Cely zivot podla druhych

Príspevok v téme: Cely zivot podla druhych
Navzdy_smutna

Ahojte, neviem ci sa mi da nejak poradit alebo len sa vyrozpravam. V kazdom pripade to tu pisem. Cely moj zivot robim len to, co chce druhi a potom to vzdy aj tak skonci zle. Samozrejme najvacsiu chybu som spravila ja a od nej sa to uz vlieklo cely zivot az doteraz.

Po zakladnej skole som nevedela kam chcem co chcem, moji rodicia usudili samozrejme gymnazium, tak som sla. Pritom neskor som zistila, ze lepsia by uz bola obchodna akademia ako gympel, z ktoreho som vlastne nic.

Dalsi krok, teda vyber vysokej skoly a tam bola osudova chyba. Znovu som nevedela co kam, bolo mi to jedno, nevedela som si nic predstavit. Vtedy som mala aj frajera, ten sa prihlasil externe na ekonomicku skolu. A samozrejme ja zblbnuta som chcela ist studovat spolu s nim, aby sme boli spoluziaci, nic ine ma nezaujimalo. Lenze studium bolo externe a nasi mi ho platili. Po prvom pol roku som si uvedomila, ze ma to straasne nebavi, nechapem tomu a nerozumiem nic. Spanielska dedina, nevedela som o com je rec. Chcela som skoncit a od noveho roka zacat to co ma bavi, lebo som uz zistila co to je. No vtedy nasi razne zakrocili a povedali nie! Ked uz som sa raz na to dala dokoncim to. Pritom podla mna este bol cas na zachranu, lepsie ako mat dokazeny zivot ako teraz. Tak som pokracovala dalej plakavala cele dni, stresy a moje ucenie bolo len o biflovani, ziadne porozumenie co citam ani pocitam. Skola mi znicila komplet celu psychiku. Nakoniec som skolu dokoncila, aj ked o rok naviac lebo som nemala vsetky skusky.

Po skonceni vysokej si rodicia mysleli, ze mam asi vsade dvere otvorene, lenze nie. Jazyk neviem, uctovnitvo taktiez. Bojim sa soferovat, trasiem sa. Zo vsetkeho mam strach. Roboty som striedala po mesiacoch, lebo vsetko to bola len ekonomika a ja som nemala a ani nemam o tom sajnu, nici ma to a nemam k tomu absolutne najmensi vztah.

Kvoli skole co som vystudovala mam pokazeny zivot. Vsade trpim a placem. Nemozem robit to, co chcem. Robim vsetko nasilu. Zo vsetkeho mam priserny stres, lebo nicomu nerozumiem. To neni to co som chcela ja aj ked som si to uvedomila neskor.

Dalsia vec, zachranu som videla v partnerovi, myslela som, ze ten ma vytiahne z mojho stavu v akom som. Chcela som mat dieta a popri materskej by som si spravila bakalara, skolu co ma bude bavit a mozem sa v tom potom aj zamestnat, ale nic, len nepochopenie a odkop. Ma svoje nazory, svoje predstavy. Ked mu to vysvetlim, nechape ma.

Jednoducho moj zivot je len podla druhych, robim lebo musim, ucim sa jazdit lebo to chcu druhi, vsade idem nasilu, vstavam nasilu. Cele dni mam len nechut a stres. A keby sa mam dat na ucenie este aj cez vikend nedam to. Som velmi slaba a psychicky labilna. Neviem sa naucit ani soferovat, pretoze sa mi trasu nohy aj ruky, som niekedy strasne nesustredena a mimo, neviem preco. Pritom si poviem ze vsetko viem co a kedy, ale aj tak sa trasiem a cakam kym ma trafi infarkt.

