Po týždni atb stale silny zapal hrdla, uzlin zhorsenie -mononukleoza?

Príspevok v téme: Po týždni atb stale silny zapal hrdla, uzlin zhorsenie -mononukleoza?
Okt

Ahojte, prosim o skusenosti tych co prekonali mononukleozu, ake mali priznaky, alebo ci ste sa nestretli s niecim podobnym. Je to 6 den co som chora, zvacsene uzliny na krku, silny zapal hrdla, sialene bolesti hlavy a nezaberaju mi atb, citim sa stale horsie a horsie. Bojim sa, ked choroba nereaguje na atb ci sa nejedna prave o mononukleozu. Vie urobit aj obvodny odber na toto ochorenie? Dakujem

Okt

prepac, asi niekedy nizsie som sa pýtala :) u nas to beru, ked nevedia, co sa deje, ja napriklad som bola po 3 atb a isiel mi zapal hore, potom trosku klesol a opat sa zastavil

Bubliii

Uz si sa pytala. Nebrali mi CRP nikde. U nas na poliklinike to nie je moc rozsirene, na poziadanie asi ano, ale inak to tam moc nerobia.

Okt

Bublii - ja idem zajtra, dostala som Biseptol, crp stale vysoke a tiez pokasliavam, nejak to zvladneme, co nam ostava heh

Bubliii

Neboj Okt, urcite sa to zlepsi. Ja som od vcera v praci, mam tu vsetky lieky zo sebou, citron, med, robim si cajicky. Nastastie momentalne robim len v kancli, takze som sa tu zavrela nech nenakazujem ludi. Do labaku teraz nemozem.
Inak sa mam kvapku lepsie, v uchu konecne odlahlo (po dvoch tyzdnoch opat pocujem na pravu stranu, hurá! muž už bol na nervy). Pokasliavam, soplim. Klasika. Ale verim, ze konca tyzdna sa to zlepsi.Doma len lezim a oddychujem, domacnost mam v pazi (esteze este nemame deti). Takze u mna takto.

Okt

Bublii - ako? ja mam stale zapal, doktori ma nechceli pustit do prace, ale musim :( rozmyslam, ci sa toho niekedy zbavim...

Okt

Bubli - ani ni nevrav, tiez strava ok, chodila som pravidelne na kardio a ostala som v akom stave, muz odo mna nechytil, fakt asi mame len imunitu na prd. No mam pocit, ze mi sedi na plucach slon, dost kaslem hlienovito, nechcem si vsak pripustit, ze to po mesiaci preslo nizsie. Ja uz mam pocit, ze cim sa viac snazim a cim vacsi strach mam tym je to horsie, normalne asi zacnem verit, ze psychika ma momentalne odrovnava este viac a tym sa stale nieco nove objavi. Idem si kupit cibulu a med, takto to uz nejde.

Bubliii

Nerozumiem tomu ani ja. Ja sa snažím žiť ozaj zdravo, ovocie, zelenina, vitamíny, výživové doplnky, chodím cvičiť, snažím sa otužovať.. a napriek tomu vždy raz do roka musím zaľahnúť s ATB. Môj chlap sa na ovocie a zeleninu pozerá len z diaľky, vôbec sa nehýbe a ATB nebral odkedy sme spolu, teda 7 rokov.. nechápem.. je to asi genetika
Je ti dnes už trochu lepšie? Mne sa cez noc podarilo vypotiť, ale cítim že ešte nie som za vodou. Ja mám napr veľký problém teraz s hygienou, lebo to moje ucho nešťastné sa nesmie namočiť - takže aj obyčajná sprcha mi trvá polhodinu so sáčkom omotaným na gumičku okolo ucha :-o A to mám dodržovať tento režim ešte 2 týždne..

Okt

Bubli - ja musim uz nastupit buduci tyzden do prace, blbe je, ze som sa hlienovito rozkaslala a boli ma dnes aj na hrudi, teplotu nemam, modlim sa, ze to prejde...nemozem si uz dovolit byt dlhsie doma, aj tak uz presiel skoro mesiac. Musime pozitivne mysliet...takto to uz nejde, topit sa v chorobach. Zajtra si kupim cibulu a med a necham to odstat a budem to pit. Toto uz je fakt aj na vola vela...kde pre pana je imunita?

Bubliii

Nebrala mi CRP. No dnes pre zmenu som zacala kaslat a zacalo mi zatekat do hrdla, tak som tam mozno predsa len nieco chytila v cakarni. :/ takze teraz mam kvantum liekov lebo aj na kozu beriem, ale vraj sa to neovplyvňuje.. ja som išla hne´d ráno aby sa mi ušla časenka, pokiaľ nechcem platiť zbytočne veľa za objednanie. bože, už nech sme zdravé :/ od pondelka mám ísť normálne do práce ale momentálne sa na to vôbec necítim..