Chodili by ste s niekym kto navstevuje psychiatra ?

Príspevok v téme: Chodili by ste s niekym kto navstevuje psychiatra ?
Emailnepovinne

Ahojte,chodili by ste s niekym kto navstevuje psychiatra ? Uz dlhsiu dobu mam rozne psychosomaticke Tazkosti ,stale som chora,unavena, vycerpana,citim frustraciu, smutok, hnev..moja kamoska mi poradila navstevu psychiatra aby mi dal lieky,lenze ja sa hanbim tam ist...bojim sa,ze si kvoli tomu uz nenajdem chalana,jeden ma uz nechal ked sa toto o mne dozvedel.....rozmyslala som ci neist aspon pre istotu na vysrtrenie,overit si to...ale bojujem so sebou.psychologicka mi povedala ze si nie je ista ale este by nesla do liekov,no kamoska ma presviedca,ze vraj psycholog nie je az tak kompetentny to posudit...ze mam ist priamo k psychiatrovi

Preteba

Emailnepovinne, s tými situáciami, ktoré si menovala treba začať pracovať. Oni síce skončili v čase, ale následky zostali. Vráť sa ku každej jednej a spracuj ich v mysli a pocitoch. Tie fyzické problémy sú dôsledky zlého spracovania psychiky v tom čase. Zažila si situácie, ktoré nechceš prijať a to Ti môže spôsobovať práve nechuti prijímať potravu. Bolesť na hrudi môže zase naznačovať, že Ťa niečo dusí, utláča... Máš s kým prebrať tie situácie? Krok po kroku to zvládneš a uvidíš, že budeš slobodnejšia a zmení sa aj pohľad na svet.

judrkpt

ta tvoja kamoska by mala isť za psychiatrom, mala by si zvážiť či to je naozaj kamoška.. to nie su lieky to su drogy ktore z cloveka urobia zombíka, chodiacu mrtvolu, ked si unavená teraz potom budes este viac.. su to psychofarmaka- otupuju, uspavaju...

takze ked mas pocit ze si sama nevies rady tak najskor sa rieši psycholog- s ktorym si pokecáš...

a ked si unavená- je to aj o tvojom životnom štýle.. máš pohyb? športuješ? alebo len čumiš do bedne celé dni, ze ani na cerstvy vzduch nejdes? tiez strava - tazke jedlá,.. atd... najprv sa zamysli nad tymto...

SpityPater

Ono tá únava je zlá, veľmi zlá, ak ju pociťuješ, skutočný blázen má zvyčajne sily za trinástich, čiže hoci si na tom zle, tak ešte nie si na tom najhoršie. Ja mám záujem len o psychiatrických pacientov, však s kým by som mal väčšiu srandu, že? Oni sa bavia na mne a ja na nich, je to fér. Jedného takého som včera poslal do pakárne, dnes sa vrátil na reverz, ale má zlomenú labku, tak neviem, že ako a najmä z čoho chce žiť? Ja idem robiť inú prácu a isto sa nemienim starať o nejakého gay-a.

Emailnepovinne

Ahoj preteba, zaciatok sposobilo vela zmien naraz, rozchod s priatelom,zmena byvania,zmeny v praci,v praci ma presadili na opacny koniec,kde som cely den nemala s kym hovorit,na byte som zrazu byvala sama,ochorela som tak som nechodila medzi ludi v snahe kurirovat sa,iba praca domov liecenie...nemala som ani denne svetlo a prestalo mi chutit jest,tak som schudla..cas som travila iba pozeranim tv...asi mi preplo zrazu z tej samoty,nezvvladam byt sana na byte aj v praci.ale mozem to zmenit jedine zmenlu byvania alebo prace co potrva isty cas...a ja si neviem akosi pomoct sama...o psychiku by ani neslo,skor fyzicky mi je zle,nechuti mi jest zle spim,mam bolesti na hrudi no na vysetreniach mi nic nezistili,kamoska mi povedala ze to je psychosomaticke...zaciatok bol teda vela negativnych zmien plus samota a neschopnost celit na mma relativne vysokemu stresu..celkovo velmi zle reagujem a adaptujem sa na akekolvek zmeny ..

