Práca od 7:30 do 16 -- 40 rokov

Príspevok v téme: Práca od 7:30 do 16 -- 40 rokov
Suptoman

Je mi 25. Pracujem už 3 roky ako IT technik. Plat okolo 500 v čistom. Soboty nedele voľné.

A už mi tento systém lezie na nervy. 5 dni v práci 2 dni pre seba. 20 dovolenky 7 paragrafy. V pondelok do práce každý nadáva lebo pondelok, utorok podobne. Streda sa to láme. Štvrtok pribúda šťastie. Piatok paráda lebo ide víkend a ide sa na výlety. Dovolenky delím ak idem na výlet na viac dni. Takže som šťastný niekedy aj viac. Na účte mínus. Príde výplata dorovná mínus a ideme znova. Ale inak sa nedá nebolo by na koníčky a bez nich by som dostal depresiu. Žijem s rodičmi, som sám. Inak sa nedá.

A proste čím ďalej tým ma to viac ubíja. 5 dni za sebou stále pracovať na na niekoho. A dostať odrobinku z ktorej ledva vyžijem. A stále dookola. Dva dni predhodené aby sa človek spamätal a znova.

Nechápem ako tak niekto môže vydržať celý život, vziať hypotéku, založiť rodinu a už sa len starať o to a makať. Sem tam dovolenka. Ja som na výlete každý víkend a aj tak ma to strašne ničí :(

Práca bola to, čo ma strašne bavilo ale odkedy už to nerobím pre seba tak ma to nebaví. Podnikať ťažko, ako rodina nemáme žiadny majetok, nič 0, a rodinu nemáme, tak ako, na čom stavať. Lepšie platená práca znamená väčší stres a ešte menej voľna, samá zodpovednosť. :(
Ja si bez slobody pripadám ako zviera v klietke ktoré sem tam pustia sa vybehať.

Včera som o 18 už zaspal a zobudil sa ráno. A zas do práce a kolobeh znova. Teším sa kedy to skončí a idem domov a ani sa nenazdám a je ráno a znova.

Chcel by som ísť cestovať na mesiac a aj viac plniť si sny. Ale ako, neplatené voľno sa nedá, dovolenky len 20. Tak ako ??????

Už to nezvládam, je to strašné. Kolegovia čo majú viac € tak stále nadčasy, aj soboty hrozné. Ako môže človek venovať toľko svojho času, toľko života niekomu a dostane len odrobinku. Ide ma poraziť. Proste chápem, že pre väčšinu z Vás je to samozrejmosť a tak nás to učia aj v škole: Uč sa aby si si našiel dobrú prácu. Ale ja to nedokážem stráviť, proste mám iné zmýšľanie.
Ja ani nechcem rodinu, nedá sa uživiť, lebo ja by som nechcel prežívať s ňou ale chcel by som mať tak veľa aby sme mohli žiť. A to kým nedokážem žiť len ja sám tak to budem sám navždy.

Len z myšlienky, že rob od toľkej do toľkej, po zvyšok svojich rokov kedy máš najviac energie. Dajte ľuďom chlieb a hry a budú spokojní To je vražda pre mňa.

Čo by ste mi odporučili robiť. Čo robíte vy a koľko máte voľného času. Ste spokojní?

Wrf

Aj ja to mat tak a to podnikam. Popri tom si privyrabam. Ked nesedim doma malo usetrim. Ale aspon nechodim mimo dom do prace aj to je plus. Robis z domu? Aj to je jedno pozitivum. Ze sa nemusis taragat zima dazd do prace busom napriklad. A znasat sefa a hlupych ludi v praci.

Angelika3

Chápem ťa, tiež som zažila ten pocit, akoby sa ťa spoločnosť snažila doslova uväzniť plus tie pocity nudy z toho stereotypu. Si však ešte mladý, slobodný, tisíc razy môžeš niečo zmeniť, len nabrať odvahu. To, že si v mínuse nie je nič tak hrozného. Naozaj by ti prospela zmena prostredia.
Ja som si aspoň našla robotu, kde robím krátky-dlhý týždeň dvanástky, už by som nemenila s prácou od pondelka do piatku, radšej si odrobiť tú dvanástku, menej sa nacestovať a mať hocikedy aj cez týždeň voľno a kľud.
Dlhy máme, nikdy nevieme čo bude zajtra, ale beriem to tak, že hlavne, že sa máme radi :-) Dá sa tešiť aj z lacných maličkostí, z vianočného svetla na okienku a tak no :-)

Janko5

Ze 500 eur s tymto vzdelanim.Tolko ma dnes pomocnik v kuchyni. Chlapce ja keby mam menej rokov ako mam idem okamzite studovat IT. Ved v tomto sektore sa da tak skvelo zarobit a ani sa nenarobis. Mam známeho co ma cez 2000 eur. A to je na Slovensku krasny plat. Ty len potrebujes zmenit robotu a prostredie. To ze niekto dobrovolne pracuje za tak malo je len a len jeho chyba. Lebo kto ma maly plat premarni cely zivot.

