Podozrenie na zapal pluc -ist pohotovost?

Príspevok v téme: Podozrenie na zapal pluc -ist pohotovost?
Anton123

Dobry den. Moja 76 r matka druhy den zacala mat znicoho nic kasel a piskanie v plucach,unava,spanok,teplota zatial do 37,5 c Bez natchy a bolesti hrdla.
Mam obavu ze to moze byt zacinajuci zapal pluc alebo priedusky.. Co viem pri zapale pluc treba aj rtg. Dnes je sobota. A myslite ze na beznej pohotovosti robia aj tieto dalsie vysetrenia,alebo to az cez tyzden prakticky lekar? Lebo stale nas presviedcaju ze pri tychto respiracnych ochoreniach staci pockat na svojho praktickeho lekara
A povacsinou daju iba zakladne lieky...

Anton123

No presnejsie ona hovori ze vykasliava malo hlienu ale vykasliava, myslis ze napr Solmucol granulat je dobry? Mam to ist kupit a nahradit Trifed?

filipa

Namiesto Trifedu nejaký desloratadín alebo levocetirizín v kombinácii s Ditustatom, resp. Tussinom. Ak by pani začala vykašliavať hlieny, tak vysadiť Ditustat, resp. Tussin a nasadiť Solmucol, alebo nejaký ambroxol (Mucosolvan, Ambrobene, Solvolan...)

Anton123

Najhorsie je ze pri xarelte a kardio liekoch su vsetky dalsie lieky rizikove,ked si clovek precita tie info v letaku tak hroza. Takze ten sirup Trifed vyradit? Ale co namiesto neho?

filipa

No a k trifedu sa radšej nejdem vyjadrovať-pseudoefedrín hypertonikovi/kardiakovi je čistá trúfalosť. natrafili ste asi na "zdatného" odborníka v oblasti liečiv.

filipa

čo sa týka kombinácie xarelto plus klaritromycín, tak vstupujú do interakcie, ktorá síce nie je klinicky závažná, ale lekár mohol vybrať i ATB s menším potenciálom pre interakcie...za predpokladu, že vedel, čo pacientka užíva za pravidelnú medikáciu.

Anton123

Na pohotovosti jej dal atb Fromilid 500mg(klaritromycin) a sirup Trifed. Ako, dnes uz ma vacsiu teplotu 38. Okrem toho berie dlhodobo este svoje lieky detralex,xarelto,lagosa ako lahsi srdcovo hyper pacient.
Ano plno liekov ,mozno sa navzajom biju. Ale co ma robit. Kasel ma taky ze obcas a vtedy moc zakasle ale zevraj moc nevykasliava,ze iba trochu.
Myslite ze ked ma teplotu 38c, treba dat paralen na znizenie,alebo nie?