Priateľ zo zahraničia

Príspevok v téme: Priateľ zo zahraničia
Zla_dcera

Moji rodičia majú problém s mojím priateľom kvôli tomu,že je zo zahraničia. Vždy majú nejaké blbé narážky alebo komentáre. Stále mi hovoria, že si mám nájsť niekoho zo Slovenska. Dosť máme kvôli tomu napäté vzťahy medzi sebou a už to začína spôsobovať hádky aj medzi mnou a mojím priateľom. Čo mám urobiť, aby s tým konečne prestali? Skúšala som sa s nimi porozprávať,ale nepomohlo to…

lavila

... ja by som sa ich asi spytala, ze preco im to tak vadi. Ci len proste chcu zata slovaka lebo si to tak predstavovali alebo ci s nim maju nejaky konkretny problem.

jshzrs

otazka je ze ako casto si s tym tvojim priatelom? on je nemec, žije v DE, ty študuješ v CZ, alebo aj on zije v CZ,? ze zijete spolu ?... toto si tu nikde nenapisala...?

dalsi

fakt si si ista, ze s nim chces ostat do konca zivota? nie len ostat s nim, ale aj nadobro navzdy ostat v nemecku, v cudzine, fakt v pohode zanechas svoju kulturu? si odhodlana skoncit so vsetkym, co si doteraz poznala, v com si bola vychovana? odist zo svojho domova, kde mas rodinu, priatelov, a ist zit do cudziny s cudzincom? mas 20 rokov, krasny vek, no je dost nestabilny,, rok by bola dost velka doba na branie vztahu vaznejsie, ale neviem ci to plati aj v tomto pripade, este radsej skus pockat s nezvratnymi rozhodnutimi, neznic si zivot, ako mnoho dnesnych zien,, nechcem ta odradit, len chcem aby si si bola vedoma, a ista tym, co robis,, nech ti to v zivote vyjde

slava14

jednoducho nechodievaj tak casto domov a tvoji rodicia si na to zvyknu a uz im nebude vadit, ze si aj s priatelom. ak vam to klape spolu, tak isto sa s nim nerozchadzaj len kvoli rodicom

petroneta

nech to nepôsobí hádky medzi tebou a priateľom. Študuješ v Čechách, si preč z domu, ostávaj niekedy aj na dlhšie, rodičia si zvyknú, že budeš s nimi menej. A s priateľom môžete byť aj inde, nielen u rodičov, ale kdekoľvek.
Mám príbuzných, kde bol priateľ zo zahraničia, navyše dlhodobo nezamestnaný, potom sa mu podarilo aj zamestnať sa, aj si ho obľúbili, obaja to prestáli, sú manželmi už 12 rokov a rodičia sa nevedia nabažiť vnúčeniec a všetkých ich tam rozmaznávajú, vrátane jeho, kto bol predtým nikto, lebo nepochádzal z ich krajiny a nemal prácu.

jasmin27

mas len dve moznosti, bud sa s nim rozides pre dobro rodiny alebo si zvyknes na tie rodinne kecy a budes so svojim priatelom a mozno po case s tym prestanu

Acaaa

Mna by skor zaujimalo ako chcete pokracovat lebo ja by som nemohla mat vztah na dialku?
Nie ste spolu casto iba si zrejme pisete. Ak ano ako casto ste spolu? Ako chcete dalej rozvijat vztah? Len si pisanim ci sa aj nastahovanim k sebe? Predpokladam ze veterinar by na sk nezil keeze tam ma za svoju profesiu omnoho vacsi plat.