Závisť

Príspevok v téme: Závisť
Nemenna

Ako nezavidiet druhym, ked Vas mrzi , ze nieco nemate.Nemate vztah a vsetky kamaratky su uz vydate, maju rodiny, alebo ked mate stary pokazeny bycikel a niekto ma novy, ked niekoho v praci neustale vychvaluju a na vas iba nadavaju, a milion takychto veci.Ako to zvladat s humorom? Ako sa cez to preniest Od malicka som bola vo vsetkom najlepsia, vysla mi vysnivana skola, vsetko co som chcela sa mi darilo.No nastal zlom a zrazu sa mi darit prestalo, vela ludi je rado ze sa mi konecne nedari..Byvali priatel si kupil drahe auto, nasiel si pracu mozno uz aj inu zenu, neskutocne mu zavidim ja nemam priatela ani pracu lepia sa na mna choroby .....Ked vidim ako zije je mi do placu ale neviem akosi nic zmenit.....

zzzzz

No a? A co ze ma niekto to a to? Ved nech ma. Dopraj druhym a zacni makat. Zaloz si diar a napis si 10 cielov co chces v obdobi 1 roka alebo aj menej dosiahnut. Zacni sa mat rada. Urcite mas na nieco talent, nadanie a v nicom vynikas. Stavaj na tom! A prestan sa porovnavat, to je cesta do pekla, paneboze. Ti co vsetko maju v tvojich ociach pravdepodobne nesedia na zadku a nepisu co maju robit ked henten ma hento a tamta ma tamto. Makaju, plnia si sny. Nelutuju sa. Ber zavist ako motivaciu, nakopnutie sa k svojmu stastiu, ako ho dosiahnut. Ked budes uspesna v niecom budes stastna a okolie to spozna budu sa na teba lepit chlapi az ti zle bude a minca sa obrati. Ale zacat musis od seba.

Katty32

Kašli na každého, kto si čo myslí a čo ti závidí. Všetci sme si strojcami vlastného šťastia. Tak ako aj ty, aj ostatní sa môžu mať v živote dobre a môžu si ho zariadiť tak, aby nemuseli závidieť iným.

Potakrv

Sara58 všetky náchylnosti na to čo vidíme a chceme sú úzko späté:
Výchova v detstve,soc.zázemie,povaha zdedená,povaha získaná možnosti ....sebavedomie láska ,skúsenosti.Každý aspekt ktorý som menoval sa dâ ešte rozvynúť do samostatnej kapitoly.Navyše súdiť podľa seba alebo podla najbližších je krátkozraké.
Každý človek sa rodí do takého prostredia,ktoré prináleží presne jeho povahe a charakteru!
Je to zákon od boha a aj pokušenie je dobré na naše napredovanie v ceste k dokonalosti.....
Niektorým veciam musí človek najskôr podľahnúť aby sa ich mohol zbaviť
Závisť je neduch a dá sa ho zbaviť.!!!!!

Preteba

Sara58, závidí len ten, kto nie je spokojný s tým, čo má. Keď vieš, kto si, akú máš hodnotu, nemáš dôvod túžiť po niečom, čo by Tvoju spokojnosť zničilo. Reklamy=klamstvo. Boh dal človeku rozum, aby ho používal:)

sara58

preteba,

zavisti sa neda uplne zbavit, lebo to je vec evolucie-sutazivosti o lepsie spolocenske postavenie a vyhody. Je to o psychologii. Vsetky reklamy na kozmetiku, modu, plasticke operacie sy zalozene na vyvolavani zavisti a skoro vsetky funguju.Tvorcovia vedia ze hlupych ludi je vsade dost.

Preteba

Sara58, závisť nie je normálna vlastnosť, je to sebectvo. Sebecká túžba vlastniť niečo, čo má druhý. Nemá sa potlačiť, ale sa jej treba zbaviť. Kto miluje, ten nezavidí.

sara58

Zavist je normalna vlastnost, ktoru maju vsetci, ale len rozumovo vyspelejsi ju dokazu v sebe potlacit. Jednoduchy clovek si kupi drahe auto, ktore mu je na slovenskych cestach na nic, lebo take zavidel niekomu inemu.Alebo drahe oblecenie, v ktorom mu je zima, ale ostatni vidia ze ho ma a to ho robi statsnym. Ludia su rozni, ale strasne vela je tych jednoduchych ludi, dalo by sa povedat dutych hlav.

Potakrv

Preteba .
Toto je štádium (autorky témy)kedy už na rovinu treba vychrsnúť v čom je jej problém a buď to zoberie alebo ju ....................prinúti sa zamyslieť nad sebou.

Preteba

Potakrv, pekne napísané, áno, láska v srdci, tá uzdravuje zvnútra von. Všeliek od Boha, lebo On je čistá láska.

Potakrv

Bavíte sa tu o zjavení sv.jána o piatom jazdcovi apokalypsy.Pre nás čo to poznáme je to zjavné.
Ten kto nevie a nepozná sa zhrozil bože čo to tu zase svätuškuje.No Závisť stále sme v téme.Môžeme to tu opatrne naznačovať alebo to rovno vyrieknuť ako ja chýba ti láska .
Kto prechováva lásku v srdci nezávidí ,lebo miluje a milovať znamená dopriať.
Tebe bude dopriané len potiaľ pokiaľ dopraješ ty!
To čo cítiš závisť v tebe vypestovali rodičia.Ako milovať človeka ?Boha spoznávať prostredníctvom písma je jediná cesta .