Neviem co dalej, viem, ze ludia sa maju na tom aj horsie, ale som v zacarovanom kruhu. Ked si najdem novu pracu, vzdy ma tak ovplyvni, ze sukromny zivot nezijem, len myslim ako pojdem zase do roboty a nic ine si neviem uzit, myslienkovo som v strese kedy idem kedy pojdem co budem robi atd. Nikto ma nechape. Vsade citam, ze ked mam z niecoho strach mam sa tomu postavit, ale aj ked sa staviam a snazim, vobec to neustupuje. Na konci si len poviem, tak nech ma porazi a ked pride jedna chvila kludu, placem ako male decko a stale takto dokola. Nevladzem a neviem zit.

Kontr0lor

Keď tak nad tebou uvažujem strašne v tom vidím seba, až na to že ty si silnejšia ako ja (vysoká škola, vzťah). Ja po maturite išiel na úrad práce a robil som aktivačné (zametal ulice) (biely spolu s cigánmi) . Potom náhodou ma poslal úrad do IT firmy na pohovor a vzali ma :D

S autom to mám rovnako, moja prvá jazda bola, že som šiel len cez mesto a mal som v aute notebooky, tie lietali po celom aute a každý trúbil. :D Stres a tras ako píšeš.
Teraz po 3 rokoch neviem stále šoférovať a nikto so mnou nejazdí ale je mi to jedno. Nikoho neohrozujem a to že radím ako deb... ničí len auto (stroj) Ale to už som odbočil.

Čo som hlavne chcel je to ako píšeš že si sa nevedela rozhodnúť, to som nikdy nevedel ani ja ako by som nemal osobnosť. Proste nemal som dlhodobé ciele a ani nemám. Proste rodičia kde ma na školu dali tam som bol, ale u teba to boli aspoň ako tak dobré školy. Mňa trepli na najhoršiu strednú v meste a ja som plakal že oni ma zničia, budem musel fajčiť a piť a tak aj bolo :D (dva krát som skončil v nemocnici , otrava alkoholom)
Dobre nie? Vysoka? Posral som sa šiel som na úrad práce

Keby ma úrad neposlal na pohovor asi som nezamestnaný doteraz.

Pamäť? Ja som presvedčený že mám ADHD, všetko by to vysvetľovalo. Nepamätám nič, má to výhodu teraz po čase pozerám Breaking Bad ako nový seriál :D Ako viem mená hlavných postáv a hlavnú zápletku ale nič ako by som to nikdy nevidel :D
V práci? Nič, každý len po mne nadáva že nič si nepamätám, Sústrediť sa nedokážem vôbec. Snažím sa teraz naučiť Anglicky, ako ja viem anglicky len som posera komunikovať, mo a nové slovíčka rýchlejšie zabúdam ako sa ich učím. V hlave mám zmätok, stále len víria myšlienky a nič. Chaos.
Celý život sám, s mojimi komplexami, Nikdy vzťah nič. Chýbajú mi emócie, osobnosť, ciele. Proste som tam kde nechcem byť robím to čo nechcem robiť. Nikdy nič čo chcem, buď to vyhodnotím ako nemožné (som sráč) alebo to odložím na neskor (nikdy). Hrozné

