Bojím sa obezity s následkom smrti

Príspevok v téme: Bojím sa obezity s následkom smrti
Sonka114

Dobrý deň všetkým, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som mladá baba, mám 21 rokov. Pracujem, bývam s priateľom vo vlastnom rodinnom dome. Pracujem v oblasti zdravotníctva na tri smeny. Mojim najväčším problémom je moja váha a obezita. Už v útlom veku som bola väčšia ako moji rovesníci. V období začínajúcej puberty, sa mi podarilo zhodiť 18 kg. Vydržalo mi to pár rokov ale neskôr v období maturity som začala opäť priberať. Samozrejme riešila som to po svojom skúšala som rôzne diéty pri ktorých som sa natrápila, mala som sedavé zamestnanie za počítačom a ani to mi moc na zdraví nepridalo. Potom som zmenila prácu a zamestnala som sa v zdravotníckom zariadení kde som celých 8 hodín viac menej na nohách podarilo sa mi zhodiť pár kilečiek bez toho aby som musela riešiť stravu. Neskôr som urobila zmeny aj vo svojom jedálničku. Ľudia si začali všímať že som schudla ale prišli Vianoce a ja som sa zase začala stravovať ako predtým. Od vtedy sa opäť neviem nastaviť na zdravé stravovanie. Mojim problémom nieje veľké množstvo jedla. Mojim problémom je čas. Ráno vstávam o 4:00, no väčšinou sa z postele vyhrabem o 4:30 a keďže z domu musim vyraziť o 5:00, žiadne raňajky v mojom prípade nehrozia. Niekedy sa mám čas v práci najesť o 8:30 ale niekdy nestihnem ani to a tým pádom jem až okolo 12 obed. Keď o 14 skončím pridem domov nieco zjem a ak si náhodou sadnem na gauč do pol hodiny zaspim. Zobudím sa okolo 18 a som hore tak do pol noci a samozrejme ešte niečo zjem a ráno zasa od znova. V prípade že idem do poobednej vstávam tak o 10:00, dám si raňajky a o 13 už idem do práce tam zjem obed a niekedy o si dám večeru okolo 17 ale len málokedy keď dorazím domov najem sa osprchujem a idem spať. Pri nočnej smene v noci tiež jem pretože nevydržím 12h (nočné máme 12) bez jedla keď som celú noc hore. No a keď mám voľno tak mám podobný režim ako pri poobednej akurát si upracem niekedy navarím a inak sa len motkám. Život mi doslova uteká pomedzi prsty a neviem si predstaviť ako tu bude keďže začínam externe študovať na VŠ a času budem mať ešte menej. A aby som nezabudla napísať to najhlavnejšie striedaním diét som sa dostala až na váhu 95kg čo už je pre mňa alarmujúci stav, nakoľko mám len 170cm. Prosím vás ako sa nastaviť na nejaký režim aby som chudla aspoň 30kg a nevzdala to hneď po mesiaci. Pre mňa je strašne demotivujúce keď sa ručička na váhe nehýbe tak rýchlo ako by som chcela a hneď to vzdám. Najväčším mojim nepriateľom sú sladkosti a sladké malinovky na ktorých som doslova závislá a ťažko sa ich viem vzdať no ak sa mi to aj náhodou podarí vydržím tak maximálne mesiac. Ďakujem za každú radu a prajem príjemný zvyšok dňa.

dobreuz

Ty si... Tomáš12345 keď niekto chudne zo svalov a schudne 10 kíl svalstva tak je hneď mŕtvy, chudnutie svalovej hmoty ruinuje organizmus. Kebyže sa nevyznám do stravy a do cvičenia ako by som asi zabehol 100 km na jeden beh? Vysvetli mi to prosím, som zvedavý. 18:55 si tu bol, takže neklam, mohol si reagovať, ale Ty si išiel hľadať hlášky na Wikipédiu. A tvoje koníčky? No daj. Teplý Ježiško sa neráta.

KamilkaG chcem dôkaz. Poprosím screen z diagnostickej váhy. Aha, ja ho priložím, mám 68,4% vody a to tesne po 2,5 h tréningu, čiže som dehydrovaný a ešte aj okrem toho trpím dehydratáciou kvôli nedostatku draslíka v krvi. Cvičil som 12 cvikou a spálil som 1628 kcal, čo je asi 6700 KJ (takže áno vysadiť múku nestačí ak chcete schudnúť :) Keďže ja nechudnem, ale udržiavam hmotnosť tak prijmem denne 12000 KJ) Mám tam 68,2 kg, keď sa najem a hydratujem do večera mám rovných 70 kg. Čiže 70 % vody má chlap aj žena, chlap môže mať až 72% :)

A na záver: nemám žiadnu nízku hmotnosť, koľko krát to mám vysvetľovať??! Napísal som, že som chudý, nie vychudnutý, inak len tak BTW mám 8,9% tuku :) Čo povieš na toto Tomáš? Zase pôjdeš hľadať kidy na Wikipédiu? Poprosím citáciu môjho príspevku kde som napísal že som vychudnutý, sem s ním :) A keď niekto dlhodobo nemôže jesť, tak dostáva stravu nitrožilne :) Ak nevieš čo to je, naštuduj si z overených zdrojov, nie z Referátov alebo Wikipédie :)

Tomas12345

dobreuz :

Mysli si čo chces no Kamilka má pravdu čo sa týka % vody v tele. Neviem odkiaľ si ty tie tvoje hodnoty nabral. Ako ukazujú tabuľky Kamilka má pravdu, a tiež je pravda to čo hovorí že ženy majú menšie % vody než muži.

www.zdravie.sk

Tomas12345

dobreuz :

Ty si vážne myslíš že ja nesledujem nič iné len kedy ty presne odpíšeš ? Nie som na špagáte, zareagovať vždy zareagujem no nemôžem tak spraviť vždy do pár hodín, pochop.

