Práca od 7:30 do 16 -- 40 rokov

Príspevok v téme: Práca od 7:30 do 16 -- 40 rokov
Suptoman

Je mi 25. Pracujem už 3 roky ako IT technik. Plat okolo 500 v čistom. Soboty nedele voľné.

A už mi tento systém lezie na nervy. 5 dni v práci 2 dni pre seba. 20 dovolenky 7 paragrafy. V pondelok do práce každý nadáva lebo pondelok, utorok podobne. Streda sa to láme. Štvrtok pribúda šťastie. Piatok paráda lebo ide víkend a ide sa na výlety. Dovolenky delím ak idem na výlet na viac dni. Takže som šťastný niekedy aj viac. Na účte mínus. Príde výplata dorovná mínus a ideme znova. Ale inak sa nedá nebolo by na koníčky a bez nich by som dostal depresiu. Žijem s rodičmi, som sám. Inak sa nedá.

A proste čím ďalej tým ma to viac ubíja. 5 dni za sebou stále pracovať na na niekoho. A dostať odrobinku z ktorej ledva vyžijem. A stále dookola. Dva dni predhodené aby sa človek spamätal a znova.

Nechápem ako tak niekto môže vydržať celý život, vziať hypotéku, založiť rodinu a už sa len starať o to a makať. Sem tam dovolenka. Ja som na výlete každý víkend a aj tak ma to strašne ničí :(

Práca bola to, čo ma strašne bavilo ale odkedy už to nerobím pre seba tak ma to nebaví. Podnikať ťažko, ako rodina nemáme žiadny majetok, nič 0, a rodinu nemáme, tak ako, na čom stavať. Lepšie platená práca znamená väčší stres a ešte menej voľna, samá zodpovednosť. :(
Ja si bez slobody pripadám ako zviera v klietke ktoré sem tam pustia sa vybehať.

Včera som o 18 už zaspal a zobudil sa ráno. A zas do práce a kolobeh znova. Teším sa kedy to skončí a idem domov a ani sa nenazdám a je ráno a znova.

Chcel by som ísť cestovať na mesiac a aj viac plniť si sny. Ale ako, neplatené voľno sa nedá, dovolenky len 20. Tak ako ??????

Už to nezvládam, je to strašné. Kolegovia čo majú viac € tak stále nadčasy, aj soboty hrozné. Ako môže človek venovať toľko svojho času, toľko života niekomu a dostane len odrobinku. Ide ma poraziť. Proste chápem, že pre väčšinu z Vás je to samozrejmosť a tak nás to učia aj v škole: Uč sa aby si si našiel dobrú prácu. Ale ja to nedokážem stráviť, proste mám iné zmýšľanie.
Ja ani nechcem rodinu, nedá sa uživiť, lebo ja by som nechcel prežívať s ňou ale chcel by som mať tak veľa aby sme mohli žiť. A to kým nedokážem žiť len ja sám tak to budem sám navždy.

Len z myšlienky, že rob od toľkej do toľkej, po zvyšok svojich rokov kedy máš najviac energie. Dajte ľuďom chlieb a hry a budú spokojní To je vražda pre mňa.

Čo by ste mi odporučili robiť. Čo robíte vy a koľko máte voľného času. Ste spokojní?

cliatsi

Kontrolor-PÍŠEM TI TO ASI AŽ TERAZ NESKORO, CHCEL SOM SKÔR- ako ITčkár pohľadaj si lepšie platenú robotu.

Napr. V BA. našetri niečo na ubytovanie a tak. No a minule keď tu bola téma "KOĽKO ZARÁBATE VY?", tak jeden ITčkár napísal, že vyše 1000 eur. A ty tu drieš za 500. Skús pohľadať inzeráty. Myslím, že za pokus to stáť bude.

A keď nebudeš vedieť kam, mohol by som ti dať nejaké tipy čo sa týka fabrík v BA a okolí, príp. TT za viac ako 500 eur. Aj keď teraz na Vianoce ťa asi nikde nezoberú.
A je to lepšie než každý deň nadávať na kolektív...
Píš len na mail, sem už skoro nechodím. Nemá to tu význam.

Veronika2351

Mínus na účte? Bývaš s rodičmi a nemáš rodinu /deti??? A kde preboha dávaš peniaze. Ked si zmyslím ako som šetrila a makala ked som mala 25 ja to sa nedá porovnať. Trocha života preboha a spamataj sa. Výlety prejdú utečú ako voda a ty čo ? Kde sa vidíš o 10 rokov? Niekde v stane na výlete? Toto sú dnešný muži vyplakávať doma u rodičov a užívať si život a nemyslieť na budúcnosť. A ešte majú vyššie platy ako žena ktorá sa o všetko stará sama. Strašné.

aeva444

Veru tebe bolo aj skoda robit si vysoku skolu s tvojim zmyslanim. Za 500 eur mozes robit aj robotnika vo fabrike. Tvoj najvacsi problem je ze si zatvrdol na svojom mieste a nepripustas to ze by si mohol mat inu robotu lepsi plat a podobne. Clovek ktory nebojuje nikdy nic mat nebude chlapce to si zapamataj. Nikto neodzije tvoj zivot za teba len ty. A co sa tyka toho byvania je to taky novodoby nesvar tie podnajmy. Platis nieco co tvoje nikdy nebude a skladas sa akurát tak na hypoteku majitela bytu ktory ti prenajal. Nechapem preco sa ludia tak boja hypoteky. Ked sa nieco stane kazdy problem ma aj riesenie . Uver si treba poistit splátky sa daju odlozit v case nudze.