Navzdy_smutna

Ano som labilna aj neuroticka, som mimo cela a priznavam, ze som psychicky narusena alebo chora. A preto tu chcem radu co dalej. Nebudem nutit nikoho o babo ked to dotycny sam nechce a nevidela som v tom len vychodisko, ale aj preto, ze po tom tuzim a mam na to aj vek. Taktiez aj strach ci vobec tie deti mozem mat. Nezvladam pracu, dnes ma zase boli hlava, pritom som len nastupila, som tam dva tyzdne a chce sa mi plakat. Kolektiv je fajn, to ano, ale ja nerozumiem ani co mi vysvetluju ani co hovoria. Nepocujem ludi v telefone a ked povedia suvetie nepamatam si zaciatok vety alebo koniec. Nemam rozhlad, proste z toho vsetkeho si neverim. Zabudam veci aj ked si ich pisem, uz neviem ake skratky som som si popisala a ked chcem vybavit primitivnu vec, nemam dostatocnu zasobu ako to vlastne povedat a vyjadrit sa ako inteligentny clovek, len ako sedlak v meste, aj ti tomu rozumia viac. Nehovorim o aute, vzdy som si podavala ziadosti kde nepotrebuju jazdit a prisla som sem, ked sa ma pytali, tvrdila som ze moc nejazdim, vobec som nebola presvedciva nic a zobrali ma. Nechapem. A teraz mam stale vredy, stres kedy pojdem na ich aute, ktore je manual a benzin a velke dlhe auto, najhorsia kombinacia. Proste cele zle a nechcem odist, lebo odvsadial utekam, ale toto auto ma zabilo, taktiez aj robota a zostavam tam najdlhsie zo vsetkych, lebo je to taka pozicia, ostastni ked im padne idu domov. Som znicena, lebo nedari sa mi ani robota, ani auto ani vztah. Som len traslava dazdovka. Milionkrat si poviem ze to dam, ale pride situacia a som a dne a len placem bezradna. Psychologovi nemam kedy ist. Nemam sa ani o koho opriet, kto by mi ukazal tu spravnu cestu. Ja sama naozaj neviem ako dalej. A studovat popri robote? Ok, ale nie tejto. Mala som predtym pracu, kde som nemala stres, ale bola fyzicky narocna, ale lutujem, ze som nezostala. Teraz mi pukne hlava srdce aj telo vsetko. A rodicia? Konecne sa nemusia hanbit kde robim. Neviem co dodat. Naozaj zacarovany kruh. A musim byt ticho, lebo zijem stale s nimi v spolocnej domacnosti a ano, pomahaju mi zivia ma vsetko. Ale ako dalej??? To ze ma tu spucujete mi nepomoze a ironicke poznamky si napiste v inom prispevku. Dakujem

Matyo

Je naivné si myslieť, že popri starostlivosti a výchove dieťaťa budeš mať dostatok času ešte aj na štúdium, hoci len externé. Navyše mi pripadáš neurotická a nervovo labilná, radím ti dať si do poriadku hlavu, napr. terapiou u psychológa, a až potom riešiť dieťa. Za tie rozhodnutia, ktoré za teba v minulosti urobili iní si môžeš ty sama, pretože ty si sa v tej chvíli odmietla rozhodnúť, tak to urobili oni za teba. Neviem či pre takého človeka ako si ty bude vhodná práca učiteľa, dnešné decká človeka nerozhodného a bez rešpektu (ako ty) jednoducho zničia. Pozri si film Obecná škola, ty budeš ako tá učiteľka, ktorá sa na začiatku filmu zblázni...

0v3cka

na jednej strane si sa sama nevedela rozhodnut a na druhej oni urobili zle ze rozhodli zle. Akoze nemyslim to v zlom ale mala by si dakovat bohu ze su okolo teba ludia ktori ti relativne rozumne radia.
S tvojou osobnostou si mohla skoncit velmi zle ak by si sa dostala do "zlej partie". Je pekne ze nieco chces ale mala by si sa zmierit s tym ze bud poriadne zabojujes a stanes sa niekym kto rozhoduje sam za seba alebo sa nechas viest a skusit si najst ludi ktori ta budu viest rozumne.
Ak by si bola silna osobnost tak vystudujes skolu aku chces a je ti jedno ze sa to niekomu inemu nepaci alebo ta v tom npodporuje. Problem ale je ze ty chces tu podporu v niecom v com ini nevidia zmysel a tu ti nechcu dat.

