Koho z kandidátov je pre našu spoločnosť, zdravé zvoliť ?

Sonie

je to - E.Chmelára by som volila, aj na začiatku kampane som myslela že získa viacej percent, ale predpokladám že v prvom kole budú hlasy roztratené medzi tými kandidátmi čo nemajú veľkú šancu vo voľbách. A to len preto že nemajú za sebou tých svojich mecenášov. Je to škoda, Chmelarove komentáre rada počúvam aj v iných debatách ak mám voľno a čas.
mickey21 - Nepáči sa mi reakcia arcibiskupa, nech by to bol ktokoľvek, cirkev sa má správať apolyticky.
Hlavne poďme voliť v sobotu, uvidíme ako to dopadne.

je to

Sonie, aki favoriti, vol si koho chces, vidim, ze aj tebe sa paci eduard chmelar, tak nebud pokrytec a vol slobodne jeho, nie do coho ta tlacia za tazke miliony nejaki jedinci so zaujmami

Vcytr

Ja idem voliť Kotlebu a poznám zatiaĺ 21 ludí osobne ktorí ho idú volit tiež. Podla mna najhorsie je zvolit Harabina alebo Čaputovu.

mickey21

sonie, Caputova je medialny produkt, je to babka, ktoru vytiahli pred volbami, aby robila, co jej povedia, len si pozri rozhovory s nou, 20 minut rozprava a nic nepovie, len otrepane frazy pre tupe masy, ona sama sa dehonestovala uz len tym, ako sa bratrickuje s Kiskom, ktory ma na krku kriminal, je v strane, ktoru plati eset, teda tazki oligarchovia,presadzuju migraciu!!!,
gender ideologiu, adoptovanie deti homosexualni, multikulturnu spolocnost, pohrdaju narodovectvom a vsetkym slovenskym, cudujes sa, ze sa biskup ozval?

iste, cirkev nema najlepsie meno po tych skandaloch, ale to neznamena, ze biskup nieje slusny clovek, ale nech si kto chce co chce hovori, nasa kultura je zalozena na krestanskych hodnotach, aj ked je v obrovskej krize, ta postihla ale vsetky sfery spolocnosti, ale vychodisko z nej urcite nieje liberalny model, kazdemu, kto voli takychto politikov by som zaplatil vylet do no-go zony niekde do svedska, alebo len nech sa prejde po mnichovskej ulici, ci sa bude citit dobre a bezpecne, ked to tam vyzera ako na irackej ulici, navyse ju platia zpoza oceanu, zda sa ti to normalne? ze ludia zo zahranicia zasahuju do volieb? ake maju ciele? poloz si otazky

ale sefcovic je to iste, clen europskej komisie, ktora sem tlaci tie iste "hodnoty" co Caputova
z konzervativcov zostali len Harabin a Kotleba, ten druhy sancu podla mna nema, teda volba je jasna...

Sonie

Ja si myslím že na Slovensku je ešte dosť inteligentných ľudí, ktorí by vedeli dobre voliť, ale vopred stanovené výsledky kandidátov rôznymi prieskumnými agentúrami, podporami ich strán a médiami ich k inteligentnej voľbe nepustia, rozhodnuté je vopred, už len treba urobiť výber z tých, ktorých nám podstrčili. Kandidátov na prezidenta máme veľa, ale favoritmi sa stali 3-4, ak rátam aj Kotlebu. Mne je osobne sympatický svojimi úvahami Eduard Chmelár, ale žiaľ šanca na jeho zvolenie je veľmi malá. Zostáva výber z faforitov, inak to nebude o tom som písala v podobnom príspevku.
Aj keď nebudem voliť p. Čaputovú, vystúpenie p. Arcibiskupa Orosha, jej démonizovanie sa mi zdá krajne nemiestne, veď takto znevážil aj jej voličov.

DBX

Volby, preto je najlepší diktátor, lebo ľudia boli zvyknutý dlhé roky počúvať. Nemajú rozhľad a zdravé názory a čo je najhoršie, NEVEDIA NÁJSŤ PRAVDU. A diktátora aj dostaneme.

Volby

Súdiac podla týchto pár názorov to dopadne opat katastrofálne. Málo rozhladení a menej inteligentní občania nemôžu mať kvalitných vládcov, lebo ich nedokážu správne posúdiť. A väčšina obyvatelstva v každej krajine je málo rozhladená a menej inteligentná. Preto svet vyzerá tak ako vyzerá. A bude to ešte horšie. Lebo intelektuálna úroveň väčšiny sa stále znižuje, takže tých pár inteligentných, ktorí tej väčšine vládnu, to dokážu úspešne využiť.