Rozchod a následne depresia

Príspevok v téme: Rozchod a následne depresia
Dru31

Zdravím, asi pred tromi mesiacmi ma opustila priateľka a neviem sa z toho dostať. V minulosti som sa liečil z depresie a mám za sebou dva pokusi o samovraždu. Ťažko sa mi o tom píše lebo som si uvedomil, že som spravil hlúposť ale zase nad tým začinam premyšľať. Neviem kedy som naposledy riadne spal. Nedarí sa mi zaspať a keď konečne zaspím tak som o hodinu hore a vyzerám akoby ma niekto zlial vodou. Rána su najhoršie, vtedy cítim neznesiteľný smútok ktory sa cez deň zmierni ale nikdy neustane. Zo začiatku som skúšal chodiť von a robiť čo ma baví aby som do toho nespadol ale nič nepomáhalo a teraz už na nič nemam síl. Schudol som okolo 15kg a viacmenej som tu už len kôly svojmu synovi a preto sa aj snažím . Som si vedomi, že to bude horšie tak som sa donutil zavolať doktorke ktorá ma liečila ale tá ma voľný termin až o dva mesiace a k inej asi nepôjdem. Kamaráti tomu nechápu a myslia si že sa z toho musim dostať sám a preto im radšej nič nehovorim.Raz som ich v minulosti počúvol a nakoniec sa to prehlbilo tak, že som to už nedokázal ovládať a pokusil som sa zabiť. Chcem sa Vás spýtať čo mám robiť .

Dru31

Zuzulik8
Ďakujem za ochotu pomôcť, ráno skúsim pohľadať iného odborníka. Tej svojej už nebudem volať lebo ma zdrbla, že keď som mal naposledy depku tak som nedošiel na kontrolu.Ale to som ešte nevedel čo je depresia, tak ako väčšina ľudí som si myslel že sa to da zvládnuť len musim byť silný. Lieky som nebral tak ako som ich mal predpisane ale len keď mi bolo veľmi zle lebo som netušil ako tie AD vlastne fungujú.Snažil som sa chodiť medzi ľudí ale to mi stav len zhoršovalo, no myslel som že to zvládnem až prišiel večer keď to bolo take neznesiteľné že som už nevidel ine východisko len sa zabiť. Preto som nešiel na kontrolu aby nezistila čo som spravil lebo som nechcel aby ma zavreli na psychoške. Teraz vďaka takym a podobnym stránkam ako je táto sme o tych chorobách informovaný viacej a máme možnosť sa aj porozprávať s ľudmi čo maju rovnake problemi.

Zuzulik8

Ti ludia co ti radia ze chod do prirody a ono to prejde, alebo vsetko je len v hlave a kebyze fakt chces tak sa z toho dostanes sam netusia o com je tazka depresia. Nikdy ju nezazili. Ja ano. Lieky ma z toho vytiahli v pomerne kratkom case a na takyto stav su naozaj potrebne. Skus zavolat este raz svojej doktorke a povedz jej ze si vo velmi zlom stave a potrebujes lieky, ci ti nemoze dat skorsi termin. Ak nie, tak pohladaj inu doktorku. Neboj, vsetko bude zas dobre.

Antisexx

Nikdy sa nezabi kvoli niekomu. V zivote su omnoho horsie veci ako rozchod. Bohuzial co ma zaciatok ma po vacsine aj koniec. Raz zide z oci aj z mysle. Cas vsetko vylieci. Mne umreli obe babky v priebehu 3 mesiacoch a bolo to dost tazke ale cas rany zahojil.

Dru31

Hravali sme často a po celom sk . Nakoľko si chcem ponechť anonimitu ta nebudem prezradzať názov ale bola to revivalová kapela. Ale skonči som lebo priateľka nevychadzala dobre so zvyškom kapely a robilo to medzi nami zbytočné zlo a aj sem tam robila žiarlivostné scénky tak aby bol pokoj z hranim som skončil

Jana Lukacova

Dru31:

„Dal by som čokoľvek aby ta depresia odoznela“. Je to naozaj tak? Vyliečenie Vašej depresie si totiž bude vyžadovať Vaše vlastné úsilie (čeliť jej príčine – naučiť sa prejaviť to, čo si nesiete nevysporiadané vo svojej duši). Ak tak urobíte, výsledky sa nemôžu nedostaviť.

Ak budete mať záujem, pokojne ma kontaktujte, rada pomôžem (pozn. uplatňujem odlišný prístup k pomoci ľuďom, ako psychiatri/psychológovia).

momentik

ako sa hovori, vsetko je v hlave. ked budes velmi chciet, tak to odozneje. do prirody chod, aj ked sa ti nechce.
ste nejaka mala kapelka, co hra obcas, ci nejaka vacsia a hrate pravidelne?
a psychologovia su aj na nete.

Dru31

Naivny
Snažim sa chodiť medzi kamošov ale neviem či je to dobre keď to stav zhoršuje. Kamoši mi chcu dobre a som im za to vďačny ale neuvedomuju si že tie rady maju teraz presne opačny efekt

Dru31

Tomas 1234
Som veriaci, ale hľadať šťastie a zmysel života v bohu sa mi zdá trochu fanatické. Sme na to stvoreny aby sme si našli spriaznenú dušu a žili spolu v krásnom harmonickom vzťahu. Len cesta k tej pravej je niekedy ťažka.

naivny

aj tak by si mal pravidelne naďalej chodievať, kam zvykneš. Aj keď je Ti nanič, prinúť sa. Čím viac si zachováš predošlé zvyky tým lepšie. A potom ísť k inej lekárke pre lieky + psychologická pomoc.