DebataO

Len rychlo som precital - menoo: "a zaroven zacne vidiet tie dobre veci :)"
Daco ti poviem: moze to byt pravda, ale ak denne naburavas iba do zleho (a pritom do toho zleho nechces naburavat a tvaris sa, ze to zle vobec nevidis), zistis tym, ze vlastne klames sameho seba. Si prvy, ktoreho vlastne klames!

lisiacica

tvoj problem je ze vsetko svoje nestastie zhadzujes na inych, a aj riesenie hladas v inych ludoch a nie v sebe. Priatel ta mal zachranit deckom aby si mohla na materskej studovat??? Prepac, je to chore. Tymto sposobom sa dopracujes akurat k tomu ze ta aj ten chlap necha. Pozri mas titul, aj ked ta to nebavi a nic nevies. Pracu si najdi taku v ktorej sa bude dat prezit a sustred sa na to co ta bavi, nemusis hned robit bakalara alebo skolu. Pozri si nejake kurzy, nieco co sa vies aj sama naucit a skus si hladat inu pracu. Vela ludi robi nieco ine ako vystudovali, zmenit sa to vzdy da. Toto je cesta. Hlavne sa musis spoliehat sama na seba a nie ze niekto ta z toho dostane.

Ja som napriklad robila 3 roky pracu ktora ma neskutocne stresovala, nebavila ma a kazdy den bol utrpenie. Popritom som ale hladala co ine mozem robit, urobila som si nejake kurzy a podarilo sa to. Moja terajsia praca je da sa povedat sen a kazdy mi zavidi pracovne podmienky. Treba len makat, nevzdat sa a vydrzat. Kedze si urobila skolu co ta nebavi tak si myslim ze to zvladnes. Za 2 roky mozes byt uplne niekde inde.

orol1

ach jaj, teba to tak ubija. vidis, uz aj choroby prisli. takych neempatickych partnerov je plno.........takze nanho sa spolahnut nemozes, ze ti v niecom pomoze. ja by som od neho asi odisla, keby to bolo len trochu mozne. skus si predstavit, kde budes za 5 rokov, za 10.

Navzdy_smutna

Plan a moje riesenie bolo, ze budem mat babatko. S partnerom sme spolu 6 rokov, mam o chvilu 30, myslim, ze by bolo aj na case, aj na ukor toho, ze by som sa mala uskromnit. Viem, ze by to nebolo lahke, ale urcite by som bola stastnejsia a dala sa psychicky dokopy a isla za svojim snom. Takto len predlzujem svoje trapenie. A co sa tyka tych chorob, zenske uz mam, aj doktori mi hovoria, ze na mladu zenu mam toho dost. A denno denne busenie srdca a stres z coho ma a hlava boli vzdy len skonci placom. Pocas materskej som si chcela spravit bakalara na pedagogickej vysokej skole, ktora by ma bavila a mala by som viziu do buducna aj ked viem, ze ucitelky vela nezarobia, ale mne ide o to aby som zila a nie prezivala a vstavala nasilu do kazdeo dna. Toto je uz iny partner, nie ten co som s nim isla na skolu, to bolo roky dozadu. Najviac ma mrzi, ze ani partner ma nechape a nesnazi sa mi pomoct, dieta este nechce. On je rad len aby som niekde robila, hocikde aj za pasom, len proste robila, co chapem, ale no ja fakt neviem. Uznavam, ze od malicka som mala vsetko, zsom rozmaznana, neostrielana a preto som aj zo vsetkeho tak vystresovana. Viem, ze to boola chyba, ale teraz sa z tohto stavu neviem vyhrabat. Ked poviem partnerovi ako sa trasiem, tak nema preto pochopenie, nevidi do mna, nevie sa do mna vcitit, ziadna empatia nic. Len ze ci som normalna a aby som bola kludna, ale ja si poviem cokolvek a nejde to. Nadavam si preco, ale neda sa mi to ustat. Vidim riesenie len v tom co som napisala a potom postupne sa zaradila a mohla ucit v skolke alebo asistentku ucitela a tento smer. Deti milujem a to je to co ma bavi, taktiez aj moda, ale v tomto je dnes velka konkurencia. A nikde nie je tiez napisane, ze to dietatko by sa nam podarilo hned kedze mam problemy ake mam :(

menoo

ahojte Navzdy_smutna

vysvetlenie:
predstavme si 100 detí ... resp. postupne múdriacich 100 ľudí...
ak je niekto múdry, snaží sa túto pravdu aplikovať na druhých:
(inak povedané ... kto má rozum, nepotrebuje aby ostatné ľudské telá majú mozog - pretože on im bude hovoriť čo majú robiť

