Z akych dovodov ste uz v praci dali vypoved?

Príspevok v téme: Z akych dovodov ste uz v praci dali vypoved?
uvazujem28

Z akeho dovodu ste dali v praci vypoved?
Co vas k tomu dohnalo ze ste sa preto rozhodli?
-plat?
-kolektiv a vztahy na pracovisku?
-praca samotna?
-pracovne podmienky?
-zdravot. problemy?
-vedenie, sef/ka, riaditelstvo?
-vzdialenost od prace?
-nova a lepsia pracovna ponuka?
-stereotyp v praci?
-ci ine?
Uvazujem tiez nad vypovedou v poslednom obdobi aj napriek tomu ze pracov. ponuku inu nemam. Ale dost veci mi v posled. obdobi ide na nervy a cim dalej mam pocit ze najlepsim vychodiskom bude dat vypoved a byt na urade prace a poberat podporu ved za pol roka sa nieco najde. Mam 28 a mlady clovek.
No aky dovod bol u vas aby ste podali vypoved?
Co vas k tomu dohnalo?
Dakujem za ucast.

uuleuskauu

studujtevs Uplna pravda. Nemem VS a citim, ze mi to v zivote chýba. Lebo naozaj su doposial vsetky moje pracovne skusenosti iba z primitivnych robot, co clovek dost citi. Jedna moja znama zacala studovat v 40 dialkovo, dokoncila to v 45 a dodnes nelutuje a je stastna v dobrej praci a v inteligentnom kolektive, ani by ju nenapadlo odist odtial. Budem s tym musiet nieco spravit. S tymto zivotom a rovnako to prajem kazdemu, nech studuje aj dialkovo popri robote, pokial len moze a stiha, lebo asi je to jedina sanca, ako von z tohto nedobreho pracovneho zivota, z tychto primitivnych prac a nepoviem, ze zlych kolektivov, ale poviem, ze z kolektivov sice vcelku dobrych, ale jedna, dve, vynimky sa najdu v kazdom takom kolektive, ktore sa zameraju na urcitu osobu (urcite osoby) a robia jej (im) zo zivota peklo, az kym neodide (neodidu).

Luccia3

Naposledy preto, ze platovo to tam zacalo byt velmi zle. Plus sa mi za tu mnzu neoplatilo taku dialku ani dochadzat.

mamita1

ja som dala v obchode asi kvôli všetkému, kvôli platu, pracovnému času, pracovným podmienkam, prostrediu, kolektívu, všetko čo ti napadne tam bolo zle

studujtevs

leuska preto si treba spravit vzdelanie v primitivnych pracach a vo vyrobe su strasne primitivne zeny ktorych jedina zivotna radost je cigarety a intrigy... treba si spravit vysoku skolu a ist pracovat medzi inteligenciu

uuleuskauu

Tak veru, moja skusenost, ze tie najstarsie su uplne, ze najhnusnejsie - zazeravé a najjedovatejsie jazyky maju ako take zmije - keby nimi vedeli aspon usmrtit, menej bolestive by to bolo ako ked intrigujú s jedinym cielom: vystvat a vylucit z pracoviska len tych najlepsich. Lenze aj tie pekne, mlade, sikovne, usilovne a nekonfliktne NIEKDE ROBIT MUSIA!!! Ale kde? Ja neviem. Clovek si aj uvedomuje, ze niekde robit musi a stacilo by pockat take dva roky a velke zlo by odislo do dochodku a vsetko by zrazu bolo super, krasne ako sen, ale uz nie je sila a trpezlivost ani len na prezitie tych dvoch rokov a obet´ intríg si sama voli rozhodnutie, ktorym je VYPOVED a dufa, ze v dalsej robote to bude lepsie, ak uz nie navzdy, tak aspon docasne a roky ubiehajú... a vsade je to rovnaké... bohuzial...