Emailnepovinne

Ahoj preteba, zaciatok sposobilo vela zmien naraz, rozchod s priatelom,zmena byvania,zmeny v praci,v praci ma presadili na opacny koniec,kde som cely den nemala s kym hovorit,na byte som zrazu byvala sama,ochorela som tak som nechodila medzi ludi v snahe kurirovat sa,iba praca domov liecenie...nemala som ani denne svetlo a prestalo mi chutit jest,tak som schudla..cas som travila iba pozeranim tv...asi mi preplo zrazu z tej samoty,nezvvladam byt sana na byte aj v praci.ale mozem to zmenit jedine zmenlu byvania alebo prace co potrva isty cas...a ja si neviem akosi pomoct sama...o psychiku by ani neslo,skor fyzicky mi je zle,nechuti mi jest zle spim,mam bolesti na hrudi no na vysetreniach mi nic nezistili,kamoska mi povedala ze to je psychosomaticke...zaciatok bol teda vela negativnych zmien plus samota a neschopnost celit na mma relativne vysokemu stresu..celkovo velmi zle reagujem a adaptujem sa na akekolvek zmeny ..

Preteba

Emailnepovinne, s tým súhlasím, že pozitívne myslenie typu,, budem si hovoriť len dobré veci a stanú sa", to nie je šťastná voľba. Skôr by som skúsila nájsť začiatok týchto ťažkostí, súvislosti, reakcie... rozobrať si, čo Ti konkrétne robí vyslovene zle a ako na to reaguješ, aký máš postoj k bežným, alebo výnimočným situáciám...je to na dlhšie, ale aspoň v skratke:) naše myslenie má veľký vplyv na dušu, ale aj na telo fyzické.

Cliattsi

ahjaj- Na tie kĺby som si všimla, že to súvisí aj s jedlom. Po údeninách sa stav zhoršuje - bolí to jak sviňa môžem potvrdiť. Ale nemusíš mať zrovna infekciu. Stačí aj artróza

ahjaj

keď Ťa bolia kĺby, nie je to psychosomatického charakteru. A aj tá únava. Zažila som to. Zápal kĺbov a vlastne sa to akosi ťahalo 8 mesiacov. V krvi Ti nemusia nájsť zápalové faktory, ale vo výteroch Ti môžu nájsť baktérie, ktoré to spôsobujú- takže si daj urobiť výter z hrdla a nosa.
Potom výživové doplnky na kĺby. Odkedy si v takomto stave?
A ešte si naštuduj na google jedlá proti zápalom. Základom je olivový olej. A naštuduj si aj ďalšie protizápalové jedlá. Je zima, menej slnka, takže aj imunita je slabšia. Vitamíny skupiny B - pôsobia pozitívne na nervy - odporúčam makrodávky, vitamín C - na imunitu a proti chorobám, olivový olej - 1 lyžička, a vitamín D, plus niečo na kĺby Ti poradia v lekárni. Na tie kĺby som si všimla, že to súvisí aj s jedlom. Po údeninách sa stav zhoršuje. Potom vďaka Bohu žijem v meste, kde sú kúpele. Ty sama cítiš, či si s tými kĺbami môžeš dovoliť aj teplý bazén s vírivkami, alebo len suché teplo. Proti chronickému kašľu Hedelix.
Všetko sa dá liečiť, je možné, že psychický smútok Ti zhoršil imunitu a preto sa na Teba nalepili fyzické choroby a tým pádom sa s chronicky horším fyzickým stavom zhoršil aj psychický stav. Teda nevzdávaj to, skús tie vitamíny, masáže radšej nie, ale solárium, kozmetika, manikúra, môže byť. Bolesti kĺbov vedia poriadne ohlodať psychiku.