(z mojich skúseností a vedomostí je toto veľmi príjemná ukážka, čo myseľ je .. naozaj vidno, že rastúci mozog jedného ľudského jedinca pôsobí veľmi negatívne na mozgy ostatných jedincov .... toto je kvázy ten paradox mysle - v skutočnosti by SME SI MOHLI MYSLIEŤ, že ... že ... že. . hm ... to je ten problém :D nevieme načo nám je myseľ .. ale ked si vyskúšame načo myseľ je, môžme byť prekvapení, že sa jedná vlastne o snahu ovládať tento svet .. resp. je to v konflikte s ostatnými bytosťami - čo je zase pre mňa osobne paradox, pretože myseľ by mala prinášať niečo viac .. a ona paradoxne svetu uberá

príklad: ten istý, 100 ľudí, avšak tentokrát sa mozog človeka nachádza za hlavou-inak povedané, "mozog" najskôr vidí, cíti, počuje, ovláda toto telo + avšak jej existencia závisí od tela, teda ako predtým, človek keď sa pominie, pominie sa aj myseľ

ako sa teraz správa "myseľ"? .. ked vidi telo, v ktorom je ... avšak ovlada už primarne nie okolie, ale svoje telo - inak povedané, je to ako počítačová hra, kde je pohlad na postavu z "tretej osoby" (3rd person)

____

z toho, čo som vyskúšal, myseľ má schopnosť simulovať .. problémom však akoby bolo, že myseľ nevie, že je telo ... myseľ si myslí, čo chce ... inak povedané - ak nikdy nerozmýšľame nad človekom, ale napríklad nad autami - mozog vidí auto, mozog je auto.....

napr. možno prakticky, ak stále Vaša myseľ vníma okolie, ľudí z okolia - myseľ sa stotožní s ľuďmi z okolia ..... - bum a tu "vzniká" problém popisovaný vyššie, že "mozog zabudol na svoje telo" .. lebo mozog nevidí sám seba

inak povedané: čo, ak zdroj života, ktorý sa deje všade okolo nás ... aj z nás ... vytvára život .. inak povedané, ak osoba nie je vlastne osobou .. je to ako zabíjať život v sebe ... je to akoby človek, resp. jeho myseľ odmietala byť človekom .. niečo ako keby ja nvm sme videli motýľa a ten sa správa ako ja nvm nosorožec - aspon ja som sa s tym este nestretol :D ale mozno by sme sa mohli pousmiat na motylovi, co to robi :D

hypoteza: je to asi v tom, ze motyl nema take velke simulacne schopnosti - inak povedane, motyl vie byt len motylom, podobne ako ludske telo vie byt ludskym telom ... avsak motyl nevie "prekrocit hranice motylovho tela" ... clovek vyzera ze vie veeelmi hravo prekrocit hranice svojho tela

a tu asi vzniká všetko čudné - prečo sa nedarí môjmu telu? treba sa spýtať mysle

z mojej skúsenosti, mozog najlepšie funguje, keď vníma okolie .. prečo? lebo nepopiera napr. ked telo nevladze, alebo ked sa mu nechce .. prijima to, citim sa unavene napr. ... inak povedane, mozog najlepsie funguje keď nefunguje - prečo? pretože nevnáša predstavy sveta .. do tohto sveta ..... inak povedané, ak existuje napr. 1 zem, ale 7 miliárd ľudí .. ak každý 1 človek bude mať svoju predstavu o celom svete, je to vlastne 1 svet ale 7 miliárd svetov..čo môže byť trošku chyba v počtoch :D - ale ... ak máme 1 svet, 7 miliard ludi, XYZ zvierat a podobne ... a kazdy zijeme len v tom jednom malom svojom svete

inak povedane, co ak vnimanim reálneho sveta .. mozme vnimat skutonu realitu o ktorej netreba ani jedno jedine slovko povedat ... a vnimanim seba samého, svojhu vplyvu ("presadzovanie sveta") a vplyvov ostatných - vlastne vznika priestor, kde sa hybeme a pulzujeme.

