Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

naivny

teraz keď ti bude volať, sa bude tváriť, že sa nič nestalo. Prečo na to počkáš. Tak radšej ani nezdvihnúť telefón. Existuje taká aplikácia, ja som si to dal na omega 3, aby ma neotravovali reklamou. Tak si to nastav tak, aby ti dal pokoj a nepočula si, keď ti volá. Nie je všetko o tom, povedať si. Tu niet čo hovoriť. Aj keby sa ti ospravedlnil, že žartoval, to je také, ako keby si chcela nosiť papuče, ktorý zničil. Nedá sa.

Lucinda000

naivny, na to, ze mas 21 rokov si to napisal velmi vystizne a pravdivo..len sa drz tohto nazoru aky mas. Ja sama seba nechapem. Aj rodicia sa mi cuduju a kricia po mne ci nie som svojpravna a ci nemam nejaky pud sebazachovy, ved toto uz prekracuje vsetky hranice. Velmi velmi chcem odist a najst svoje stastie v naruci ineho a neviem co ma stale drzi pri tomto tyranovi. Je to uz fakt asi len lenivost hladat a zacinat nieco nove. Kazdy vravi, radsej byt sama ako s takymto netvorom. Kedy sa uz konecne spamatam. Aj teraz asi ked mi bude volat, tak predpokladam, ze bude hovorit ako keby sa nic nestalo a ked nahodou budem oduta alebo poviem, ze nemam cas, tak jasne, ze sa naserie on alebo jasne, ze mi neuveri, ze ten cas nemam, ked doteraz som ho vzdy mala. A ked sa aj budem vyhybat, jemu to je aj tak jedno. Ja som sama neni clovek, ale nejaky cudny tvor, ktory si absoluuutne nevazi samu seba. Do prcic, ze ja takto dopadnem som nikdy nikdy nepredpokladala.

naivny

a keď ti niekto takto hovorí, ty by si sa s ním chcela milovať? To potom človek môže ísť aj do erotického salóna. Tam sú ľudia platení za normálne a slušné vyjadrovanie a za služby. Radšej tam, ako spať s niekým, kto je ku mne takýto. Ja som v živote dievča nepobozkal, ale keby malo takéto reči, ani to neurobím, lebo by sa mi hnusila.
Ešte niečo. Rozchody. Mal som kedysi kamaráta. Už ho nemám. Nikdy sme oficiálne kamarátstvo neukončili. Prestal sa mi ozývať, a aj ja jemu. Tak pri takýchto rečiach by som sa ani nerozchádzal, len by som sa začal zoznamovať s iným dievčaťom, a tomuto by som sa neozýval. Keby zavolala, zdvihol by som, ale tak, aby cítila, že nemám na ňu čas a že si práve objednávam nejakú drahú vodu po holení, aby som zmyl zo seba jej pach. Ale ja som iba 21 ročný chalan, nemal som nikdy vzťah, mám len nejaké predstavy, a možno nechápem ako funguje svet. A keď čítam niečo takéto, tak radšej ani nechcem vedieť, ako funguje. Tak ja ťa nepoznám. Mám rád oriešky a banány. Maj sa rada aspoň tak, ako mám ja rád tie oriešky. Nevyhodil by som ich, nepovedal by som, že sú zlé.

Lucinda000

Ahoj herb, akurat som sa isla ozvat ako sa dari. Ty si ako na tom? Co sa tyka vianocneho obdobia, to bolo fajn, mala som pocit, ze sa to celkom utriaslo, ale bola to len moja kludna povaha, snazila som sa vsetko prehliadat a akoze nic. Po zenach pozera stale, lezie mi to na nervy, povedala som mu, nech to robi ked je sam, ale nie ked idem s nim, ze sa citim ako chudera. Momentalne som si citala o sociopatoch alebo psychopatoch, no to je presne on! Vsetci ma od neho odhovaraju ked im poviem ako sa so mnou rozprava. Uvediem len priklady. Ked som vytiahla temu dieta, tak zacal byt zase agresivny, zase zacal vytahoval minulost, ze som ho kolkokrat nechala a zhukol po mne, ze lezes mi uz na nervy! Dalej ked som vtedy chcela vidiet jeho mobil, tak sa ma zase agresivne spytal ci mi je.e? Aj viackrat uz mi povedal, ze som je.nuta. Je to v poriadku ked toto chlap povie zene? Minule mi povedal ze pachnem jak potkan, akoze to uz je fakt moc a ked sa opytam s kym sa to bavi, tak zacne: ale aka si hakliva. On sa naozaj ku mne chova, teda vyjadruje ako k bezvyznamnej, bezpravnej a najposlednejsej osobe. Aj ked len napr srandujeme o plastickych operaiach, tak zacne ze joj tebe by mali hlavicku otvorit a mozocek vymenit a takto!!!! A velice vtipne! Ja som taka sprosta, velmi sprosta. On ma vobec nelubi a je to socio ci psychopat, urcite ma klame az sa prasi. Je mi zase z neho total zle. Ja chcem noveho partnera, normalneho lubiaceho pane boze. A zabudla som dodat, ze uz ani spavat so mnou nechce, to uz je ozaj kamen urazu ako bolo aj v tom clanku co si mi poslala a to ani manzelmi nie sme.

