Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Samovrazda

Príspevok v téme: Samovrazda
BJK

Prajem pekny vecer (skor noc)...chcem sa spytat ci sa tu najde niekto kto ma podobne problemy(alebo mal a prekonal ich)...ako silnu depresiu...kedy ma clovek pocit ze jedine vychodisko je samovrazda....

Bol by som velmi rad keby sa tu nasiel niekto...kto prekonal tieto bezvychodiskove stavy a podelil sa o svoje skusenosti...Dakujem

BJK

Tomasko12345

Svoje problemy som napisal.......bol som velmi vytazeny z prace kde sa pracovalo aj 24h denne.....neskor som dostal panicke ataky, ktore som nevedel ovplyvnit.....casom prisiel problem so spankom...kedy som nemohol zaspat aj niekolko dni po sebe

Ked uz to bolo naoazaj na nevydrzanie isiel som za psychiatrom - teda som ambulante lieceny, beriem lieky na uzkost na depresiu na spanok.

Moje problemy, ale stale pretrvavaju(aj ked po nasadeni niektorych liekoch sa mi ulavilo napr.rivotril,kventiax)....snazim sa s tym bojovat ako sa len da

Angelika3

Ahojte, chcela by som všetkým trpiacim vrelo doporučiť knižky od Eckharta Tolleho - Moc prítomného okamžiku a Nová zeme, dajú sa stiahnuť aj cez ulozto. Mne veľmi pomohli, teda okrem iných faktorov, kedy som si potrebovala tak trocha uložiť svoj život a oslobodiť sa od rôznych kresťanských doktrín.
Môj pocit zo života sa postupne úplne obrátil. Tiež som patrila k "trpiacim".

Tomas12345

BJK :

Nerozumiem ty, prečo sem nechceš napísat tvoje problemy ? Potom ako ty má človek pomôct ked sem nič nenapíšeš ?

cliatsi

Tak ti držím palce. Na panické ataky 1.kvalitný horčík - napr. magnesium glycinate/taurate...(nemám overené)
2. ...v tej chvíli zachovať pokoj a zhlboka dýchať. Prejde to. A zameraj sa na to, aby si zhlboka dýchal, keď si v strese. Tým eliminuješ riziko ďalších atakov.

No a napíš odkiaľ si. Ak by som mal blízko, rád by som možno aj osobne pohovoril.

Ačo sa stalo v tej práci? Nenapísal si. Dosť ma to zaujíma.

Marcela96

Ak chces pokecat alebo sa vyrozprávať alebo čokoľvek napíš mi marcella1471996@gmail.com alebo fb marcElla Szabova.

Pag

Nuž, ono za pokus o samovraždu možno považovať už len to, keď vyjdeš von na ulicu. Ono, áno, je iné, keď ideš dole kopcom na biku, trochu pod parou (veľmi nepoznám ten pocit) a dajme tomu sa ti stane, že po pätnástich minútach jazdy na biku trebárs zaspíš. Ale to už je iný príbeh, iná tvár...:-(

BJK

Toto je moj posledny prispevok do tejto temy. Este raz dakujem vsetkym za povzbudive komentare...pojdem do toho zo vsetkych sil, len ako sa bude dat....a dufam naozaj velmi dufam, ze nikto z vas nezazije ten pocit zufalstva, ten pocit ked zivot uz naozaj nema zmysel.

Pag

BJK, môžeš to mať pokojne aj z prepracovania. Neide len o oddych, ale aj o to, že ako si zmanažuješ prácu. Teraz, už keď si v takom štádiu, v akom si, tak asi bude treba, aby ťa "nacpali" AD-čkami ako keď kŕmiš húsky, aby mali väčšiu pečeň, čo ja nerobím, of course. Chápem, že sa to nedá len tak ľahko rozchodiť. Musíš vedieť vidieť za horizont, že raz vyjde Slnko, ktoré svieti na všetkých diablov na tejto planéte. To, že si zúfaly teraz, tak to neznamená, že TAKTO ZÚFALÝ BUDEŠ CELÝ ŽIVOT!!! Počúvaj hlavne hudbu, čítaj si vtipy, snaž sa žiť bez stresu, poslať list setre na adresu. Vieš, ono niekedy ide o ten pocit, mať ten istý pocit ako niekto iný, cítiť sa presne takisto, ako sa cítil nejaký umelec. Yes, that feeling, only that feeling to catch, it´s all what I really ever wanted. Keď si zvykneš na jed kobry, tak ťa jed kobry už nazabije.

BJK

cliatsi

Zacalo to pracou....a potom sa postupne pridali panicke ataky, ktore sa opakovali coraz castejsie(uz som nemohol ani soferovat, pretoze som sa bal, ze sa mi to stane za volantom)..neskor nespavost(kedy som nevedel zaspat ani 2 dni po sebe) a z toho zrejme vyplynuli depresie.....ked som nedokazal vstat ani z postele(jednoducho som nebol schopny robit absolutne nic)