inak povedane, co ak realita existuje ... a co ak mozog dokaze simulovat, resp. rekryt, niekedy zial "ignorovat realitu" .. co ak tato funkcia mozgu, napr. ignorovat seba samého .. je presne to iste, ako ked niekto ignoruje nas ...

uf . .pardon ak vela casu :D asvak skusme sa na to pozriet , ze existuje ludske telo, ktore je ludske telo .. a existuje mozog, mysel, ktora je v podstate prazdna a je to len simulacny nastroj.

ked vidíme ludske telo, vidíme ze to je ludske telo ... ked vidíme prazdnotu, vieme ze to je prazdnota :D

je to pochopenie mysle :) finta je vsak casto v sile momenta, zvykoch, dozvukoch, karme - je to nieco ako 4 tyzdne necvicit a potom zrazu zacat cvicit .. moze to byt podobne ako 4 tyzdne nerozmyslat a potom zrazu zacat ^^

je osobne vnimam tu prazdnotu mysle ako zakladnu esenciu pri preplneni mozgu .. je to nieco, ako ked ideme do baziny cim viacej ideme dopredu, poslúchame mozog vo zvyku, tym viac sa zabarame.. a cim viac sa zabarame (v realite), tym viac verím (rozmýlame) .. ak by sme vsak uverili realite, resp. NEVERLI obsahu mozgu .. získali by sme vlastne normýlny bdelý stav človek vnímania :)

je to nieco na styl, viac ako riesit problemy .. je ich prestat vytvarat .. co moze byt trochu v konflikte so silou a mocou - pretoze je 0 sily v tom robit nic .. rovnako 0 moci

je to prosto ten mozog ktory tvrdi ze realita je zla a treba ju prekrit tou ilúziou .. ja osobne mam skusenosti, ze zvacsa hneva alebo podobne emocie vlastne upevnia mysel v "pravde" a mysel este viac prida na plyn, este viac problemov ..... kdezto krok naspat, je akoby vratenie mysle naspat do tela, do bdelého stavu a nechat realitu realitou

inak povedane, ak napr. dosahovanie stastia, dosiahnutie stastia ... je vlastne "tvrdenie mozgu ze realita nie je stastie a presadzovaním niecoho vytvorit stastie" ... aaa teraz naopak, co ak stastie, je vzdy stastim, bez ohladu na to, ci je to stastie muza, hokejistu, turistu, mravca, koňa ... a vlastne prejav toho šťastia, je šťastie.

(je zaujímavé vidieť šťastie - je to v podstate hrejivá energia "ničnerobenia" :D :D :D

a to môže súvisieť s tvorbou človeka, resp. ... ja čo poznám seba a ľudí, tak každý človek sa nejako narodil .. žiaden človek nevytvoril seba, ani nikoho druhého - jednoducho sa pekne reprodukujeme. .. moje odpoved je, že "neviem" .. a to, že neviem .. je oveľa úprimnejšie, ako nejaký názor ktorý sa snažím presadiť .. prečo? pretože prvý človek, ktoré by trpel následkami klamstva som predsa ja sám :)

mne osobne veľmi zaujímavo funguje, keď má človek hovoriť, opisovať, seba samého, v dobrom a hlavne o samote:

(napríklad: volám sa XYZ mám páči sa mi toto, som takýto .. je to akoby preto, že v tom tichu si vlastne mozog uvedmí, "kto je" (silné tvrdenie podľa mna ale tak slovné spojenie len poukazuje že mozog sa spojí s telom, s jeho dobrým pocitom, stotoční sa so svojim telom a zaroven zacne vidiet tie dobre veci :)