Lollka

A co sa tyka cestovania, kamoska je zdravotna sestra vo velkej nemocnici na pohotovosti, cely rok maka same nocne lebo tie su lepsie platene, setri, nema ani auto. A raz za rok ide na velku dovolenku do Brazilie, Himalaji, na Madagaskar a pod. Druhy kamos zarobi malo ale vo firme my daju vela volna. Sleduje pravidelne ceny leteniek a ked je niekde vyrazna zlava tak to kupi aj pol roka dopredu. Nema nikdy vybratu destinaciu, proste kde je vyrazna zlava tam kupi. Na mieste spaca casto pod stanom, cestuje stopom, on je velmi setrny, nekupi si ani kavu. Ale vela toho uz precestoval, videl vela krajin. Takze da sa bud tak alebo tak. Nemozes mat vsetko.

Lollka

A este co sa tyka hypo, banky ju radsej daju niekomu kto zaraba mozno 500 eur ale z jeho vypisu vidia ze je sporivy, nekupuje blbosti a este z toho setri ako niekomu kto zaraba 1500 ale rozhadzuje peniaze, kazdu chvilu je v minuse (alebo v minulosti casto bol), ten je pre nich nespolahlivy a je velka pravdepodobnost ze mu hypo odmietnu.

Lollka

Davaj si pozor na to ze si furt v minuse, o 10 rokov budes mozno uz niekde uplne inde, budes chciet zalozit rodinu ale kvoli tomuto ti nemusia dat hypoteku. Banky si o tebe zistia vsetky info, ci si mal niekedy lizing, kolko si zarabal a ci si sporivy alebo ides furt do minusu a potom pre nich budes nespolahlivy a hypo ti nedaju. Radsej sa dva mesiace uskromni, setri, nechod na vylety aby si sa prehupol do plusu. Oni vidia aj to co si kupujes pokial na to pouzivas kartu, toto vsetko budu skumat ked raz poziadas o hypo. A to asi raz poziadas, skor ci neskor, urcite nebudes cely zivot robit za 500 eur hlavne v tvojom obore, raz stretnes tu pravu a budete riesit spolocne byvanie. A teraz k tvojej otazke, v tvojom obore si mozes najst urcite lepsie platenu pracu, aj keby si sa musel odstahovat do ineho mesta. Samozrejme, budes si potom musiet platit byvanie, ale vela mladych byva tak, ze si styria ci piati prenajmu 3-4 izbovy byt a kazdy ma jednu izbu (v najvacsej izbe su dvaja). Nevyde to draho a usetris dost na byvani. Pozeraj ine inzeraty na svoju profesiu aj v inych mestach, potom si zober jeden den dovolenky a chod na pohovor. Ano, ta dovolenka ti bude chybat ked budes chciet ist niekam na vylet ale ked sa chces mat lepsie musis najpv nieco obetovat

janko5

desaparecido chapem ze to neni pre kazdeho ale ked uz sa chalan na tento odbor dal a ma takyto plat je to mrhanie vzdelanim a casom v jeho pripade. Ja keby mam IT vysoku skolu pod 1000 urcite nejdem. Je mi to len luto ze chalanisko sa tu lutuje a nevyuziva moznosti a ponuky lepsej prace ktore na trhu su . Ja mam len strednu makam fyzicky a je to strasne keby som bol mladsi urcite idem studovat a pytat riadny plat . Co ma clovek zo zazitkov ked za zivot nic nenadobudne? A studium IT bola jeho volba asi vedel do coho ide.

Tomas12345

No však bývaš s rodičmi, to znamená že za nájom nemusis platiť nič a na energie sa všetci zložíte. Týmpádom by ty na živobytie mali vystačiť aj brigády, napríklad práca 3 dni v týždni po 8 hodín, to by bolo dokopy dačo cez 312 eur. Na jedlo dáš 110 eur, na dopravu 30, na energie 50 a ešte ty i 122 eur zostane.

desaparecido

Janko5, to studium nie je pre kazdeho, vies kolki to vzdali? proste nie je to lahke. A ta praca potom za PC tiez nie. Je to tvrda makacka, cely den musis premyslat a sustredit sa. Vecer prides taky unaveny, ze ani do kina nevladzes ist, ani nikam.
Radca432, presne.