Bojím sa obezity s následkom smrti

Príspevok v téme: Bojím sa obezity s následkom smrti
Sonka114

Dobrý deň všetkým, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Som mladá baba, mám 21 rokov. Pracujem, bývam s priateľom vo vlastnom rodinnom dome. Pracujem v oblasti zdravotníctva na tri smeny. Mojim najväčším problémom je moja váha a obezita. Už v útlom veku som bola väčšia ako moji rovesníci. V období začínajúcej puberty, sa mi podarilo zhodiť 18 kg. Vydržalo mi to pár rokov ale neskôr v období maturity som začala opäť priberať. Samozrejme riešila som to po svojom skúšala som rôzne diéty pri ktorých som sa natrápila, mala som sedavé zamestnanie za počítačom a ani to mi moc na zdraví nepridalo. Potom som zmenila prácu a zamestnala som sa v zdravotníckom zariadení kde som celých 8 hodín viac menej na nohách podarilo sa mi zhodiť pár kilečiek bez toho aby som musela riešiť stravu. Neskôr som urobila zmeny aj vo svojom jedálničku. Ľudia si začali všímať že som schudla ale prišli Vianoce a ja som sa zase začala stravovať ako predtým. Od vtedy sa opäť neviem nastaviť na zdravé stravovanie. Mojim problémom nieje veľké množstvo jedla. Mojim problémom je čas. Ráno vstávam o 4:00, no väčšinou sa z postele vyhrabem o 4:30 a keďže z domu musim vyraziť o 5:00, žiadne raňajky v mojom prípade nehrozia. Niekedy sa mám čas v práci najesť o 8:30 ale niekdy nestihnem ani to a tým pádom jem až okolo 12 obed. Keď o 14 skončím pridem domov nieco zjem a ak si náhodou sadnem na gauč do pol hodiny zaspim. Zobudím sa okolo 18 a som hore tak do pol noci a samozrejme ešte niečo zjem a ráno zasa od znova. V prípade že idem do poobednej vstávam tak o 10:00, dám si raňajky a o 13 už idem do práce tam zjem obed a niekedy o si dám večeru okolo 17 ale len málokedy keď dorazím domov najem sa osprchujem a idem spať. Pri nočnej smene v noci tiež jem pretože nevydržím 12h (nočné máme 12) bez jedla keď som celú noc hore. No a keď mám voľno tak mám podobný režim ako pri poobednej akurát si upracem niekedy navarím a inak sa len motkám. Život mi doslova uteká pomedzi prsty a neviem si predstaviť ako tu bude keďže začínam externe študovať na VŠ a času budem mať ešte menej. A aby som nezabudla napísať to najhlavnejšie striedaním diét som sa dostala až na váhu 95kg čo už je pre mňa alarmujúci stav, nakoľko mám len 170cm. Prosím vás ako sa nastaviť na nejaký režim aby som chudla aspoň 30kg a nevzdala to hneď po mesiaci. Pre mňa je strašne demotivujúce keď sa ručička na váhe nehýbe tak rýchlo ako by som chcela a hneď to vzdám. Najväčším mojim nepriateľom sú sladkosti a sladké malinovky na ktorých som doslova závislá a ťažko sa ich viem vzdať no ak sa mi to aj náhodou podarí vydržím tak maximálne mesiac. Ďakujem za každú radu a prajem príjemný zvyšok dňa.

Tomas12345

dobreuz :

Lenže ja ty neverím, ani s tou diagnostickou váhou že ju používaju doktori, pretože ty máš len reči, ktoré ani nevieš podložiť nejakým zdrojom, preto je to len tvoj subjektívny názor a nič viac.

Vysvetlil som ty že aj keby kulturista schudne 10 kg a viac zo svalov nič sa mu nestane. Ty si následne na to nevedel zareagovať, a kedže si si v žiadnom prípade nemienil pripustiť že si sa v niečom pomýlil, tak si odbočil zcela od témy a začínaš tu vytahovať veci mimo témy, ako napríklad to či pracujem a kedy sa osamostatním. Takže odpovedz mi najprv ty na veci ktoré sú k téme, a ku ktorým si sa mi zámerne nevyjadril, a potom ty ja odpoviem na to kedy sa osamostatním a či si budem hladat nejaku pracu.

