Bojím sa obezity s následkom smrti

Príspevok v téme: Bojím sa obezity s následkom smrti
Sonka114

Dobrý deň všetkým, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som mladá baba, mám 21 rokov. Pracujem, bývam s priateľom vo vlastnom rodinnom dome. Pracujem v oblasti zdravotníctva na tri smeny. Mojim najväčším problémom je moja váha a obezita. Už v útlom veku som bola väčšia ako moji rovesníci. V období začínajúcej puberty, sa mi podarilo zhodiť 18 kg. Vydržalo mi to pár rokov ale neskôr v období maturity som začala opäť priberať. Samozrejme riešila som to po svojom skúšala som rôzne diéty pri ktorých som sa natrápila, mala som sedavé zamestnanie za počítačom a ani to mi moc na zdraví nepridalo. Potom som zmenila prácu a zamestnala som sa v zdravotníckom zariadení kde som celých 8 hodín viac menej na nohách podarilo sa mi zhodiť pár kilečiek bez toho aby som musela riešiť stravu. Neskôr som urobila zmeny aj vo svojom jedálničku. Ľudia si začali všímať že som schudla ale prišli Vianoce a ja som sa zase začala stravovať ako predtým. Od vtedy sa opäť neviem nastaviť na zdravé stravovanie. Mojim problémom nieje veľké množstvo jedla. Mojim problémom je čas. Ráno vstávam o 4:00, no väčšinou sa z postele vyhrabem o 4:30 a keďže z domu musim vyraziť o 5:00, žiadne raňajky v mojom prípade nehrozia. Niekedy sa mám čas v práci najesť o 8:30 ale niekdy nestihnem ani to a tým pádom jem až okolo 12 obed. Keď o 14 skončím pridem domov nieco zjem a ak si náhodou sadnem na gauč do pol hodiny zaspim. Zobudím sa okolo 18 a som hore tak do pol noci a samozrejme ešte niečo zjem a ráno zasa od znova. V prípade že idem do poobednej vstávam tak o 10:00, dám si raňajky a o 13 už idem do práce tam zjem obed a niekedy o si dám večeru okolo 17 ale len málokedy keď dorazím domov najem sa osprchujem a idem spať. Pri nočnej smene v noci tiež jem pretože nevydržím 12h (nočné máme 12) bez jedla keď som celú noc hore. No a keď mám voľno tak mám podobný režim ako pri poobednej akurát si upracem niekedy navarím a inak sa len motkám. Život mi doslova uteká pomedzi prsty a neviem si predstaviť ako tu bude keďže začínam externe študovať na VŠ a času budem mať ešte menej. A aby som nezabudla napísať to najhlavnejšie striedaním diét som sa dostala až na váhu 95kg čo už je pre mňa alarmujúci stav, nakoľko mám len 170cm. Prosím vás ako sa nastaviť na nejaký režim aby som chudla aspoň 30kg a nevzdala to hneď po mesiaci. Pre mňa je strašne demotivujúce keď sa ručička na váhe nehýbe tak rýchlo ako by som chcela a hneď to vzdám. Najväčším mojim nepriateľom sú sladkosti a sladké malinovky na ktorých som doslova závislá a ťažko sa ich viem vzdať no ak sa mi to aj náhodou podarí vydržím tak maximálne mesiac. Ďakujem za každú radu a prajem príjemný zvyšok dňa.

Klaudi1989

Mala by si mať kalorický príjem denný pod 2000kcal. Je jedno či si dáš horálku alebo kebab treba sa zmestiť do toho príjmu. Piť veľa vody a hýbať sa. Obmedziť pečivo.

dobreuz

Dix je rozdiel medzi priemernou a maximálnou rýchlosťou :) Boltova max rýchlosť bola niekde okolo 46 km/h :)

dix

dobreuz, ty kde si si nameral 38 km/h rýchlosť? :-D keď Boltov svetový rekord na 100 m zodpovedá rýchlosti 37,6 km/h, tak to dúfam, že čoskoro bude držiteľom svetového rekordu Slovák :D

inak, čo ste tu rozoberali to % vody, je rozdiel, či sa to ráta z celkovej hmotnosti, alebo z hmotnosti "mäsa" (čiže po odrátaní kostí). používa sa oboje.

simcika

ahoj netrap sa kazdy sme nejaki ak s tym chces nieco robit treba vela sportovat napis si na vsetky miesta kam sa kazdy den pozeras co budes robit spanok pravidelne jest niekolko tisic krokov denne plavat raz do tyzdna cokolvek co si ochotna urobit velmi ti to pomoze a hlavne pravidelne jedz dobre bude a zdravo schudnes 30 kg za cca pol roka, drzim palce

dobreuz

Je mi jedno či mi verí nejaký Maďar čo neovláda gramatiku, čo Ti mám natočiť 6,25 h trvajúci beh? Si budem kupovať 20 pamäťových kariet kvôli Tebe? Mne to je fuk či veríš alebo nie, Ty si žiješ vo vlastnej realite, imaginárny Boh, virtuálne PC hry atď...