Čím sa živíte?

Príspevok v téme: Čím sa živíte?
preziIvka

taká otázka, čo robíte a prácu, ako sa živíte? ja teraz končím vš a nemám absolútne žiadne poňatie čo robiť so životom... vyštudoval som hlúpy odbor len kvôli titulu aby som spravil rodičom radosť (humanitný odbor)... brigádujem v obchode a asi tam zostanem nejaký čas po skončení školy ako pracovník na TPP

ale teraz to na mňa všetko tak doľahlo a cítim sa úplne na nič... nikdy som nebol dobrý študent, v ničom som extra nevynikal a som strašný odkladač povinností... preto som vlastne skončil aj na takej vš kde som, inde by ma už dávno vyrazili, tu na tejto škole stačilo učiť sa na skúšky jeden večer pred a mal som A-čka, B-čka....

neviem čo robiť, lebo nemám žiadne špeicálne zručnosti, talent, nič... preto práve tá práca v obchode ale dosť ma to trápi, lebo vraj som mal študovať na to aby som "niečo znamenal" a skončím ako predavač, síce ma práca baví ale neviem ako dlho ešte...

proste budem jeden z bandy hlupákov, čo neuspeli v živote. celé to na mňa poslednou dobou spadlo, a som úplne demotivovaný...

chcel by som naučiť niečo, o čom by som mohol povedať že je "zručnosť", napríklad naučiť sa opravovať počítače, elektroniku.. to by ma aj bavilo ale prišiel som na to dosť neskoro.. a neviem či bude možné vôbec sa do toho dostať... naučiť sa to je jedna vec, ale druhá vec je byť schopný z toho urobiť aj nejaký profit....

neviem, čo od života očakávať, len tak doma sedím, občas idem von, občas si zašportujem nech aspoň nie som tlstý, ale inak nič zaujímavé sa v mojom živote nedeje.....

a prečo som dal túto tému do kat. vzťahy? lebo s tým to aj súvisí.. ani žiadna žena ma chcieť nebude, lebo oni chcú len takých čo dosť zarábajú a sú schopní sa postarať o rodinu, to ja s platom predavača asi ťažko zabezpečím a ani nemám auto, rád sa vozím autobusmi :)

torat11

Ach jaj kedy budú ľudia na Slovensku konečne niečo robiť a nielen závidieť že druhý človek vie zarobiť a že má pekný dom , auto a podobne ?? :) Peniaze sa dajú zarobiť len netreba len závidieť tým čo ich majú a škaredo na nich rozprávať ale treba dvihnúť aj svoj zadok a niečo spraviť :). V zahraničí napríklad vie slušne zarobiť aj obyčajný človek s učnovkou . Teraz ide letná sezóna pomaličky hotely budú brať ľudí do kuchyne a obsluhy kto umýva riad a pomáha v kuchyni môže zarobiť aj 1500 eur v susednom Rakúsku ako moja kamarátka vyučená kuchárka. Taktiež zbery ovocia , práca v sklade po EU tiež si človek vie pekne zarobiť na leto :). Len slováci budú radšej robiť v odbore za 500 v čistom lebo majú vš astažovať sa ako sa nič nedá :)

Matyo

preziIvka tvoj problém je lenivosť, možno by si aj bol v niečom dobrý, ale ty ani nemáš možnosť to zistiť, lebo tvoj prístup k životu podľa toho čo píšeš, je taký povaľačský. Teoreticky môžeš urobiť "kariéru" aj v tom obchode, ak by si sa stal povedzme vedúci, ale dnes sa na takéto posty povyšujú hlavne aktívni ľudia, ktorí dokážu rýchle riešiť vzniknuté problémy atď. Ak chceš radu, tak po štátniciach vypadni z domu, napr. v Mekáči v Bratislave dostaneš 900-1000 € čistého, môžeš začať tam, nájsť si bývanie alebo spolu-bývanie. Samostatný život bez rodiny ťa naučí obracať sa a možno časom prídeš aj na to v čom si dobrý a budeš sa chcieť tým živiť...

kecyKecy

preziIvka: robiš priamu umeru - dobrý chlap=plat nad 500euro; to nie je pravda. Tie kur***ky idu do jamy levovej...sproste sliepky...

