Tinnitus :/ a chrbtica

Príspevok v téme: Tinnitus :/ a chrbtica
tinnitus_usi

Dobrý deň. Mám 24 rokov a už asi 6 rokov mám Tinnitus no za poslednú dobu som ho skoro vôbec nevnímal. Chodil som normálne do roboty a už som skoro aj zabudol, že ho mám no zase sa to raz zhoršilo a už mám tento problém asi týždeň. Píska mi raz v oboch ušiach no niekedy a častejšie v ľavom uchu a už mi to ide ozaj na nervy.

Idem dnes asi k mojej doktorke nech ma pošle na nejaké vyšetrenie pretože Tinnitus môže spôsobovať naozaj veľa vecí. Naposledy keď som bol pri ušnej, tak mi povedala, že uši mám v poriadku a taktiež mi merala sluch a na ľavé ucho som len o niečo málo menej počul aj to len pri tých najnižších frekvenciách. Je pravda, že pri dlhom sedení ma aj pobolieva chrbát alebo aj krčná chrbtica. Problém je možno tam ale možno aj nie.

Ide o to, že za posledný týždeň mi to už ide ozaj dosť na nervy a mám pocit, že sa asi zbláznim z toho pískania niekedy. Dokonca som si kúpil čaj, ktorý by mal pomáhať pri hučaniu v ušiach, ktorý som kúpil z lekárne. Pískať mi takto začalo tuším po tom čo mi mama doma dala asi pár dní po sebe masáž chrbta. Možno mi tam niečo zatlačila počas masáže čo vyvolalo zase pískanie v ušiach. Čo si o tom myslíte ? Môže sa tento problém na trvalo odstrániť ak by sa zistilo, že mám vyskočený stavec alebo iný problém, ktorý by bol riešiteľný ?

tiinnitus

ja mam tinnitus par dni. kym som si to neuvedomovala a neriesila, tak sa dalo. teraz na to myslim stale.
pocujem to stale. vonku, vnutri, ked mam sluchatka proste stale...silnejsie zvuky mi to akoby zhorsuju pocujem zvuk a hned zaroven aj tinnitus. ten je taky ze kazdych 5 sekund, prerusovany. raz pipa, susti...a neda sa to vydrzat.
vobec nespim. chcem sa zabit. neda sa to vydrzat. uz som sa zmierila s tym, ze je to moj koniec.

Noelinka

Ono sa ti to nevytrati je ako by schovane ale raz sa ti obvaji. Ja som mala par rokov pokoj ca 10 r ci viac menej a teraz je tu zase. Raz tak a raz tak a vedla tinnitusu ma este aj hyperakusis otitis media este horsie. Teraz po brani mg s vit b mam pokoj ale nikdy nevedno kedy to tu bude. Ale zbavit sa ho nezbavis. To mi potvrdilo viacero lekarov v rakusku

Tangens

Už som to tu raz písal. Tinitus je hrozne nepríjemny a niči život. Nepočuješ to len ked spíš. No na nervy niečo. Lenže zbavit sa toho dá tak tu nepište že je to navždy a že sa s tym ma človek naučit žit. Lebo toto neni pravda. Možno akupunktura pomaha to neviem to som nevyskušal. Ja som sa vybral rovno do Bratislavy k pani Albertovej ešte v roku 2010 a po roku liečby u nej tinitus sa stratil. Čo bude dalej neviem zatial som fit nechcem tvrdiť že navždy. Len radšej si to nepripuštam že by sa to malo vratit. Zatial som optimista ale začal som cvičit aj krčnu chrbticu a tak. Takže zbavit sa da ale lahke to neni.

Shayleen2

Mjamik ty čo máš s Noelinkou? Veď píše pravdu ona ma aspoň zdravotnú školu a ty čo máš za školu? Keď tak máš len základné vzdelanie. Všade reklamuješ a propaguješ tú tvoju akupunktúru a zavádzaš sa do druhých len ty môžeš mat svätú pravdu? Nie omyl akupunktúra vôbec nieje vedecky odkázaná že pomáha. Tak buď taký láskavý keď sa v niečom nevyznáš tak ani radu nedávaj preto že môžeš viac ublížiť ako pomôcť!

Noelinka

Príčiny tinnitusu
– choroby vonkajšieho, stredného a vnútorného ucha
– choroby sluchového nervu
– pri poškodeniach centrálneho nervového systému
– nadmerné množstvo ušného mazu
– zápaly a nádorové procesy v oblasti stredného ucha
– porucha funkcie Eustachovej trubice
– Menierova choroba
– úrazy v oblasti spánkovej kosti
– poruchy krčnej chrbtice (nedostatočné prekrvenie vnútorného ucha)

Noelinka

Pre tvoje info tinnitus sa neda vyliecit ked je raz tu tak sa ho nikdy uz nezbavis. Mozes len priznaly zmiernit ale vyliecit nie