Laka vas nejaka krajina tak velmi, ze zvazujete odchod z tejto hnusnej krajiny?

Príspevok v téme: Laka vas nejaka krajina tak velmi, ze zvazujete odchod z tejto hnusnej krajiny?
Anyone

Mate to aj vy tak? Ze vas laka nejaka krajina, kvoli moru, horam, architekture, hocicomu inemu, nie peniazom teraz. Proste niekam vas to taha a vy neviete preco? Ja to takto mam s Anglickom, pritom pocasie nic moc, v mori sa kupat neda, hory nemaju, ale neviem to vysvetlit. Uz to mam takto x rokov a rozmyslam, ze sa tam odstahujem. Na SK si neviem zvyknut, vobec sa mi tu nepaci. Ked pridem z dovolenky, vzdy ako keby som dostala facku. Len vidim tie panelaky, zanedbane vlaky, cesty, domy, nehovoriac o financnej situacii obyvatelov, vacsina ludi sa tu stazuje, tak mi je zle. Az fyzicky zle. Citim, ze sem nepatrim. Jedine co ma tu drzi su kamarati a rodina, ale uz aj to sa pomaly lame. Je tu niekto kto sa proste len tak zobral a odstahoval? Nemyslim kvoli zarobku, ale len tak, lebo ho to niekde tahalo...

filipa

snívajme123455 alias LMarika-iste, všetci sú intrigáni, iba ty si tá najšikovnejšia a najschopnejšia v celej robote a preto všetci po tebe idú. A to nielen na Slovensku, ale i v tom slávnom Rakúsku, ako si mnohokrát písala. Isteže, ty si až taká šikovná a schopná, že sa ti nedarí udržať si trvalú prácu, ale striedaš jednu podradnú robotu za druhou a odvšadiaľ ťa vylejú, alebo to nezvládneš a ideš sama. Vieš, ako sa tomu hovorí? Paranoja. Tebe bola stanovená dg.schizofrénia a to je poľahčujúca okolnosť, keďže sa s ňou žije naozaj ťažko. A je to o to ťažšie, keď si odmietaš túto chorobu pripustiť. I to je však príznak schizofrénie-to odmietanie si ju pripustiť. Ale pokojne choď aj na druhý koniec sveta, určite sa o teba budú biť, keď si taká skvelá pracovníčka, ktorá nikde nevydrží...hm?

Bohatier

V Anglicku poznam par ludi a mam tam dokonca aj rodinu a mozem potvrdit to negativne co niekto pisal v prispevkoch podomnou ze uz to neni "to" Anglicko. Slovensko ma zatial este vyhodu ze je tu prevaha ludi ktori maju vstepene iste hodnoty a tak mozes ist niekam podvecer sa napr. prejst zabehat si a ine s pocitom ze sa vratis domov (moje sesternice zial v tomto pripade sedia doma). Urcite sa ale nedaj odradit vdaka par nazorom od ludi a Anglicko navstiv lebo vsade to az tak zle hadam nebude.

Podla mna ma kazde miesto na zemi nieco do seba ale doma bude vzdy doma.! Mozno by som aj slovo "doma" mohol pouzit v spojeni tam kde je aj mora rodina.:) Proste Slovensko je podla mna krasne a super miesto pre zivot.

Hypoteticky - ak by som mal nevycerpatelne mnozstvo zdrojov tak by som si vedel prestavit zit kazdy mesiac na inom mieste ( kde by som skor vyhladaval sport prirodu nove skusenosti rozmanitost jedal relax a aj nejaku tu architekturu budov zahrad skor ale zo starsieho obdobia). A urcite by som sa pravidelne vracal domov na Slovensko. :))

ChodiacaMrtvola

Ale sranda ako kazdy nadava na Slovensko a uteka odtialto. Ja zarabam malo ale viem z toho vyzit v pohode, byvam na peknom mieste obklopenom prirodou. Zatial som zdrava, malokedy mam stresy, nepozeram televizor uz radsej ... nechcem odtialto odist, je to moja domovina, narodila som sa tu. Bola som v inych krajinach a laka ma navstivit Novy Zeland, možno nejaka brigadicka tam ale vratit sa vždy naspet. Smutne ako odtialto ludia odchadzaju, vystuduje doktor a odide. Tak načo to studoval- na to aby ponahal ludom ci na to aby vela zarobil?

