Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Závisť

Príspevok v téme: Závisť
Nemenna

Ako nezavidiet druhym, ked Vas mrzi , ze nieco nemate.Nemate vztah a vsetky kamaratky su uz vydate, maju rodiny, alebo ked mate stary pokazeny bycikel a niekto ma novy, ked niekoho v praci neustale vychvaluju a na vas iba nadavaju, a milion takychto veci.Ako to zvladat s humorom? Ako sa cez to preniest Od malicka som bola vo vsetkom najlepsia, vysla mi vysnivana skola, vsetko co som chcela sa mi darilo.No nastal zlom a zrazu sa mi darit prestalo, vela ludi je rado ze sa mi konecne nedari..Byvali priatel si kupil drahe auto, nasiel si pracu mozno uz aj inu zenu, neskutocne mu zavidim ja nemam priatela ani pracu lepia sa na mna choroby .....Ked vidim ako zije je mi do placu ale neviem akosi nic zmenit.....

Preteba

Tomáš, keď chceš poznať zákon štátu, prečítaš si ústavu. Keď chceš poznať zákony Boha, prečítaš si Jeho slovo.

Preteba

Nemenna, táto téma je na dlhšie a veľa by vysvetlili Tvoje osobné vnímanie a postoj k určitým veciam. Ak chceš o tom diskutovať, môžeš mi napísať, psychika človeka veľmi vplýva na zdravie. Dá sa ale naučiť ju smerovať správnou cestou. Určiť si, čo chceš, čo dokážeš, čo je dôležité, aké máš podmienky.... správne myslenie a sloboda v srdci prináša uzdravenie zvnútra von.

Tomáš: náboženstvo a jeho hodnoty, sú vo veľkej miere ustanovenia ľudí. Je rozdiel dodržiavať náboženské hodnoty a poznať Boha.

uuleuskauu

Ked si bola najlepsia, tak aj budes, iba prezivas akusi krizu, ze sa na teba nelepili problemy a tie pravdepodobne nie su riesene tymi spravnymi lekarmi.. Navstevujes vobec dobrych lekarov? Alebo tych spravnych lekarov? Mne raz bolo nieco diagnostikovane, ale SKUTOCNA DIAGNOZA bola na mile vzdialena od tej, co bola napisana na papieri. Navstevovala som prakticku lekarku, ktora mala podla mojho podozrenia diplom kupeny a o medicine nemala potuchy. Kedykolvek som sa jej na nieco opytala (z mediciny), znervoznela, ocervenela ako paprika a namiesto odpovede na otazku mi sama polozila otazku nesuvisiacu s medicinou, napriklad ako sa ma mamicka, ako sa ma otecko... asi tak! Skutocnu diagnozu som si neuspesnym googlenim, ale zato uspesnym navstivenim SKUTOCNEHO LEKARA, SKVELEHO ODBORNIKA nasla sama - vlastne ju nasiel on. Len bolo treba zaplatit nieco okolo 400 € rocny poplatok do sukromneho sektora a potom cakat mesiace na termin... To je fuk. Po doneseni papiera, na ktorom bola napisana skutocna diagnoza, odmietla moja (chvalabohu uz byvala) "doktorka-nedoktorka" zapisat do kartoteky tuto zivotne dolezitu vec a nadalej ma presviedcala, ze plati stara diagnoza (ktoru som nikdy nemala). Nasledovalo odnesenie kartoteky do sukromneho sektora a cestovanie za inymi lekarmi 100 km, nevadí. Aj tak dobre. Hlavne, ze sa vsetkko vyriesilo. Hlavne ohladom mojho zdravia. Preto hovorim, nelutuj peniaze na sukromnych lekarov, od nich dostanes viac ako od lacnych. Po stranke odbornosti a starostlivosti. Ked ti tvoj lekar nepomohol, vymen ho za sukromneho a drahsieho. Ten pomoze zarucene. Ked ti napriklad nevyhovuju lieky na alergiu, lebo ta prilis unavuju a otapuju a nic nevladzes, tak ich daj vymenit za iné. Ked ti niekto predpisuje psychiatricke lieky alebo lieky na spanie, tak ich treba nielen vysadit, ale aj zmenit lekara. Aj niekolkokrat. Az kym sa nedostanes k takemu, u ktoreho tuzba pomahat ludom prevlada nad tuzbou pomahat vlastnej penazenke. Vsak dobrí ludia este nevymreli, len sa tazko hladajú. A najst ich moze len ten, kto hladá.
K tej zavisti - zavidiet prestanes, ked si prestanes vismat ostatnych ludi, co maju a co nemaju. Vsimaj si len seba. Kazdy clovek je jedinecny a aj bude. Kym si single, mozes sa niecomu venovat. Mozes sa naucit cudzi jazyk, mozes si urobit ITckarske kurzy zamerane na programovanie. Alebo druhu vysoku skolu. Popri rodine a detoch nebude uz cas na take veci, ale penazi bude treba este viac a budes musiet niekde zarabat, ale slusné sumy a nie iba minimum. Na byvaleho priatela uz nemysli, ked je to raz uzavreté. Nechaj ho, nech si zije ako chce a aj ty si zi tak, ako ty chces. Kedze si bola vzdy a vsade vo vsetko najlepsia (práca v kolektíve), závidelo sa ti. A asi sa aj na teba intrigovalo. Pouvazuj o práci z domu. Ale aby to bolo slusne platené. Nebudes mat zavistlive kolegyne v kancelarii, budes si robit z pohodlia domova.

BrainusSaturnus

A rybky v paradajkovej omáčke je lepšie predsa len otvárať nahý v sprchovacom kúte, škoda toľko bielych tričiek, akurát bielych.

BrainusDutus

Čím viac niečo chceš, tým to neskôr dostaneš, čo tak sledujem. Mobil ti spadne na obrazovku, chlieb na maslo, na ulici stretneš bývalú, stúpiš prf na dosku, kde je kliniec, v obchode nemajú nikdy chlieb, plomba vždy vypadne. Už keď čorknú tú peňaženku, tak aspoň tú nech pošlú občiansky na adresu. Temný vek.

Nemenna

Preteba:Ja som to vedela.Aj ked som nemala sladkosti, mala som jedlo.A tak podobne.Nikdy som nezavidela druhym.Lenze teraz fakt nemam nic, stratila som kamosku, s priatelom sme sa rozisli.Neviem si najst pracu, netusim co ma bavi.Doma je psychicky tazko, takze sa mi zacalo kazit zdravie.Mamu mam strasne zlu, a otec zije prec.Velmi sa o nas nezaujima.Mam kde byvat? Mama mi den co den vycita, ze jej neprispievam na byt a bola by najradsej , keby som stade odisla.Ked potom idem medzi ludi a kazdy rozprava co ma, ako sa ma super, deti, novu telku, bycikel, hocico, aj ked nechcem zavidiet, obcas to nejde.Lebo v mysli hladam co mam , a nieje tam nic.

Tomas12345

Preteba :

(No dodržiavaním náboženských praktík to nepôjde, ale poznaním Boha.)

skús mi to nejako bližšie špecifikovať čo tým mýslis.