Duch v dome?

Príspevok v téme: Duch v dome?
Filip1122

Ahoj.. keby mi niekto toto napíše tak si budem myslieť že si vymýšla.. neverím na duchov, v boha ani žiadne nadprirodzené bytosti, som typ človeka čo “kým neuvidí, neuverí”
Začnem tým že mám 18rokov, žijem s mamou a so psíkom v garsónke.
Už niekoľko rokov sa nám občas deje že niekto “potiahne” záclonou, myslela som si že keď že bývame v paneláku tak počujeme suseda, ale vždy keď to zažijem znova a znova tak ten zvuk ide z nášho domu, a tým že mám postel pri okne sa stále zľaknem. Môže to byť bežne počas dňa, keď sme doma obe, alebo aj keď je tu návšteva, keď večer ideme spať. Skrátka nejak random.
Asi pred rokom som začala čítať bibliu ani neviem z akého dôvodu, prešla som len pár strán a tú dobu ako som to zvykla občas čítať tak bolo leto, čo znamenalo že som bola hore aj v noci na počítači/mobile
Na chodbe máme smetný kôš ktorý ma na vrchu takú vec ktorá sa kýve aby ste tam niečo mohli vyhodiť. Len tak si píšem s hoci kým na počitači, pozerám si nejaké videá, mama spí. A zrazu hrozný buchot až ma myklo, tak som sa pozrela po izbe a uvidela som ako sa ten vrch koša hrozne kýve ako keby do toho niekto buchol. Stalo sa mi to len dva krát ale od kedy som prestala čítať bibliu lebo.. úprimne kto by ju ďalej čítal.. tak to prestalo.
Dnes sa stala istá vec ktorá ma dohnala k tomu aby som tu napísala čo sa tu deje. Mama nevedela nájsť oranžový zapalovač ktorý mala na stole vedla seba. Tak si šla pre čierny zapalovač. Oranžový sme hladali asi 10 minút a keď že si bola istá že bol na stole tak sme sa tam opakovane pozreli. Asi o hodinu keď sa chystala ísť von tak povedala že je zapalovač na stole.. a nechcelo sa mi veriť že tam naozaj bol.. stál tam a som si istá že ani jedna z nás nie sme tak slepé aby sme si to nevšimli.. pred týmto incidentom som si už hovorila že bláznim.. síce som nevidela ducha, nepozerala horrory a triasla sa pri tom, ale mala som pocit že asi mám halucinácie, pretože nič takéto existovať nemôže. Nepoznám nikoho komu by sa niečo také stalo.. neblikajú nam doma svetlá, okrem toho ako sa vtedy kôš hýbal sa žiadna iná vec nepohla. Neviem či potrebujem psychiatrické vyšetrenie alebo čo to má salra znamenať.

Filip1122

Mám sa pokúsiť toho ducha odvolať alebo sa do toho radšej ani púšťať nemám? Kňaza ani židne medium volať nebudem

foreveralone

Vyvolávanie duchov, nie je sranda. Takí, ako ty, to robia "zo srandy", veď predsa "nič také nemôže existovať". Keď sa im začnú diať čudné, nevysvetliteľné veci, padnú na zadok (pekne povedané).
Ak vyvolávaš duchov, nikdy nevyvoláš dobrého ducha. Vyvoláš zlého/démona. Prečo ? Vyvolávanie duchov patrí k satanizmu, čiže ak sa ti "niečo" podarí vyvolať, naviaže sa to na teba a nebude to nič dobré.
Tým druhým sa to možno deje, len ti to nepovedia, alebo si "to" vybralo práve teba.

sale

A ako si ich vyvolavala, netočila si klucikom? No nie je to sranda, treba sa toho zbavit. Je to nejaka energia, ci entita a ta musi predsa z niecoho byt. A tak sa dobija z tvojej energie. S tou záclonou ti to verim, mne akoby sa posuvali kruzky na tyci tiez, ale bolo to aj horsie. Ak si vyvolavala duchv, vedela si ich aj odvolat? To je dolezite.

Filip1122

Odpovedám na otázku že áno “vyvolávala” som duchov pred asi 10 rokmi a dokonca ani nie v našom byte ani nikde blízko, bolo to vonku s deťmi cez jedno leto, nič také sa mi nedialo ani keď som ich “vyvolávala” pretože to nebolo reálne, vymýšlali sme si slová ktoré sa trochu rýmovali. Vážne to nebolo nič extrémne, žiadne sviečky skrátka nič, a pochybujem že roky na to len MŇA z asi 20deciek navštívi duch a ťahá mi za záclony. Možno je ozaj na všetko vysvetlenie. Čítala som že “zlé sily” nechcú aby som v nich verila. A ani som v nich neverila, tak prečo sa mi teda tá vec so zapalovačom stala? Bývam hneď vedľa kostola, v dobrej štvrti, nikomu sa tu nikdy nič neprihodilo pokial viem. Len som počula že údajne keď som mala tak 4 tak sme bývali vo vačšiom byte a údajne tam tak trochu “strašilo” a ľudia sa odtiaľ sťahovali dokonca aj preč. Neviem či ten duch so mnou cestuje alebo čo, je to vtipné pretože aj keb ten duch je, nemusí byť hneď zlý no nie? Síce mam neprijemné pocity občas bezdôvodne, ale keby som duch ja, a to si myslím že som celkom “fajn” človek tak tiež nejak ovplyvňujem ľudí a budem ich “strašiť” haha. Neviem ani či to ovplyvňuje to keď mám depresie. Neviem cli to toho ducha láka lebo tak 90% ľuďom a veciam na internete o duchoch sa nedá veriť a práve preto si to ani nedám vyhľadať. Len budem dúfať že to boli zhody okolností alebo mám nejaké halušky v hlave, alebo aspoň to, že sa to už viac krát nestane.