snivajme 123455

Ty hlupák!!! Nerozumies, ze múdry clovek ked má dve moznosti, kde bude pracovat a zit. Z toho jedna je velmi zlá a to az taka zla, ze sa tam neda vydrzat a ta druha je neporovnatelne lepsia, tak berie tu lepsiu??? Nerozumies, ze iba hlupy by sa nechal sikanovat a mudry odíde? Nerozumies, ze psychicky labilny pojde k psychologovi si dat predpisat antidepresiva, ale nadalej zotrvava tam, kde mu ublizuju a psychicky silny odide nielen z pracoviska, kde mu ublizuju, ale aj z krajiny??? Ja pisem pravdu a aj vsetci podo mnou. Tak sa neurazaj a nepis tu pod viacerymi nickmi. Mna na Slovensko do zamestnania NIKDY NEDOSTANES!!! Pravdepodobnost, ze by som sa zlepsila v Anglictine a odletela hoci do Australie, pokial by napriklad v Rakusku vypukla vojna alebo také cosi..... je omnoho väcsia ako pravdepodobnost, ze pridem niekedy na Slovensko robit. Dovody som uviedla a aj ostatni uviedli dovody, tak sa do nás nenavázaj ani pod nickom uvedomenie a ani pod nickou uzdost. Dakujem za názor, ale nemás pravdu. Ty nás na Slovensko nevrátis. Alebo potrebujes obete? Zostali ti vobec este na Slovensku nejakí ludia, ktorých by si mohol sikanovat? Intrigovat proti nim na pracovisku, lebo oni sú múdri a ty si hlúpy? Lebo oni su sikovni a ty si nesikovny? Lebo oni maju talenty a ty ziadne nemas? LEbo oni maju usilovnost a snahu a ty ziadnu nemas? Preto im zavidis? Nie, nezostali ti uz na tvojom terajsom pracovisku na SLovensku ziadni takí. Keby áno, keby co i len jeden, sikanoval by si na pracovisku jeho a nie omnoho sikovnejsich od seba cez INTERNET!!! Zavidis nam, ze sme odisli? Kto ti brani v tom, aby si opustil Slovensko aj ty? Nemusis nam zavidiet peniaze, ktore si tam zarabame. A vies, co ti poviem? Poznam jedneho Slovaka, nazvime ho Miro (meno vymyslené),ktory tiez pracoval v zahranici. Ale on bol tlsty a lenivy a nikdy na ziadnom pracovisku nevedel vyerzat viac ako den, lebo mu v tom branila tazka obezita, naschval sa prezieral a naschval chcel byt tucny, lebo si bral za svoje vzory zapasnikov sumo a chcel byt ako oni. Fucal ako parny valec uz ked mal vstat z gauca... Zamestnal sa v Raksku u jedneho zamestnavatela, odrobil den a potom siel na falosnu simulantsku marodku. Tahal marodku tak dlho, kym mu nevyslo, ze ma narok na podporu v nezamestnanosti, potom siel na podporu. Takto to striedal a takto zil cely zivot. Peniaze teda nadobudal necestnym sposobom, lebo nikdy nepracoval a vypalty mu chodili. Este trepal sprostosti, ze poziada o rakuske obcianstvo. Po nemecky vedel, ale neviem, kto by mu ho dal. To obcianstvo. Vyciciavacovi rakuskeho socialneho systemu. Skor by takeho vyhostili, jak by mu mali dat obcianstvo. Raz mu museli operovat nohu a nejakych 4000 € od neho vypytala zdravotna poistovna. Nepochopil, ze je to znaenie osudu, ze necestne nadobudnute peniaze mu budú nejakym sposobom vzaté. Nadalej robil, co robil a potom som uz prestala byt s nim v kontakte. Ale ten clovek nikdy peniaze mat nebude, lebo si ich nezasluzi. Osud ho pripravi aj o dalsie peniaze, ked bude takto zit a nezmeni sa. A nepomohla mu ani " práca v Rakúsku ". Doma na Slovensku kazdemu rozpraval klamstva a historky, jak sa on v Rakusku v robote pretrhnut isiel, ale v skutocnosti mu uz nikto neveri a kazdy sa z neho smeje. Kto zamerne okrada rakusky socialny system a chodi tam len, aby mohol zit z ich velkorysej podpory, tomu to osud nejakym sposobom vrati. Ine je byt na podpore a nemat prave moznost najst si pracu. A ine je mat milion moznosti, kde sa da pracovat, ale napriek tomu vysedavat na podpore a do ziadnej prace neist. Toto je rozdiel. Mozes sa do nas navazat, kolko chces, aj tak sa uz na Slovensko nevratime. Nikdy.

