"Úchilný" otec

Príspevok v téme: "Úchilný" otec
ziadostoradu24

Ahojte, pekný večer na úvod. Nebudem písať ako sa volám, to teraz nie je podstatné. Som úplne v šoku a neviem čo robiť. Začnem postupne. Vyrastala som s mamou, dvoma nevlastnými súrodencami a nevalstným otcom ktorý ma kvázi "vychovával." Úvodzovky sú tam preto, lebo bol akoholik mlátil mamu, aj mňa bola som najstaršia, vlastné deti nebil. Žila s ním 12 rokov potom sa rozviedli a presťahovali sme sa ja mama a dve deti do jednoizbového bytu. Po celý ten čas však bola osoba, ktorá mi bola obrovskou oporou a to moja stará mama u ktorej som prežila skoro celé detstvo aj dospievanie, žiaľ zomrela na rakovinu behom jedného roka. S mamou sme teda bívali štyria v malom byte a tam sa teda nedalo fungovať na koľko ja som vysokoškolský študent, sestra tiež a brat je školopovinný. Pomedzi to sa mi ozval môj biologický otec, ktorý ma celý život nekontaktoval a začali sme sa stretávať. Je jasné že nie je možné aby sme mali ten vzťah otec-dcéra keď sme sa stretávali len tri roky. Ale ja som tak veľmi túžila mať otca, toho komu sa môžem vyplakať, komu môžem povedať, kto sa za mňa postaví podporí ma, aj som si myslela že mám ale... a tu začína podstata veci.
Stretávam sa s "otcom" tri roky, mám 24 pracujem kadý den a porpi tom sa aktuálne pripravujem na štátnice, píšem diplomovku a ešte do toho ako by toho nebolo málo preplo mi v hlave takže sa liečim aj na mentálnu anorexiu ktorá sa strieda s obdobiami záchvatového prejedania, kto trošku pozná vie že je to ťažké s tým žiť, ale však čo dá sa to. Môj "otec" mi pred polrokom navrhol, že teda on má 4izbový byt, nech idem bývať ku nemu, budem mať kľud na učenie a zároveň som potrebovala kľud na koľko môj psychický stav bol vážny. Súhlasila som. Ale správal sa ku mne divne, inak, nie ako ku dcére, blbé narážky typu "aj ja by som chcel také dievča ako si ty." "Si riadne sexi" a podobne, tam to začalo. Prehliadala som to, vravela som si, asi ma chce pochváliť. Len ja mám takú vlastnosť, že keď sa mi niečo nezdá, cítim, to, a tu som mala zvláštný pocit. A to nebolo všetko, ako som u neho začala bývať, naozaj si zo mňa tú ženu čo nemá spravil. Začala som urpatovať, prať, žehliť, variť, nakupovať a za svoje.....Neprispieva mi nič, a ani mama....ani cent... Pýtate sa prečo to robím som hlúpa? ale..... ked on so mnou tak manipuluje som si uvedomila. Robí zo seba chudáka ako je on sám, a nevie si variť, nevie toto hento... a pri tom pred tým fungoval. Ale však ešte by to bolo odpustitelné no dnes som prišla z práce veľmi unavená, že si idem dať sprchu na koľko ma čakalo písanie diplomky. Sprchujem sa a zrazu vidím môjho "otca" ako hore cez škáru dverí na kupelni pchá telefón a snaží sa ma odfotiť. Bola som v strašnom strese šoku bolo mi zle na vracanie ale potebovala som si overiť, lebo som neverila tomu čo vídiím. Som sa ho spýtala, že čo to pre boha robíš a on spanikáril, že ho vidím, rýchlo odskočil od dverí, že nič hrám sa. Vymyslela som si, že mi je strašne zle, že nech mi ide rýchlo kúpiť minerálku ak sa mu dá a nech mi požičia telefón ak by mi bolo moc zle že zavolám priatelovi nech po mna príde (moj telefon mám pokazený, nedá sa s neho volať) Nechcel mi ho dať, viete aké robil drahoty, ale na koneic videl, že neustúpim tak išiel do obochodu. Pozrela som si fotky a to čo som uvidela, neprajem to žiadnej žene zažiť, úplne ma to na dno položilo, znehodnotilo, pošpinilo, znechutilo cítim sa strašne. Mal tam mna nahu nafotenú, teda v rámci možnosití čo sa mu podarilo, aj z vhru ako sa pokúsal fotit, aj zo spodu dverí moje nohy. Bola som totálne v šoku, vybehla som do kaviarne najbližšej zapla notebook a pisala prácu ako zvyčajne a pol minúte som si uvedomila čo sa stalo revala som, triasla sa. Neviem čo robiť. Matka je rada, že som preč, lebo má klud ani sa mi neozve ako som odišla tak možno raz za tri týždne ak je nezavolám. Henten to nevie, že som to zistila, uhrala som to na to že mi fakt bolo zle. Neviem ako mám postupovať, na čo mu moje fotky pre boha boli. Nemôzem sa vôbec sústrediť a to mám týžden na odovzdanie práce a ešte zatrja idem do roboty. Do teraz som bola preč a nevrátila som sa domov (v krčme som si písala) Je mi hrozne smutno z toho

je to

tomas, prepac, ale ty si vozickar? myslim, ze oni chodia tak malo von. pokial nie si, tak aky mas dovod? nie je to zdrave ani pre telo ani pre mozog, hrozi ti skory alzheimer.
ja ti urcite nezavidim, nie som ani ziadny vyryvac, len ked uz to spominas ty, tak ma to zaujalo.
pokial nemas s kym ist von, tak urcite aj tu sa najde dost ludi, co s tebou vybehnu.

