Po týždni atb stale silny zapal hrdla, uzlin zhorsenie -mononukleoza?

Príspevok v téme: Po týždni atb stale silny zapal hrdla, uzlin zhorsenie -mononukleoza?
Okt

Ahojte, prosim o skusenosti tych co prekonali mononukleozu, ake mali priznaky, alebo ci ste sa nestretli s niecim podobnym. Je to 6 den co som chora, zvacsene uzliny na krku, silny zapal hrdla, sialene bolesti hlavy a nezaberaju mi atb, citim sa stale horsie a horsie. Bojim sa, ked choroba nereaguje na atb ci sa nejedna prave o mononukleozu. Vie urobit aj obvodny odber na toto ochorenie? Dakujem

Bubliii

No zaujímavé, škoda že sa nedá takto aj zistiť, kedy asi bola tá minulosť. Žeby si bola tesne po ukončení infekčnej fázy??
Ono ja si pamätám že tá mono nebol žiaden špás, cítila som sa presne ako ty, v nemocnici som bola týždeň, infúzky, všetko, prepustili ma až keď výsledky boli OK, doma tiež len oddych, beztuková diéta (mono zaťažuje pečeň), rok som nesmela robiť nič fyzicky namáhavé a moja kondička je odvtedy v prdeli, rýchlo sa zadýcham. Predtým som to nemávala.
Proste nie je to ako chrípka, vyležím a idem ďalej. Mne to na dlhú dobu pomerne negatívne ovplyvnilo život.

Okt

Bubli ahoj, mam vysledky na mononukleozu Igg pozitivne a Igm negativne, takze to uzavrel, ze bola prekonana v minulosti. Neviem co si mam o tom mysliet, poslala ma na ORL lebo uz nevie co so mnou, stale mam zvysene teploty, zle sa citim, crp mam 16

Okt

Bublii - pisala som, zial mali problem v laboratoriu a preto tie vysledky stale nemam, udajne 100% budu v pondelok, len ktovie kde trcali doteraz ci vysledok bude adekvatny na nervy. Inak stale teploty okolo 37, dva týždne uz presli slabost unava, nepocujem a dutiny v keli

posa

vcielka - len ja nemam chripku, mala som taky tszky zapal hrdla,ze som sa dva tyzdne dusila, krvne testy mi robene neboli, cakam len na vysledky mononukleozy

vcielkamaya

je chripkove obdobie, ja som už tyžden chorá, ATB neberiem,.. liečim sa len volnopredajnymi liekmi, sprej do hrdla, na cmulanie cukriky, čaje, echinaceovy syrup...

zasadna otazka.. ked ti lekár nasadil ATB predpokladam ze na zaklade krvnych testov... ak ti krv nebral ATB chemiu pchaš do seba zbytočne...

ATB sa davaju na bakterialne ochorenia.... chripku sposobuje virus...! ja by som doktorom ktorí zbytočne vypisuju ATB brala lekarske diplomy....!

www.aktuality.sk

posa

Bublii - to som ja Okt, len som zabudla meno aj heslo, lebo som tu nechodila, ale som si obnovila, aby som sa neustale nemusela odklikavat...no prosim na druhy den, no ked sa dari, tak sa dari, volala som tam, ze nech to urychlia nejak ved 2 tyzdne PN vysledok ziadny, tretie atb pcham do seba, najskor mi povedali, ze je normalne takto cakat, wtf? a potom zavolali tam a bol nejaky problem v laboratoriu - neviem aky, ze vysledky budu v pondelo, no len dufam, ze kym sa k tomu dokopali, ze sa to dalo este z krvi urcit. Dnes som obvolavala lekarne na domaci test na mono, nikde ho nedrzia, len cez net sa da objednat a na pohotovosti by ma poslali asi do riti po 2 týždnoch choroby, ze co tam chcem :(

Bubliii

No ja som ich mala tusim hned na druhy den po odbere a rovno som sa zahlasila aj do nemocnice. Nemozes zavolat do labaku, co je s nimi? Alebo doktorke? Ved povedz ze na teba tlacia v praci.. Ale na pohotovost ist?

Okt

Bublii - stale cakam na vysledky na ebv, uz je to tyzden a stale nie su, ja len dufam, ze ich niekde nestratili, ved ked ich neurobia to uz tam ani ten virus aj ked bol nenajdu po takej dobe :( netusim, preco im to tolko trva. Nevies ako rychlo si mala vysledky po odbere ty? Inak 2 tyzdne sa uz trapim, dutiny brutalne opuchnute, zahlienena, ta silna angina mi udrela tam, plus sa mi zapalilo ucho a nic nepocujem tak mi zalahlo...uz aj v robote sa pytaju kedy pridem, ale ja netusim...zase som aj po dvoxh tyzdnoch mala zvysenu teplotu, nasadili mi uz tretie atb na blint co nevedia co mi je :(