Neviem odkial berieš to že každý treti knaz je pedofil, to je zas a znovu tvoj subjektívny názor samozrejme bez žiadného potvrdenia.

Kontr0lor :

Viem že sa behajú, ja len neverím v to ze "dobreuz" takéto niečo zabehol.

dobreuz

KamilkaG stačí si prečítať staršie príspevky :) Tam sa dá ľahko zistiť, kto sa do koho začal navážať :) Myslím tie z decembra a januára. Ja som športovec (aj keď len na amatérskej úrovni) ale mám skúsenosti aj som veľa vecí otestoval, ale nieee on vie lepšie. Nech mi prestane ako sa to hovorí - liezť do kapusty. A čo sa týka osamostatnenia, vy ženy neznášate mamičkiných maznáčikov, tak prečo to zastávanie? On na mňa reaguje v každej téme a proste aj celkovo a uráža ma že som vychrtlina atď... Ale ok, už naňho prestanem asi reagovať, škoda energie aj času...

KamilkaG

Dobreuz a čo ak sa nevyhovara čo ak má naozaj choré srdce? Čo proti nemu máš? Všade vo všetkých témach sa do neho navazas. Čo je teba do toho či sa osamostatni a kedy. Si veľa dovoľujes

dobreuz

Tomaško, absolútne ma nezaujímajú Tvoje drísty, diagnostickú váhu používajú už aj lekári, nájdi si (nie na Wikipédii) akým princípom funguje taká váha :) A že Ty hovoríš niečo o šarlatánstve :) Celá Tvoja trápna akože viera je šarlatánstvo :) Ničím nedokázáné a prifilmované akože zázraky :) Do práce nechodíš, modlíš sa a hraješ PC hry ktoré vymývajú mozog, vyhováraš sa tu na choré srdce atď... O športe nemáš ani páru, ale vyjadruješ sa tu do každej témy... Inak celá cirkev je zapredaná peniazmi, to vidí aj slepec a každý tretí kňaz je pedofil... A tie hnusné dedinské banizne čo chodia do kostola tak len ohovárajú za chrbtom... Takže toľko k Tebe a Tvojmu Ježiškovi a Tvojmu šarlatánstvu, aj tak už aj väčšina na tomto fóre Ti radí aby si neradi o veciach, o ktorých nič nevieš. A láskavo odpovedz kedy sa mieniš osamostatniť a prestaň už ignorovať túto otázku, ale chceš nedajbože žiť s mamičkou do smrti?

Tomas12345

dobreuz :

"keď niekto chudne zo svalov a schudne 10 kíl svalstva tak je hneď mŕtvy, chudnutie svalovej hmoty ruinuje organizmus."

Robíš si srandu ? To je čo toto za nezmysel ? Len tak pre info pred 8 rokmi co som sportoval som mal na tele dosť svalov, potom som však ochorel a so športom prestal a vôbec sa nehýbal. Schudol som preto zo svalov niečo pod 10 kíl...

Mimochodom podľa teba ak kulturista ochorie, prestane sa hýbať a týmpádom i stratí svoje nadobudnuté svaly a teda schudne zo svalov 10 a viac kíl, tak sa mu zruinuje organizmus a jeho telo vypovedá funkciu ? To je čo za mýtus ? Potom by sa nikto nechcel stať kulturistom, pretože čo ak sa stane že ochorie a následne schudne zo svalov viac než 10 kíl ? Len by ma zaujímalo odkial si tento nezmysel zobral, ale kedže neuvádzaš zdroje tak je to len tvoj pseudo mýtus.

!Kebyže sa nevyznám do stravy a do cvičenia ako by som asi zabehol 100 km na jeden beh? Vysvetli mi to prosím, som zvedavý."