petroneta

Tomas: "a nie som a ani nebudem otec, takže neviem sa v tejto veci vyjadriť, dúfam len že ma nič takéto vzrušovať nikdy nebude."
nie si otec, ale poviem, ako to je. Normálneho človeka to nevzrušuje.
Ten biblický príklad, že zakryli otcovu nahotu, je v pohode. Nesúvisí to však podľa mňa s týmto celým. Tam je to, že otcovu nahotu považovali za nedôstojnú, preto ju zakryli. Dievča však bolo nahé v kúpeľni a otec na ňu striehol cez kľúčovú dierku, či ako a fotografoval.
To dievča určite nechcelo provokovať otca oblečením, nech bola oblečená akokoľvek po domácky ležérnejšie. Vo sne by ju nenapadlo, že ju vlastný otec vníma ako sexuálny objekt. Prítomnosť vlastného otca znamená pre dieťa, či už menšie, ale aj mladé pocit bezpečia a nie opatrnosť a ostražitosť. Hriech by to bol vtedy, keby to bolo z jej strany schválne - nemyslíš?
K tomuto si sa nevyjadril. K tomu, ako je to možné, že ju predsa tak vnmal. Vlastne si si to vysvetil tak, že ona provokovala. A to je chyba. On ju za žiadnych okolností tak vnímať nemal. Ak by pred ním bola nahá, mal by zakryť jej nahotu, a nie sa vzrušiť, sliediť cez kľúčovú dierku a fotografovať. Nie preto, že kresťan také nerobí. Preto, že také sa nerobí s členom rodiny.
Jeho konanie je rovnaké, ako keď vnuk ide s kumpánmi ozbrojene prepadnúť vlastnú babku.
Je babka na vine, že nezamkla, alebo že vnukovi otvorila?

SofiaElla

Tomas, v prvom rade si musíš uvedomiť, že cirkev a viera sú dve rozdielne veci. Ty žiješ niekde v prizme cirkvi, akoby si sa narodil a žil v stredoveku. Ale život a ľudia okolo teba žijú život tretieho tisícročia. Môžeš to ignorovať, je to tvoja vec, ale dobrotu to nerobí. Inak som rada, že si sa k tomuto celému ozval, pre teba je úplne nevyhnutné, aby si sa zapájal do reálnych diskusií a hlavne, aby si začal žiť reálny život.

Tomas12345

ahjaj :

Však ja som si chybu priznal, priznávam že som to obvinenie mohol dať vo forme otázky, avšak to že si myslím že i autorka by v prípade provokatívneho oblečenia niesla svoju vinu na tom si trvám, pretože takýto názor je i katolíckej cirkvi že ludia majú chodiť oblečení slušne. Ak by slušne oblečená nebola je to hriech, a hriech sa nemá prečo schválovať, ale pokarhať.

" Právo obviniť autorku príspevku by však nemal ani vtedy, keby chodila po byte nahá. Ani nahá dcéra nemá čo otca vzrušovať, je to incest. "

Lenže Biblia nahotu medzi rodinnými príslušnikmi odsudzuje.

Kniha Genezis 9:23
Vtedy Šém a Jáfet vzali plášť, obaja si ho položili na plecia, šli chrbtom, a tak zakryli nahotu svojho otca. Ich tvár bola odvrátená, takže nevideli nahotu svojho otca.

dobreuz :
Vychádzam z domu, ale len občas. Neviem prečo mi tu stále závidite že som doma, a stále vás to štve ?

Bubliii :

Problém je ten že niekto chce na základe zopár prípadov vykonávať vseobecne závery. To je podobne ako ked vyjde 100 vedeckých článkov, pričom 4 články maju iné názory ako 96 článkov, ale na svetlo sveta sa vytiahnu len tie 4 články a 96 sa zamlčí.

Tvrdiť že oblčenie nemá vplyv na sexuálnych delikventov je velmi odvážne vyhlásenie, a to preto lebo z bežnej skusenosti vieme že oblečenie u chlapov testosteron a sexuálne vzrušenie zvyšuje. Ty však tvrdíš opak, a na takéto tvrdenie treba preto mimoriadne dokazy, a ten tvoj odkaz na článok mimoriadnym dokazom nemoze byt ani náhodou.

petroneta :

Ospravedlnujem sa, prehliadom som to.
Ja nie som a ani nebudem otec, takže neviem sa v tejto veci vyjadriť, dúfam len že ma nič takéto vzrušovať nikdy nebude.

Pokiaľ nie su legíny priesvitné a zadok a predok je zakrytý niečím, napríklad bluzkou tak je to podla mna v poriadku.

ahjaj

dobreuz preháňa
tieto príspevky na tému tomas píšeš počas športovania? Naozaj by si mohol poľaviť, a nemyslím v športe.
Tomas dostal vynadané od viacerých, je to, ako petra písala, znakom kresťanskej pokory priznať si chybu. Právo obviniť autorku príspevku by však nemal ani vtedy, keby chodila po byte nahá. Ani nahá dcéra nemá čo otca vzrušovať, je to incest. A petra tu dala otázku na mužov, hlavne ale nielen na tomasa: ak niekto v byte v jednej domácnosti s vami a člen rodiny, a nie partner, je sporo oblečený, cítite ako muži vzrušenie z jej sporého oblečenia? Myslím tým matku, sestru, dcéru?