi. Uz len, ked si predstavym mladu, krasnu zenu ako idu vedla seba s pupkacom a plesacom by som sa rehotala ako kon.

Kikirik

Ak chces napadnut moje tvrdenie ze tebe na krase zeny nezalezi tak opis danu vysnivanu ale verim tomu ze aj v tom mas urcite naroky co kazda nesplna isto nechces skaredu bezzubu s akne tucnu nevzdelanu s riedkymi vlasmi ohryzenymi nechtami co sa oblieka ako z minuleho storocia tak preco by zeny nemali mat naroky na muza aby ich dokazal zabezpecit kedze zeny si u muzov az tak na vzhlad nepotrpia inac by vsetci pupkati a plesati boli sami. Radsej sa zameraj na seba ci mas co ponuknut ci zenam ci zamestnavatelovi.

Kikirik

V dnesnej dobe najst pracu co by bola casovo aj platovo fajn je tazke ak si vezmes rodinkarstvo a korupciu na Slovensku. Ti co to nezazili budu tvrdit ze to nie je pravda a vsetci sikovni sa uchytili bez pomoci len svojou sikovnostou. Ano i taki su tak mi tu nemusite pisat ako sa kto sam vypracoval lebo ja pisem i o tej druhej stranke kde chodite na pohovory ktore su pro forma a uchadzac je uz vopred vybrany. Ak chces dobru pracu musis byt schopny a ochotny i nieco obetovat ujasni si co to bude niekto obetuje volny cas spanok a vzdelava sa iny obetuje cas s rodinou a vycestuje iny si odtrha od ust setri aby mohol platit najom v meste kde ma pracu lebo pochadza z oblasti kde je pracovnych moznosti malo. Never tomu ze kto sa ma dobre ze sa tak jedno krasne rano zobudil jeho praca je sen ma skvelych kolegov kratku pracovnu dobu a 4miestny plat. Ale samozrejme aj taki su lenze ty nemozes pozerat na druhych ze ten preco ma to a to a ja nie? Plytvas len svojim casom a energiou co by si mohol vyuzit pre seba a rozhybat sa. Proste sa zatni a nieco urob aby si sa mal lepsie aj keby si zaciatky odtrpel. Ufnukancov je kopec plne urady prace mnohi doma u rodicov a ak nechces dopadnut ako oni tak nesnivaj ale rob nieco. K tomu ze zeny chcu prachatych sa skoda vyjadrovat ty by si si zacal s nejakou co fnuka ze ma maly plat a nic s tym nerobi a zalozil by si s nou rodinu a planoval byvanie? Asi tazko a ak tvrdis ze ano je dost podobne ladenych obyvateliek osad a tie sa nestaraju co bude ako budu zit a co daju detom do ust tak skus hladat jednoduchu zenu nemusi byt rovno romka ale to by bolo uz pod uroven kedze mas vysoku co? a nesmieme opomenut fakt ze chlap chce mladu a peknu zenu a aj to nieco stoji tak ked mas vysoke ocakavania a naroky tak maj aj vysoke naroky sam na seba

dalsi

viemsavzit,
ked som spravne pochopil, domnievas sa, ze ludia bez vysokej nemozu mat zamestnanie v odbore, a budu zarabat len minimalnu mzdu. Nezmysel.
Vidim ze nevie co chce, nevie v com by mohol byt dobry, poradil som, co preto moze spravit,, skusat rozne zamestnania, aj napr v cesku,, nieje tam ziadna jazykova bariera...
Co dalej po zahranici? najst si v poho pracu,, uzivat si volny cas, robit co chces,, samozrejme pri najlepsom najst si super zenu...
"platit taky dom" sem sa zase domnievas, ze je to drahe,, zase nezmysel, nemusi byt vobec drahy, to uz zalezi na tebe, kolko spotrebujes, ci si dom aj zaizolujes, a vela dalsich veci, vsetky energie ta nebudu stat ani 100e mesacne, a aj preto som sa rozhodol neplatit 400e najom za 2-3 izbovy byt, ale postavit si vlastny dom s niekolko nasobne vacsim priestorom, a platit to co naozaj aj spotrebujem. Joj len dufam, ze to nepisem zbytocne, to tak neznasam :D