Lenže ja ty toto neverím, a myslím že nie som jediný. Povedať o sebe že zabehnem 100 km môže povedať každý, kde sú dôkazy ?

Koníčky ty tu teraz nebudem menovať, pretože toto nie je téma o mojich koníčkoch.

Dôkaz si už dostal, dal som ty link, nemôžem za to že sa ty ten link nepáči. Ty si nedal žiaden odkaz ktorý by tvoje tvrdenie potvrdzoval, ale jedine co vieš je len nadávat, nadávať bez dôkazov.

Tá tvoja aplikácia, no neviem čo ty mám k tomu povedať.... To je niečo podobné ako aplikácia snažiaca sa zmerať tlak krvi len priložením prsta na displej.... Tvoja vec že takýmto sarlatanstvam veríš

Zaujímalo by ma ale ako tá aplikácia zistila kolko vážia tvoje kosti.... Na to treba komplikované medicínske vysetrenia, ktoré to zistuju, určite to nejaká free mobilná aplikácia nedokáže....

Neviem či to nevieš, ale ked uvádzaš hmotnosť, tak hmotnosť sa uvádza v stave pred tým než si sa najedol. Aj BMI sa stanovuje nie z hmotnosti po jedle ale pred jedlom. A tvoja hmotnost pred jedlom je teda ešte nižšia než 70 kg.

Nízku hmotnosť máš, už si to začína všímať i tvoje okolie ako si sám povedal. Alebo chceš povedať že majú všetci nesprávny pohlad na váhu len ty jediný máš správny pohľad ?

"A keď niekto dlhodobo nemôže jesť, tak dostáva stravu nitrožilne :) Ak nevieš čo to je, naštuduj si z overených zdrojov, nie z Referátov alebo Wikipédie :)"

Nerozumieš, napísal som ty že treba mať i nejaké väčšie zásoby tuku v prípade že príde nejaká choroba pri ktorej sa chudne. Ty si mi na to napísal že predsa existuje nitrozilna potrava, no lenže ani nitrozilna potrava nezabráni tomu aby pacient nechudol. Ak by tomu tak bolo, tak pacienti uzivajuci chemoterapiu by nechudli. Lenže oni chudnú.

Reafujem do každej témy do ktorej chcem reagovať. Každý si môže vyjadriť svoj názor na čo chce, o tom je predsa diskusne forum.

S tými tvojimi udajnymi radami od sportovcov.... nech ty teda tí športovci poradia ako pribrať, alebo radšej ako mať vyrovnané množstvo draslíka. Podla mna neješ vyváženu stravu (to by potvrdzovala i tvoja nízka váha) a preto máš aj nedostatok minerálov vrátane draslíku. Popíš tvoj jedálniček čo jedávas.

dobreuz

A ešte posledná vec: prečo reaguješ takmer do každej jednej témy? Si myslíš, že si požral všetku múdrosť sveta? Z ničím nemáš reálnu skúsenosť, ale každému tu ideš dávať rady, proste sa už uvedom, lebo si otrasný fanatik.

dobreuz

A nejaké výskumy ktoré to potvrdzujú Tomáš? Kde? Tie články sú totálne o ničom, veď v jednom článku písali že sa má behať nalačno, to väčšiu blbosť som nepočul, v ďalšom píšu že sa treba pri cvičení šetriť a príliš neprepínať ale realita je taká, že ten kto chce byť dobrý v niečom musí siahnuť na totálne dno svojich síl :) A v jednom článku zo zdravie.sk som čítal že vraj stačia 2 g draslíka denne. Tiež blud, jem 4g aj tak ho mám neskutočný nedostatok, treba si hľadať overené info a nie hoaxy :) Ja mám informácie buď od pro športovcov ktorí nepoužívajú doping a ešte mnohé veci som otestoval na sebe :) Aši Ťa bude zaujímať Tomáš, ale šanca že 90 kg človek zbehne maratón a ešte pod 3 hodiny sa rovná nule. A každý nadbytočný cm (jeden jediný)! zvyšuje energetický výdaj pri športe o 5%, takže si zisti fakty prv.