K tomu obrázku co som poslal, kde som napísal že ten človek na obrázku má takú váhu ako ty ? Ja som len napísal že ty pravdepodobne takýto typ ludí s takou hmotnostou považuješ za normálnych. A cuduješ sa mi že som to napísal ? Vsak ty bežne hovoríš aj o ludoch ktorí maju BMI 18 a menej ako že ich postava je normálna. Máš chorobnú úzkosť z toho ak má niekto o kvapku tuku viac, a myslíš si že na to aby človek musel schudnúť musí bežať polmaratony. Sám vážiš velmi málo, čo ako si už aj sám si priznal ty už aj okolie vyhadzovalo na oči. Tvoje zmýšlanie mi príde ako zmýšlanie anorektika, a preto som aj vyjadril názor že ty skôr uznávaš váhu dotyčnehé na fotke na ľavo.

"Mnohí kulturisti majú 1% tuku a sú úplne v pohode, "

Zabudol si ale dodať že oni majú aspon svaly a nie málo. V prípade chorobu majú z čoho chudnúť - zo svalov.

"keď niekto dlhodobo nemôže jesť, dostáva stravu nitrožilne, tak si aspoň niečo na študuj :) "

Tak mi skús vysvetliiť prečo tolko ľudí po chemoterapii stráca na hmotnosti, a sú doslova kosť a koža ? Vsak podla tvojej teorie ak sa im dáva strava nitrožilne tak by schudnut nemali ?

Neviem kedy som sa stiahol bez odpovede, pripomen mi to, daj mi link na dané vlákno.

Ja mám 68 kg a 175 cm a BMI 22,2 a napriek tomu sám na sebe vidím že som chudý a vidí to i okolie. BMI nemá vždy vypovednú funkciu. Dôležité je to ako vyzeráš na pohlad a nie aké mas BMI. A u teba i okolie si všíma a má narážky na tvoju váhu, takže to asi nebude náhoda. Inak je zaujímave že kebyže schudneš len o 2 kilá tak už máš BMI len 18,4, takže asi tak.

dobreuz

Neodpísal pretože nemá čo k tomu povedať, 18:55 písal takže bol na tomto fóre, to prešlo už 2,5 h od toho čo som napísal tieto príspevky :) A keď tak chce Tomaško vedieť ten chlapec má 64 kg na tej druhej fotke a môže mať tak cca 170 cm a na tej prvej má 38,38 kg :) Takže len o 32 kg mám viacej :) Ja sa význam do tejto oblasti, ja som dal 100 km na jeden beh. Môže to znieť na myslene, ale je to tak proste, skúsenosti sú skúsenosti, ja tiež nebudem poúčať napr. nejakého športového strelca keď o zbraniach neviem nič. Si treba aj niečo naštudovať, nie len veriť zTV novinám kde manipulujú verejnou mienkou tak ako sa im hodí alebo internetu kde hocikto môže napísať hocičo :) Tomáš je obyčajný mamičkin maznáčik ktorý sa nikdy neosamostatní a verí na neexistujúce zázraky, ach jaj je mi ho fakt ľúto, ale úprimne :(

dobreuz

Wtf 56%??? Až do 72% má človek (dospelý) ja som mal 69,8 % keď som sa postavil na diagnostickú váhu a to trpím dehydratáciou kvôli nedostatku draslíka v krvi čiže 70 - 72 % vody má človek, už pri 68% sú závrate kriste že 56% veď to by krv zhustla ako malta :D :D :D

KamilkaG

Dobreuz vidím aký si múdry. Ženy majú okolo 56 % vody v tele a nie 70!! Toľko ani muž nemá. A nenavazaj sa do Tomáša. Aj keby bola všetko pravda čo si o ňom napísal tak si uvedom že on môže mať aj koníčky ktorým sa venuje a nemusí byť cely deň na tomto fóre a odpísať do troch sekúnd.

dobreuz

No čo Tomaško už neodpíšeš? Zase výhovorka že nemáš čas? Do roboty nechodíš, živia Ťa rodičia, do školy nechodíš, vonka nechodíš takže žiadne výhovorky. S tým príspevkom aj fotkou si to vyfailil a že poriadne :)

dobreuz

KamilkaG ďalšia odborníčka :D Voda tvorí 70 %, takže tuk 15% absolútne stačí :) 70 + 30 % je 100% takže kosti sú kde? :D Ach veď vy dvaja s Tomášom horíte na matike nie to ešte na zdravom životnom štýle :/