Po týždni atb stale silny zapal hrdla, uzlin zhorsenie -mononukleoza?

Príspevok v téme: Po týždni atb stale silny zapal hrdla, uzlin zhorsenie -mononukleoza?
Okt

Ahojte, prosim o skusenosti tych co prekonali mononukleozu, ake mali priznaky, alebo ci ste sa nestretli s niecim podobnym. Je to 6 den co som chora, zvacsene uzliny na krku, silny zapal hrdla, sialene bolesti hlavy a nezaberaju mi atb, citim sa stale horsie a horsie. Bojim sa, ked choroba nereaguje na atb ci sa nejedna prave o mononukleozu. Vie urobit aj obvodny odber na toto ochorenie? Dakujem

Okt

Bublii - inak ta pozitivita na mono aj na krcnom vravela, ze to mohlo byt aj teraz, len uz zbytocne patrat, takze snad tie kortikoidy mi poodpuchaju sliznice a telo uz si s tym zvyskom poradi samo, dufam, ze to hnisave lozisko sa uz vstrebava

Okt

Bublii - ono to tak vyzera, ze z tej zatky v uchu sa ti vyvinul zapal. Ja som prave prisla z kontroly u obvodneho, zalahnute este v usicach mam, ale pomaly mi tam praska a uvolnuje sa, najhorsie su rana ked 10 minuch vykasliavam z krku hnus, ale citim sa lepsie, len som strasne vycerpana, akokeby ma presiel parny valec, potim sa pri najmensej namahe. Nabuduci týžden mam kontrolu na ORL a koncom tyzdna chcem nastupit do prace. Inak u doktora des, plna cakaren chorych ludi, naschval som isla na obed, zetam uz nikto nebude a des a hroza, len som trpla, nech nieco sa na mna nenalepi, musim mysliet pozitivne. Osobne si myslim, ze by sa mala zriadit aj posledna hodina na kontrolu a preventivky pre zdravych ludi, lebo toto je fakt na nervy. Cize si vyfasla atb len tak? ci ti brali aj crp?

Bubliii

No u mna to malo taky rychly priebeh, v pondelok som tam bola s tym, ze mam uz tyzden zalahnute v uchu a neviem s tym nic robit (myslela som ze mi da nejake kvapky alebo tak). Vraj mazova zatka (ach, tie tycinky do usi), vytiahla, precistila, okej. V utorok rano som sa zobudila a znova to iste. Zalahnute.. tak som isla opat na ORL ci si mam nejake kvapky kupit ci co. Opat ma prezrela, vraj teraz po vycisteni tam je vidno kvasinkovu infekciu, dala mi kvapky. V noci toho isteho dna ma zobudila bolest, lico cele opuchnute, ledva som rozpravala.. nejak som vytrpela do rana a zase na ORL.. a ze bakterialna infekcia. Tak ma nabalila ATB, analgetikami a vypisala.. takze u mna takto. Vyslovene zo dna na den horsie. Urcite som sa nenakazila v ambulancii. Ale kde, to neviem. Dnes sa uz citim trochu lepsie a som rada, ze aj ty.

Okt

Bublii - neblazni, zapal ucha mas? ved si isla len pre lieky, kedy si stihla ochoriet? No..dr. zvazovala este atb, ale ked videla, ze troje som brala a nic...vzala mi vytery, ale tak, ze som palicu mala aj v mozgu a pomaly v zadku, vysledky mam mat na buduci týžden, sama by som bola zvedava, co za blivajz to je. Nabuduci týžden koncom týždna chcem nastupit do prace, som doma s blbym zapalom uz tri týždne :( z coho budem zit netusim...Z akeho mesta si? No co sa týka prepichovania dutin, nic take nespominala a dufam, ze to ani nebude potrebne, vcera mi dost toho este z dutin povychadzalo a dnes musim povedat, ze hlien konecne meni farbu na normalnu, akurat som sa rozkaslala, tak s amodlim, ze toje zo zatekajucich hlienov a nie z priedusiek...lebo sa uz fakt odstrelim. Cize mas atb a lezis?

Bubliii

No ja som zase skončila s dosť zlým zápalom ucha, ešte som to nemala, a tie bolesti sú teda "mňamka".
Na jednej strane je asi dobre, že nemáš EBV (alebo aspoň momentálne nie), na druhej strane dutiny to je jedna veľká katastrofa, určite máš tiež bolesti, no nezávidím.. trochu sa čudujem že ti nedali ATB lebo hnis je príznakom bakteriálnej infekcie, ale najprv asi potrebujú zmierniť opuch kortikoidmi a potom to budú ďalej riešiť. Snáď sa vyhneš prepichovaniu dutín, ak sa to dnes vôbec ešte robí, ale asi iba ako posledná možnosť.
Drž sa a kludne môžeš napísať ako liečba postupuje.. aj ja teraz ležím na PN tak sme také spolutrpiteľky.

Okt

Bublii - poslala ma na krcnom na rtg a nasla mi hnisave lozisko v dutinach, atb mi nedali, brali mi vyter a krv a dostala som milion kortikoidov :/

Okt

Bubli - no tak to dufaj, ja som si isla len po vymenny listok k obvodnemu a uz som treti týžden chora :( neviem ci to ma suvis, ale asi ano, co si ides po nejake lieky, ci si nachladena? Mna furt máta to IGG pozitivne a dalsia vec, ze mam brutalne hlieny take fajne infekcne vyzeraju a vo výtere len stafylokok a streptokok, som fakt strasne zvedava co poriesia na ORL

Okt

Bublii - no to asi nevedia, kedy :( zajtra idem na ORL mozno tam budu mudrejsi, neviem co vypatraju, ale potrebujem byt uz zdrava, nie je normalne 3 týždne po 3 krabiciach atb byt stale chora