zničila som si zdravie

Príspevok v téme: zničila som si zdravie
Lucianna161

ahojte, niekto poradiť? .. už 11 rokov trpím striedavo anorexiou-bulímiou a neviem si už rady, nepomohlo liečenie, terapeut, lieky, ani psychiater .. nonstop len riešim svoju váhu, minulý rok som behom mesiaca schudla 10kg, no samozrejme prišiel vlčí hlad a pá kíl som naspäť pribrala .. snažím sa jesť normálne, no ide to veľmi ťažko, keďže mám rozvrátený organizmus a som neustále hrozne pripuchnutá, unavená, mám poruchy koncentrácie a aby toho nebolo málo, vôbec nebývam smädná, takže ani neviem, koľko vody mám vypiť .. vypadali mi vlasy, moja strava sa skladá iba z ovocia, mäsa, ryže a zemiakov, viac nič .. žiaden cukor, žiadne polotovary a pod. .. a tak rada by som si dala nejakú palacinku :( .. najhoršie na tom je, že som si takýmto vymýšľaním privodila celiakiu, nezvládam ani mliečne výrobky, ktoré milujem, ani sóju, kukuricu atď. .. máte, prosím Vás nejaké rady ako sa dať dokopy? .. ja už ďalej nevládzem, k tomu robím 16-tky v práci, takže je to hotová katastrofa .. vďaka

Lucianna161

kde je, prosím ten kontakt? .. neviem ho tam nájsť .. a ďakujem, tiež som každú chvíľku v nemocnici ..

Lucianna161

už som bola hospitalizovaná 2x, ani raz mi nepomohlo, iba lieky do mňa nahádzali ..
a 2 litre mi prídu veľa preto, že potom behám vkuse na wc a je mi hrozne ťažko od žalúdka .. 2l sú možno tak pre 70-kilového človeka, nie pre mňa ..

Tomas12345

Lucianna161 :

Ach, aká ironia že 2 litre ty prídu vela, ale hlavna vec že ked máš podváhu tak to ty príde ako normál a ešte si myslíš že si tučná.....

Ak ty nezaberá ambulantná liečba navrhoval by som hospitalizáciu.

Lucianna161

práve, ja jem aj zeleninu, aj ovocie, aj polievky, preto mi prídu už 2l veľa .. ešte možno tých 1,8, ale aj to neviem či nie je moc .. už som si viackrát privodila nadmerným potím hyponatriémiu, nechcem ju dostať znova

Omen

Príjem tekutín sa vypočítava z telesnej váhy, takže tvoj príjem sa po správnosti má pohybovať medzi 1,5 - 1,8 litra. Do toho príjmu sa ráta ovocie, zelenina, polievky. Káva nie. Je jedno, či je zima, či leto, či cítiš alebo necítiš smäd, toto musíš dodržiavať, inak si odstavíš obličky. A to aj v tom prípade, ak by si pila tie 4 litre, na to veľký pozor!!! V prípade potenia (leto, horúčka) sa objem tekutín navyšuje.

Lucianna161

no, ja keď som bola v nemocnici a povedala som, že som za deň vypila 2l čistej vody, tak mi vynadali, že to je veľa, vraj si tým iba riedim minerály .. a keď som šla na iné vyšetrenie, tam mi zasa povedali, že aspoň 2,5l, pretože mám tlak 60/40 .. tak neviem teraz, vobec .. bojím sa, až si moc nezriedim minerály a až sa mi niečo nestane .. v lete vypijem 2l v zime mi to príde moc O.o
4 litre?
to by som praskla

dobreuz

Tých 2 - 2,5 l je tak akurát, ja pijem 4 - 5l ale ja mám neustále problémy s dehydratáciou :( Treba si zvyknúť aspoň na 2l čistej vody denne. A čierny čaj sa nepočíta ako pitný režim a káva už vôbec.

Lucianna161

ja viem, že to nie je bohviečo, všetko na mne visí, kosti mi trčia, len ja si pripadám stále tučná .. a 2,5 litra v zime?
nie je to moc? O.o

Tomas12345

Lucianna161 :

No vážiš málo mala by si pribrať. Spýtaj sa to tej doktorky.
Kolko vypijes tej vody denne ? 1,5 litra ? To je málo, treba denne aspon 2,5 litra. Musíš to postupne navysovat po jednom deci.

Tu prácu by si mala zmenit.