"Úchilný" otec

Príspevok v téme: "Úchilný" otec
ziadostoradu24

Ahojte, pekný večer na úvod. Nebudem písať ako sa volám, to teraz nie je podstatné. Som úplne v šoku a neviem čo robiť. Začnem postupne. Vyrastala som s mamou, dvoma nevlastnými súrodencami a nevalstným otcom ktorý ma kvázi "vychovával." Úvodzovky sú tam preto, lebo bol akoholik mlátil mamu, aj mňa bola som najstaršia, vlastné deti nebil. Žila s ním 12 rokov potom sa rozviedli a presťahovali sme sa ja mama a dve deti do jednoizbového bytu. Po celý ten čas však bola osoba, ktorá mi bola obrovskou oporou a to moja stará mama u ktorej som prežila skoro celé detstvo aj dospievanie, žiaľ zomrela na rakovinu behom jedného roka. S mamou sme teda bívali štyria v malom byte a tam sa teda nedalo fungovať na koľko ja som vysokoškolský študent, sestra tiež a brat je školopovinný. Pomedzi to sa mi ozval môj biologický otec, ktorý ma celý život nekontaktoval a začali sme sa stretávať. Je jasné že nie je možné aby sme mali ten vzťah otec-dcéra keď sme sa stretávali len tri roky. Ale ja som tak veľmi túžila mať otca, toho komu sa môžem vyplakať, komu môžem povedať, kto sa za mňa postaví podporí ma, aj som si myslela že mám ale... a tu začína podstata veci.
Stretávam sa s "otcom" tri roky, mám 24 pracujem kadý den a porpi tom sa aktuálne pripravujem na štátnice, píšem diplomovku a ešte do toho ako by toho nebolo málo preplo mi v hlave takže sa liečim aj na mentálnu anorexiu ktorá sa strieda s obdobiami záchvatového prejedania, kto trošku pozná vie že je to ťažké s tým žiť, ale však čo dá sa to. Môj "otec" mi pred polrokom navrhol, že teda on má 4izbový byt, nech idem bývať ku nemu, budem mať kľud na učenie a zároveň som potrebovala kľud na koľko môj psychický stav bol vážny. Súhlasila som. Ale správal sa ku mne divne, inak, nie ako ku dcére, blbé narážky typu "aj ja by som chcel také dievča ako si ty." "Si riadne sexi" a podobne, tam to začalo. Prehliadala som to, vravela som si, asi ma chce pochváliť. Len ja mám takú vlastnosť, že keď sa mi niečo nezdá, cítim, to, a tu som mala zvláštný pocit. A to nebolo všetko, ako som u neho začala bývať, naozaj si zo mňa tú ženu čo nemá spravil. Začala som urpatovať, prať, žehliť, variť, nakupovať a za svoje.....Neprispieva mi nič, a ani mama....ani cent... Pýtate sa prečo to robím som hlúpa? ale..... ked on so mnou tak manipuluje som si uvedomila. Robí zo seba chudáka ako je on sám, a nevie si variť, nevie toto hento... a pri tom pred tým fungoval. Ale však ešte by to bolo odpustitelné no dnes som prišla z práce veľmi unavená, že si idem dať sprchu na koľko ma čakalo písanie diplomky. Sprchujem sa a zrazu vidím môjho "otca" ako hore cez škáru dverí na kupelni pchá telefón a snaží sa ma odfotiť. Bola som v strašnom strese šoku bolo mi zle na vracanie ale potebovala som si overiť, lebo som neverila tomu čo vídiím. Som sa ho spýtala, že čo to pre boha robíš a on spanikáril, že ho vidím, rýchlo odskočil od dverí, že nič hrám sa. Vymyslela som si, že mi je strašne zle, že nech mi ide rýchlo kúpiť minerálku ak sa mu dá a nech mi požičia telefón ak by mi bolo moc zle že zavolám priatelovi nech po mna príde (moj telefon mám pokazený, nedá sa s neho volať) Nechcel mi ho dať, viete aké robil drahoty, ale na koneic videl, že neustúpim tak išiel do obochodu. Pozrela som si fotky a to čo som uvidela, neprajem to žiadnej žene zažiť, úplne ma to na dno položilo, znehodnotilo, pošpinilo, znechutilo cítim sa strašne. Mal tam mna nahu nafotenú, teda v rámci možnosití čo sa mu podarilo, aj z vhru ako sa pokúsal fotit, aj zo spodu dverí moje nohy. Bola som totálne v šoku, vybehla som do kaviarne najbližšej zapla notebook a pisala prácu ako zvyčajne a pol minúte som si uvedomila čo sa stalo revala som, triasla sa. Neviem čo robiť. Matka je rada, že som preč, lebo má klud ani sa mi neozve ako som odišla tak možno raz za tri týždne ak je nezavolám. Henten to nevie, že som to zistila, uhrala som to na to že mi fakt bolo zle. Neviem ako mám postupovať, na čo mu moje fotky pre boha boli. Nemôzem sa vôbec sústrediť a to mám týžden na odovzdanie práce a ešte zatrja idem do roboty. Do teraz som bola preč a nevrátila som sa domov (v krčme som si písala) Je mi hrozne smutno z toho

ahjaj

na tému oblečenie by si mal založiť vlastnú tému a nemiešať ju s úchylným otcom. Otcova povinnosť je dcéru chrániť, a keď je vyzývavo oblečená, upozorniť ju na to. Aj dospelí ľudia sa dajú a môžu vychovávať. Tým, že je úchylák ju nevychová.