Radca432

Pocuvaj, pozri si par relacii Cestou necestou na stv1. Vies nam to bolo takto vstepovane, ze mame zit, ale kludne mozes zajtra odist z prace. Stopom sa dostanes kdekolvek. Ked budes hladny, vzdy sa niekto najde, kto ti da jest, ked ho poprosis a ked ponuknes, ze s niecim pomozes, tak ta aj prespia. Je kopa alternativ, zena, ktora s zije v lese, chlapik, ktory nic nemina na jedlo a vybera kontajnery pri supermarketoch (vyhodene jedlo 1 den po zaruke je zabalene), clovek odletel na ostrovy v oceane a z musli vyraba nahrdelniky pre turistov, odtrhne si banan, vecer si ide zatancovat a vypit s miestnymi. Spi pod holym nebom, stacia mu plavky a slapky... vsetko je len o tom, ze ako chce clovek zit a co chce pre to urobit. Aj podnikat sa da od nuly, len musis byt pripraveny na tazku makacku, uplne inu ako ked si zamestnanec, aj riskujes, ale ked to vyjde mas peniazi kopu, len ci ta urobia stastnym? Ak hej tak je to ok, ak nie, pochybil si... chapes?

Belii

Presne tak som žila ako ty, až som si uvedomila (ako tu už bolo spomenuté) že za svoj život zodpovedam len ja sama, že len ja to môžem zmeniť. Stačí sa prestať ľutovať, nadávať na prácu a snažiť sa niečo zmeniť na svojom živote. Vyskúšať inú prácu, poprípade aj zahraničie. Naučiť sa byť zodpovednejší. Ukráť sa občas o tie koníčky, výlety, a vyrovnaj si ten minus. Ak budeš v mínuse a nič sa s tým nepokúsis spraviť, tak stále to bude len ten mínus. Presne tak isto som na tom bola. Vyrovnala som mínus, začala sa viac snažiť, potiahla som občas aj tu sobotu a odoprela si napríklad ten výlet. Postupne som si začala niečo aj šetriť. Aby som pri ďalšej výplate nebola v mínuse a niečo sa mi nazbieralo. Vycestovala som za prácou, a je to každým mesiacom lepšie. Nevrav, že inak sa nedá. Ak budeš mať takýto postoj a presvedčenie, tak takto premárnis celý život, netreba čakať že sa ti zmení život- len čakaním na zázrak. Zázraky sa dejú, ale treba aj odhodlanie a chcieť. Chcieť naozaj svoj život zmeniť k lepšiemu. A vybehnúť zo stereotypu, občas obetovať aj ten čas a peniaze na tie výlety, hobby atd. Život ti sám ponuka kopec možností, a ak sa otvoris novým veciam, veci sa dajú samé do pohybu, ver mi... Dôveruj životu

prezyvka002

Da sa zarobit aj viac len sa netreba bat. Zvyk je blby pan a ludi zavazuje . Ja som sa tiez takto bala a ostavala som v blbej robote slabo platenej no potom som si uvedomila ze jediny clovek ktory moze moj zivot zmenit k lepsiemu som ja. Ja by som nedokazala platit svoju hypo a zit z 500 eur ale ak autor temy mieni zit od vyplaty do vyplaty ako ziva mrtvola jeho vec.

daniela2

Môj pracovný čas končí o 17,00 a odvtedy do 22.00 začína život a zábava.
Chodíš k zubárovi? K obvodnému lekárovi na pravidelné prehliadky? K nejakému odbornému lekárovi? Získaš tým 7 dní dovolenky navyše, lebo každý takýto deň je platené voľno.

desaparecido

no a co ze ma len taky plat. nie kazdy je manazer a super odbornik. ja ta chapem. no skus nieco vymysliet a podnikat, ale mozno to bude narocne a casovo horsie. ist do zahranicia sa da, zober si nejake zasoby a tam prilezitostne nieco mozes robit. vela ludi tak je. najdi si dobre stranky na nete.

Suptoman

Noo IT Technik nemá veľa, to až nejaký čo má na starosti projekty a tak, my sme len makači čo to nastavia a opravujú. Ale zas oni robia od nevidím do nevidím.
A jj východ. A nemám vzdelanie len maturitu ale z IT viem veľa lebo som sa tomu venoval od základky.