ahjaj

študovala som semester v Nemecku a chcela som tam ostať. Snúbenec však nevedel po nemecky a nechcela som ho opustiť.
Tiež som vedela, že by som to mala ťažké. Žiadne štipendium, na školu by som si musela zarábať, okrem toho by som musela chodiť do Bratislavy na domovskú univerzitu robiť skúšky, aspoň vtedy to tak hovorili, že inak sa nedá. Proste nevedela som, ako do budúcna, ja som tam len chcela pár rokov ostať, ale inak, rodičia, súrodenci, a všetko ma ťahalo domov. Tam ma fascinovala škola, kultúra, jazyk, ľudia, a ten pocit dospelosti, že si viem všetko vybaviť a zaistiť sama v cudzej krajine a dokážem fungovať a byť úspešná. Dostávala som vtedy v rámci projektu, z ktorého nás poslali študovať štipendium, bola som hrdá na to, ako dokážem vyžiť zo 40% štipendia, a zvyšok jednak odkladať, a jednak si aj kúpiť veľa pekných vecí na seba.

Uzdost

Snivajme, celebrita atd.uz fakt dost tych tvojich romanov, cez ktore sa clovek nejde preklikat o tom, ze aka si krasna a ako ti vsetci zavideli, ci na Slovensku, ci v Rakusku a strasne ti ublizovali, cely kokektiv a co ste labilne deti v skolke, ze sa chcete kamaratit so svojim pracovnym kolektivom? Si neurcite hranice, vyplakavate, tak vam vsetci ublizuju a sikanuju vas.

snivajme 123455

Aby som nezabudla dodat: moja posledna vyplata v d e b i l n e j fabrike bola 7000 kornu slovenskych. Z toho 3000 kazdy mesiac som davala na cestu. Cisteho som mala 4000 korun slovenskych. A v ten mesiac, ked ja som na mojej vyplatnej paske videla 7000 slovenskych, tak na vyplatnych paskach kolegyn svietilo 17900 korun slovenskych, Marikinu pasku som nevidela, jasne ale,, ze mala este od toho viac! H a n b a, h n u s, d e s, výsledok? Na Slovensku robit - NIKDY VIAC!!! Mám rada Rakúsko a keby som opustila Rakúsko, beriem inú krajinu, kde budem pracovat´, ale Slovensko to rozhodne uz nikdy nebude!!! A dnes uz Marika nemá koho sikanovat. Urcite sa uz davno postarala, aby len hlupejsi od nej tam zostali robit. Tí sikovnejsi uz davno opustili Slovensko. A este aj opustia. Kazdorocne absolventi strednych a vysokych skol.