Potom pride udalost, pri ktorej sa zíde rodina (svadba, pohreb, oslava narodenin, hody, navstevy...) a vsetci do 40 rocnej starej dievky stekajú, ze jak to, ze nemá chlapa a deti, ale no tak moze si zadlzena 40tnicka vobec dovolit splodit dieta a uzivit si ho? Ked nepozna dna, ani hodiny, kedy sa jej zase ujde nespravodlive vyhodenie z prace? A za co? Ze bola nekonfliktna, mila ku vsetkym, pravdovravna a ani len po pravde neohovarala, nie to este intrigami? Ze patrila na pracovisku medzi najlepsich? Alebo ked nie je nespravodlivo vyhodena, tak da sama vypoved, lebo uz nevladze dalej znasat tu krutost osudu? A taka si ma zalozit rodinu? No nie, nie a este raz nie. Ja si rodinu nezalozim. Iba ak by som vyhrala v ciselnej loterii taky milion. Bude vyhra, bude dieta. Nebude vyhra, nebude dieta. A zla robota v pritomnosti starych intriganok nie je ziadna vyhra.

jajka514

u leuska presne mi pises z duse...tiez to mam v sucastnej praci otrasne jedine co mi vadi su kolegyne.... ani by som fakt nebola verila ako dokazu byt stare kolegyne hnusne a to mi je luto ze to fakt na starsieho cloveka musim napisat... mam v praci take riaditel je spokojny aj vsetci ale dve kolegyne pred dochodkom robia uplne peklo stale na mna nieco maju ..naozaj nechapem kde sa v 60 rocnej zene berie tolka zloba...

jetopravdaje

uuleuskauu v slovenskych robotach je najlepsie starej, tucnej , vydatej s kopou deti ktorej nieje co zavidiet ta zapadne vsade a je to naozaj aj svata pravda

uuleuskauu

Tak veru, vo vseobecnosti su vztahy na pracoviskach cim dalej, tym horsie. Uplne najhorsia situacia pre peknu, extremne usilovnu a sikovnu zenu je, ked medzi velkym sefom a pracovnickami je takzvana mala sefka, ktora ma pracovnicky zaucit, dohliadat na ne a poskytovat sefovi informacie o nich. A ked tou malou sefkou je stara, skareda, tucna a zanedbana zena pred dochodkom. Taka narobi neskutocne peklo, velmi skodi firme tym, ze odstranuje konkurentky rad za radom a siri intrigy len o tych najlepsich, velkemu sefovi dava navrhy na vyhodenie len tych najlepsich. Na takom mieste sikovna a mlada karieru neurobi, lebo takej nebolo sudene ani len pracovne prezit. Ujst sa jej moze jedine nespravodlivy vyhadzov. Týmto apelujem na takzvanych "velkych sefov", ktori toto citaju (ak vobec sem niekto taky chodi), aby si aspon do takej miery, ako sa len da, svoje pracovnicky spoznavali a kontrolovali oni sami, ale aj aby s nimi priamo komunikovali tak casto, ako sa len da, lebo zbavit sa tejto povinnosti BEZHLAVYM DOVEROVANIM "MALEJ SEFKE" SA NEOPLATI!!! Moze to uviest firmu do krachu. Nesikovny a nemotorny zamestnanec, ktory ma obe ruky lave a este aj lenivy (prave taki byvaju oblubencami "malych sefok") nebude z ekonomickeho hladiska pre firmu takym prinosom, ako sikovna, pekna, usmievava a extremne usilovna pracovnicka. Vy, velkki sefovia, prosim Vas pekne, OTVORTE KONECNE OCI!!! Nech by som tak ja bola majitelkou firmy a zaroven velkou sefkou (velkym sefom), bez milosti by som vysmarila intriganku, nech by to aj stara ropucha bola, co ma len rok do dochodku, nech by to aj mnou povysena osoba bola. Kto siri intrigy, bez milosti z firmy prec!!! Lebo ked neodide vdaka vasmu vyhadzovu jeden, ktory siri velke zlo, odide mozno dvadsat, tridsat inych, ktori sirili okolo seba iba dobro a boli pre firmu ekonomicky najlepsim prinosom.

ki11

2x výpoveď pre sprosté sedliacko slovenské kolegyne!!!
Slovakistan je asi jediná krajina kde si ľudia v práci dokážu podkopávať nohy zvlášť zákerným spôsobom
platy sú mizerné asi všade na Slovensku, ale dôležitejsie sú medziľudské vzťahy na to ľudia dávno zabudli ...