Tomas12345

je to :

Nerobia, kebyže to robia tak im hned na to prídu a sú toho plné noviny. Navyše cirkev by ich vylúčila.

pomocnica :

Normálna slušná žena by sa obliekla normálne, slušne. Vyzývavo si chod oblečená doma pred manželom, ale nie na verejnosti. Nikto na tvoju nahotu nie je zvedavý, týmto len dráždiš veriacich a zvádzaš ich na hriech !

dobreuz :

Nejazdia, ak by jazdili tak to by sa neutajilo ale bol by z toho obrovský škandál a plné noviny.

daniela2 :

Ak si bola normálne slušne oblečená tak nemáš na sebe žiadnu vinu za to čo sa stalo. Mali by sa dávať pokuty, tak ako sa dáva pokuta ked človek je uplne nahý na verejnosti, tak isto by sa mali dávať pokuty za neprimerané zvolené oblečenie. Sme kresťanský štát, a preto by sme mali bojovať proti takýmto hriechom.

je to

aj orgie ake robia, ziju v luxuse, su pedofili, kryju sa navzajom, vatikanske banky zas kryju fasistov, mafiozov atd, "peniaze nesmrdia", dalej sa mi nechce pisat, tomas by to nestravil. som myslela, ze mladez aj veriaca toto vsetko vie.

pomocnica

Úplne súhlasím s názormi ahjaj.
Tento tu Tomáš....no asi je dobre, že nemôže mať deti...Takže kebyže ja si dám tielko s jemným výstrihom alebo šaty a niekto ma znásilní, tak som ho provokovala? Normálny a zdraví chlap by si povedal, že pekná žena, ale ani by mu nenapadlo nejako ju sexuálne obťažovať proti jej vôli, takýto ľudia zbrzďujú napredovanie ľudstva omg....

dobreuz

Bože Tomáš si myslíš že tie milodary ktoré dávajú bohatí cirkvi že idú na dobrú vec? Haha :D Idú tým tam do vreciek a farári jazdia na BMWčkach vďaka tým milodarom :) Nebuď naivný :)

petroneta

lebo ona chodila vyzývavo oblečená a otca provokovala. Keď chodí človek neslušne oblečený je to hriech, tak preto.
A to, že tak chodí oblečená, si vydedukoval, jednoducho to predpokladá, že inak by sa to zrejme nestalo.

daniela2

"Pourážaš človeka, a potom mu zakážeš aby reagoval ?
Znova opakujem, na vine boli obaja"
A Ta neurážaš autorku, keď píšeš, že aj ona bola na vine?
Ty si si vzal do hlavy, že sa vyzývavo obliekala, že?

Poviem Ti príbeh. Stal sa pred pár rokmi v Berlíne. Vybavovala som si tam úradné veci na cudzineckom úrade, a chcela som sa vrátiť na ubytovanie, keď sa pri mne pristavili dvaja počernejší muži. Kudi. Pýtali sa ma, koľko je hodín, tak som im povedala, keď si zrazu ku mne stali, jeden z jednej a druhý z druhej strany, a že mám ísť s nimi. Ja, že nie, chcela som odisť, ale vtedy ma chytili obaja za ramená. Že pôjdeme hentam pod most, porozprávame sa. Nemám sa báť, bude mi dobre.
Bála som sa volať o pomoc, že to bude ešte horšie, Tak som zoípakovala, že nechcem. Spýtali sa, či mám muža. Bola som po rozchode. Zakrútila som hlavou, ale oni to brali opačne, potom ma napadlo, že poviem, že mám. Vtedy išli okolo nejakí poľskí študenti. A pristavili sa pri nás, že čo chcete s tým dievčaťom.
Neviem, ako skončil ich rozhovor, lebo som v kuse utekala.
Mala som na sebe tričko s krátkymi rukávmi s normálnym,výstrihom, takým, že sa mi tam zmestila nielen hlava, ale ani vykrojené to nebolo a dlhé, vzorkované letné nohavice. Takýmito rečami tu urážaš ženy, lebo si viem predstaviť, že kebyže si založím tému, tak sa spýtaš aj mňa, či som sa vyzývavo neobliekla, a že som na vine.
Pýtam sa? Čím som na vine? Ja viem, čím. Tým, že som nepožiadala známych, aby tam so mnou išli, ale povedala som, nech si nerobia starosti, ja to vybavím.

Tomas12345

Sonie :

Mysli si co chceš, naozaj neviem na základe akého dokazu ma tu spájaš s niektorými diskutujucimi, dokaz si tu neposkytla, jedine argumenty bez dokazu. Naozaj si myslíš že ako krestan mám zapotreby si tu sám zo sebou písať pod vymyslenými profilmi ?

Btw nevieš prečo sa kopíruje respektíve cituje text ? No preto aby bolo jasné k čomu sa vyjadrujem.Je to bežný postup v diskusiach, ale i v odbornej literatúre, preto nerozumiem čo sa ty na tom nezdá ?

petroneta :

Znova zopakujem, na vine by boli obaja. Zeny ako aj muži sa maju slušne obliekať, tak káže slušnosť, cirkev, ale i Biblia. Porušenie tohto nariadenia znamená hriech, a kto koná hriech nie je bez viny.

Pourážaš človeka, a potom mu zakážeš aby reagoval ? To je ako keby niekomu dáš facku na ulici ale zakážeš mu na to povedať čo i len slovo.

dobreuz :

Nevieš o čom cirkev je, a nie si ani členom žiadnej z nej, takže podla čoho súdiš ako sa správa cirkev k svojim veriacim ? Podla toho čo píšu v novinách ?

Ako vieš čo kážu arcibiskupi ? Vsak ked ako hovoríš si neveriaci a teda asi potom ani do kostola na omše nechodíš ?