herb

ahojte. ten danielin pripad, no sranda. ja neviem, preco sa mi ten moj paci, kazdej kamaratke by som ho uz tisickrat vyhovarala. skoda, ze mna dopredu nikto neupozornil. podla mna okolie vobec netusi, kazdy vidi len to, ze je prijemny, usmievavy a dalej ich nic nezaujima. pritom je to psychopat s mnozstvom poruch. mozno ma bavi skumat tie poruchy, alebo cakam, ze zo dna na den vyzdravie alebo co :D

Lucinda000

Daniela2 nemam slov, nadherne :( uz som pocula o viacerych podobnych pripadoch..teraz neviem ci je to osud, stastie alebo naozaj...ved to, ze co by niekto druhy dal za to, co niekto berie ako hracku a samozrejmost...my s herb jasne vieme, ze najlepsie vyslobodenie je odist od nich a najst to stastie v naruci niekoho kto by nas skutocne miloval, ale preco je to tak tazke.

daniela2

lucinda a herb, z vás dvoch ma napadá prípad, ktorý sa odohral na dedine, kde bývajú moji rodičia. Jeden chlap tam býval 10 rokov s babou. Dieťa nemali, on nechcel, ona sa vyjadrovala, že ešte nie a pod. ale v hĺbke duše po ňom veľmi veľmi túžila. Roky utekali, prala naňho, žehlila, upratovala a popritom samozrejme chodila do práce. Pekné slovo na ňu nemal, ale občas s ňou spával, a ona pri ňom napriek tomu roky ostávala, lebo ho ľúbila. Prišla o zamestnanie, a on ju hnal, že nech ide kamkoľvek na brigádu, len nech ide. Tak išla do Maďarska, bol tam nejaký nábor do práce na 3 týždne. Prvý víkend prišla domov. Druhý víkend sa ozvala, že ostáva robiť aj cez víkend, nech si privyrobí. Tretí, posledný víkend, keď práca skončila domov neprišla. Odišla do Rumunska s jedným rumunským Maďarom do domova, kde nemali vlastný dom, iba malú izbu a nemali ani splachovaciu toaletu, iba žumpu. O dva ďalšie mesiace sa za toho človeka vydala a zábery dala na Facebook. To bolo na jar. V zime sa na Facebooku odfotografovala so svojím manželom a novorodeným synom a s komentom: "už viem, čo je šťastie"

Lucinda000

Herb ale co si :) vobec mi nerobi zle nase pisanie..mne to pomaha a vzdy si uvedomim a potesim sa, ze nie som sama :)

herb

lucinda, ze sa rad bozkava, by som nepovedala, mozno to len strpi, ja neviem a ostatne je mozno tiez pretvarka, tiez neviem. kebyze sa rozidem, urcite by sa len usmial a v pohode. on je cely taky nijaky. mozno sa stiha stretat aj s inymi, ja neviem. ja si ho idealizujem a paci sa mi, to je vsetko. nejake zenske mu volaju, on ziza na kazdu. ked mam reci, tak sa rozculi, ze to je kamaratka. tak ho necham tak, aj tak by bud klamal alebo nepovedal nic alebo sa urobil nechapavy.
daniela sa ta pyta na alkohol, no moj ma takych kamaratov, s ktorymi pije, to je zas osobitna kapitola. oni su na prvom mieste.
lucinda ked ti to pisanie vadi a mas pocit, ze kvoli tomu ide na teba depresia, tak povedz, mozme sa bavit optimistickejsie. :D