snivajme 123455

Uvedomenie - ale ja som aj na Slovensku svedomito, zodpovedne a usilovne pracovala a co sa mi uslo? Hnusny a zakerny kolektiv, spinavosti, intrigy, trpela som 5 rokov fakt, ze som po odratani vydavkov za cestu hlboko pod urovnou minimalnej mzdy, nebolo z coho zit, ku koncu som musela uvery brat, aby bolo z coho a to som byvala u rodicov a chcela som si setrit na byt - nebolo z coho. Vrcholom bolo, ked hnusna intriganka u sefa vybavila, aby mi strhli z platu (bez dovodu, bola som najväcsi tahun, vsetko som robila za nu, pomahala som jej - bola to mala sefka vyrobnej linky, nikdy vyrobna linka nemala vyrobenych viac kusov nad normu ako za mojho posobenia a nikdy uz ani mat nebude - sefka vyrobnej linky nestrpela, ze vidi cloveka sikovnejsieho jak je ona sama, talentovanejsieho a schopnejsieho, preto u sefa naklamala, ze som najhorsia a neschopna a zabuliva a robim vela chyb, nic z toho nebola pravda a vraj ma maju dat pisat mimo linky---- v ten mesiac som zarobila menej ako zaciatocnik, ktory sa prvy mesiac zauca vo fabrike, po piatich rokoch, co vysutilo do vypovede, sefka vyrobnej linky mala strach z konkurencie, nestrpela pri sebe sikovnejsich od seba, ale zneuzila vyhodu z toho, ze tam takeho cloveka ma a kusy, ktore boli jeho zasluhou vyrobene nad normu, nedala spravodlivo rozdelit medzi vsetkych clenov linky, ale prave toho najlepsieho cloveka dala napisat mimo linky a vyrobene kusy sa rozratali medzi pocet clenov linky mínus jeden clovek. Tak sa vykázalo viac vyrobenych kusov a väcsia pochvala pre nu, plus premie pre nu. Za co, za intriganstvo, spinavosti, sianovanie najlepsieho pracovnika, aky kedy vo fabrike bol? VOLKSWAGEN NITRA, ROKY 2000 az 2005, stará Audina, Vasilko - séf smeny a skolitelka Marika plná jedu, spinavostí a intríg - dochádzala autobusom, ktorý chodil zo smeru Hlohovec. Krstné meno sedí, priezvisko neuvediem. Stará, skareda, tucna, krpata, tri mastne blondave chlpy na hlave a na nich trvalu z drobnych kucierok mala, hnede oci, nenavistny pohlad, nenavidela najsikovnejsich a robila vsetko preto, aby ich odstavila sikanovanim, intrigami, spinavostami.... Pre mna ako mlade dievca to bola moja prva praca a vysledok typu za dobrotu na zobrotu a povedala som si: Koniec s Marikou, so Slovenskom, s intriganmi a spinavcami. Dodnes vravim, v Rakusku som az take spinavosti nezazila. Tam su len cudzinci, ktori sa nechcu ucit nemecky a to je mensie zlo. Raz som aj na jednom rakuskom pracovisku zazila spinavu a hnusnu intriganku, tiez tucnu a zandebanu s drobnymi kucierkami na riedkych a mastnych vlasoch, co nenavidela najsikovnejsich a najlepsich a mna sikanovala, bala sa o svoj job, ze pred dochodkom strati robotu a odisla som kvoli nej, ale som mala do troch dni novu robotu a do starej sa vratim, ked ta zmija jedovata odide do dochodku. Len par rokov musim obchadzat ten hotel. Potom mozem znovu don. Alebo sa uz ani nevratim, ked najdem lepsi hotel. Ale take zlo ako na Slovensku, to som nezazila. Tak kde som urobila chybu? Ze som sa na Slovensku nedale este viac sikanovat, este viac si siahat na peniaze, na vyplatu od vykrmenej svine Mariky? Vsetko jej to osud zráta, vsetko to zlé sa jej vráti a mozno sa uz aj vrátilo.
Takze vazeny uzivatel s nickom "uvedomenie": nie tí, co na Slovensku vsetko nicia, zanedbavaju a lenivi su, sikanuju a intriguju, o peniaze inych okradaju, odchadzaju zo Slovenska. NIE; NIE; VERU NIE!!! ZO SLOVENSKA; PROSIM PEKNE; ODCHADZAJU ICH OBETE!!!

Aliss

Snivajme, ja netvrdim, ze vsetky upratovacky zo SVK sa hanbia za svoju pracu :) Pisem, ze tie, ktore poznam, a to ich teda poznam vela, sa za to hanbia. Nie rad za radom kazda, ale mnohe...a ja rozumiem preco. Lebo kym tu, v krajine, kde som, je to super job, na SVK sa jej za to smeju....Tak baba radsej povie, ze robila na hoteli recepcnu...lebo to aj babka z Hornych Oresian povazuje za super post. A este som chcela napisat jednemu uzivatelovi, zabudla som nick, (Uvedomenie, ci tak dako), ze taketo "prevraty" my slovaci nemame veru v nature....My sa radsej stazujeme, ukazujeme prstom na druhych atd...Tvoj model by fungoval jedine v pripade, ze by ludia na SVK zacali byt hrdi na seba, na to aku prekrasnu krajinu mame, na to kym sme, ale bez toho, aby mali potrebu rozbijat h*by druhym len preto, ze su tmavsej pleti a podobne. Hrdost na to, kym som, sa zamiena za nieco uplne ine...a to je zle. Strasne vela veci na SVK nefunguje...takze nejake tvoje rady by v realnom zivote bohuzial nefungovali

Uvedomenie

Prosim vas, moje auto je uz stare, kazi sa, interier je zanedbany, nestaral som sa o neho, bol som pohodlny. Je tu niekto, kto sa o svoje auto stara, udrzuje ho, take v ktorom sa clovek citi dobre a bezpecne a ma v nom poriadok a vonavucko? Ak ano, dajte mi vediet, pridem na drzovku k vam, sadnem si don a vy ma v nom budete vozit...
Preco chcu ludia preboha odtialto odist namiesto toho, aby si to tu urobili take iste ako to je v zahranici? Ved ti ludia tam si to tiez museli vybudovat, nepadlo im to z neba? Ak by k svojej domovine mali taky isty vztah ako ky tu, tiez by to tam vypadalo akonu nas a potom ci? Sli by ste tam? Uvedomte si vsetci co ste v zahranici, ze vlastne zneuzivate, ze oni nesedeli pohodlne doma na riti, ale si zveladovali svoj stat a vy tam prichadzate na hotove, co si oni pracne museli vybudovat! Chodte rovno zobrat na ulicu, hanba!