Tomas12345

Teraz som si tak spomínal že podobný zážitok sa stal aj mojmu otcovi pred zopár rokmi ked bol prenajímať byt záujemcom. Dvere v obývačke boli pootvorené a odrazu sa začali pomaly pohybovať hore dolu a po pár sekundach sa pohli dopredu a potom na to prudko pohli dozadu a zabuchli sa. Okna boli pritom zatvorené.

Jedná sa podla mna o pôsobenie zlých síl na ktoré pomôže len modlitba.

foreveralone

Bezmena123 - "...pretože je to nad moje chápanie." Môžeš dokázať, že nič z toho neexistuje ? To, že existuje niečo, čo je "nad tvoje chápanie", neznamená, že to neexistuje. To je blbý dôvod. Musíš prijať fakt, že veci medzi Nebom a Zemou sa proste dejú a nemožno ich dokázať, aj keď sa dejú na dennom poriadku. Pochybujem, že v budúcnosti bude niečo, čo tieto veci dokáže. Vždy to budú len teórie, domnienky.

Ja verím na veci medzi Nebom a Zemou, no nerozoberám ich, pretože viem, že je to zbytočné.
Aj keď sa nedajú dokázať, verím na nich, pretože sa to deje stále. Ak sa deje niečo, čo na vlastné oči vidíš, no nevieš si to vysvetliť, nedá sa to dokázať, môže sa jednať o niečo, čo je nad ľudské chápanie, niečo, čo veda nikdy nedokáže (duchovné veci a iné). Existuje to, deje sa ti to, a aj keď to nemôžeš dokázať (a preto neveríš), existuje to ďalej.

Bezmena123

Ahoj, mám tiež podobnú skúsenosť, síce z pred 16tich rokov.. Nebola som, ani nie som veriaca, ani som nevyrastala v rodine veriacich. Som tak isto ako ty realista. My sme mali doma takéto príhody pred smrťou starkej. Stalo sa nám že sa nám v skrini zapla MP3ka, hrala zo skrine cez sluchátka, pritom bola bez bateriek. Tak isto som hladala pol dňa jeden konkrétny opasok, no nikde nebol, hladali sme celá rodina. Keď som ho prestala hladať našla som ho pohodený na posteli, kde som pred tým pozerala niekoľkokrát. V jeden večer nám zastali dvoje hodiny na takom istom čase, o týždeň nám v ten čas zazvonili že starkú odviezla záchranka. Mala som vtedy 13rokov, naši išli odprevadiť návštevu a ja som ostala sama doma na cca 20minút. Bola som na wc a z bytu som začula jasné kroky, bola som si istá že niekto chodí po našom byte, vtedy sme nemali susedov, boli sme krajný vrchný byt a vedľa nás ani pod nami nikto. Bola som síce dieťa ale samu seba som štípala či sa mi to nesníva, nikdy som sa tak nebála, zamkla som sa tam a vyšla som keď naši odomykali dvere. Sesternica, ktorá nevidela babku 5 rokov kvoli nezhodám v rodine nám povedala že sa jej o nej snívalo, že akoby prešla popred ich okná (na 8poschodí), pričom popísala čo mala na sebe oblečené. Boli to veci v ktorých ju ona nemohla nikdy vidieť a veci ktoré mala na sebe vtedy keď umrela. Pracujem v zdravotníctve, stretávam sa so smrťou bežne, som realista, neverím na Boha. Som zástanca toho že človek keď umrie odíde mozog a je všetkého koniec, nič iné okolo roho neexistuje, žiadny duchovia. No tieto veci dodnes nechápem, ani sa o to nepokúšam pretože to je nad moje chápanie.

foreveralone

Filip1122 - Neodpovedala si mi na moju otázku.
Vyvolávala si niekedy duchov ? Je jedno, či len tak, "zo srandy". Vyvolávala alebo nie ?

elise

Ľudský mozog je aj v dnešnej dobe neprebádaný, nevie sa o ňom všetko čo dokáže. Niekto pod silným emočným stresom, psychicky nestabilní jedinci, alebo deti v puberte môžu nevedomky produkovať telekinetickú energiu. Sami sú toho svedkom, ale nie sú si toho vedomí.

Preteba

Božie slovo hovorí, že keď je niekto chorý, pomažeme ho olejom (o svätenej vode sa nič nepíše)a modlitba viery ho uzdraví. Keď je problém (duchovný) v dome, pomažeme všetky ,,otvory" dvere, okná olejom a očistíme dom božím slovom. Proti zlým duchovným mocnostiam sa nedá bojovať ľudskými silami, tam pomôže len božia moc.