Antisexx

Nemať ajfón je strašné :) normálne bez neho sa žiť nedá. Pravda ze polovica ludi v nasej triede ma ajfon ale v zivote sa nikto nikomu nesmial ze ten druhy ho nema. Ja som jedina este v prváku mala nokiu a nikto mi na to nikdy nic nepovedal.
A vyzili by ste z takeho platu, s deckom by to slo mozno tazsie ale slo by to. Aj moji rodicia vzdy zarabali malo ved su obycajni robotnici a zijem a mala som paradne detstvo bez mobilu a ked skoncim skolu tak mobil pouzijem jedin na fotenie (nie seba :D ). Teraz ho mam jedine kvoli skole.

dobreuz

iPhone je totálna blbosť, to sú už rozmaznaní radšej ani nepoviem čo... Ja som do 16 rokov nemal mobil a čo... Treba deti učiť skromnosti... Ale zase nie je odveci zarábať viacej ako 500€, predsa len všetko je drahé a tá inflácia...

preziIvka

Antisex, kde prosím ťa píšem že ste k***vičky???

To že ženy chcú takých čo majú viac než nejakú smiešnu mzdu je reálny fakt a to nepoprieš. A ku***ičky sú len tie čo idú len po takých čo zarábajú veľmi veľa, po boháčoch. Ale myslím si, že každá normálna žena so zdravým rozumom chce chlapa, ktorý nemá 500 € ale viac ... ako by ste prežili na materskej z takého príjmu, čo? A potom decko keď bude chodiť do školy a nebude si môcť dovoliť veci čo ostatní a bude za to šikanované, ako by si sa cítila? Nie je to o tom, že kvôli žene, ale kvôli deťom... to súťaženie je dnes strašné a ja nechcem aby moje decko bolo šikanované za to že nemá iPhone, lebo jeho rodičia sú chudáci čo si nič nemôžu dovoliť.

naivny

ak Ťa bavia počítače, nájdi si obchod s PC potrebami a choď tam na brigádu. Aj zadarmo. Ide o to, aby si sa tam niečo naučil a aj sa naučíš a navyše Ti dajú papier, že si u nich pracoval.
Ja by som to dal aj na úkor predavačstva.
Na predavača potom na pohovore do zamestnania povieš, že vďaka tejto práci sa Ti výborne rozvinuli komunikačné schopnosti a na počítačovú firmu, či predajňu, že si sa naučil toto a hento.

Antisexx

"ani žiadna žena ma chcieť nebude, lebo oni chcú len takých čo dosť zarábajú a sú schopní sa postarať o rodinu, to ja s platom predavača asi ťažko zabezpečím "
Zdal si sa ako v pohode ale po precitani tohto nazoru ti nemam co povedat. Mozes si ist podat ruku s pilcukom (clooo) lebo s tymto nazorom budes sam do smrti a nemusis z nas robit vsetky kur*icky co idu iba po zabezpecenych.

daniela2

sofia ella, aj špeciálna pedagogika. :-))
Ja som študovala na filozofickej cudzie jazyky a pracujem vo firme so zákaznícko-obchodným servisom, riešim reklamácie klientov v cudzích jazykoch, alebo ich otázky telefonicky aj mailom.
Ak vieš cudzí jazyk, a si mladý, vyznáš sa v základoch PC, nemal by si mať problém s umiestnením sa, teda záleží aj od lokality, kde žiješ.

SofiaElla

mňa zaujal celý ten váš rozhovor, chalani. Úplne super, konštruktívne nápady, ale jedna vec ma zaujíma: aká VŠ sa dokelu študuje, kde po jej úspešnom zvládnutí pracujete s "cigáňmi"?. Mňa napáda len sociálna práca.. Viem, že som OT, ale fakt nad tým rozmýšľam..