Tinnitus :/ a chrbtica

Príspevok v téme: Tinnitus :/ a chrbtica
tinnitus_usi

Dobrý deň. Mám 24 rokov a už asi 6 rokov mám Tinnitus no za poslednú dobu som ho skoro vôbec nevnímal. Chodil som normálne do roboty a už som skoro aj zabudol, že ho mám no zase sa to raz zhoršilo a už mám tento problém asi týždeň. Píska mi raz v oboch ušiach no niekedy a častejšie v ľavom uchu a už mi to ide ozaj na nervy.

Idem dnes asi k mojej doktorke nech ma pošle na nejaké vyšetrenie pretože Tinnitus môže spôsobovať naozaj veľa vecí. Naposledy keď som bol pri ušnej, tak mi povedala, že uši mám v poriadku a taktiež mi merala sluch a na ľavé ucho som len o niečo málo menej počul aj to len pri tých najnižších frekvenciách. Je pravda, že pri dlhom sedení ma aj pobolieva chrbát alebo aj krčná chrbtica. Problém je možno tam ale možno aj nie.

Ide o to, že za posledný týždeň mi to už ide ozaj dosť na nervy a mám pocit, že sa asi zbláznim z toho pískania niekedy. Dokonca som si kúpil čaj, ktorý by mal pomáhať pri hučaniu v ušiach, ktorý som kúpil z lekárne. Pískať mi takto začalo tuším po tom čo mi mama doma dala asi pár dní po sebe masáž chrbta. Možno mi tam niečo zatlačila počas masáže čo vyvolalo zase pískanie v ušiach. Čo si o tom myslíte ? Môže sa tento problém na trvalo odstrániť ak by sa zistilo, že mám vyskočený stavec alebo iný problém, ktorý by bol riešiteľný ?

Vanillka

Ginko, b6 ani magne nezabere a podobne akoze odporucane doplnky. Ja sa trapim s tinitom cez 2r, a skusila som snad vsetko z doplnkov. Momentalne som nastavila ketogenny stav v tele (ketozu) a to vidim ako jedine riesenie a liecbu, ze by to mohlo zabrat. Samozrejme nie ihned. V ketoze sa totizto obnovuju poskodene bunky v nerv. sustave, kedze tymto sa lieci vela a dokonca si jedna zahr. lekarka nastavenim ketozy zvratila aj sklerozu multiplex v pokrocilom stadiu (bola uz na vozicku), tak cestu liecby vidim tymto smerom. Kedze ziadne lieky - ako ti povedali aj lekari, a ani doplnky v tomto smere nezaberu. Skusam to teda takto, samoobnovou poskodenych buniek, pretoze tinitus nemam v usiach, tie vraj po niekolkych kontrolach na orl poskodene nemam, samozrejme len na lave ucho vdaka tym (3) zvukom pocujem slabsie :)

tinnitus_usi

Hej hudbu občas počúvam keď idem do roboty alebo z roboty domov ale mam len stuplove slúchadlá. Okej potom dám vedieť ci aspoň gynko pomohlo.

Noelinka

Nevšímať si to nie je take lahke ja viem. Skus pocuvat hudbu ale na slúchadlách na uši a nie do uší a počúvaj potichu mne to kedysi pomáhalo a drzim palce nech tibaspon to ginkgo pomôže. Daj potom vediet

tinnitus_usi

No veruže energeťáky vôbec. Ale kúpil som si gynko 60 tablet a je to na dva mesiace, tak uvidím či pomôže toto. Už mi to ozaj ide na nervy a neustále na to myslím. Nejako sa neviem dostať do takého bodu, že by som na to nemyslel a nevšímal si toho.

Noelinka

Ok len ma to tak napadlo lebo mam koleginu kt pije tie drinky skoro kazdy den a aj ona ma tinnitus a ja si myslim ze u nej je to kvoli tomu tak preto som sa ta pytala na energy

tinnitus_usi

Pijem doma len čistú vodu s citrónom alebo ochutené minerálky. Asi po 5 rokoch som si pred par dnami kúpil energetak Hell, inak ich nepijem vobec.

tinnitus_usi

Inak maminemu znamemu vraj začalo taktiež pískať v ušiach, tak začal brat gynko počas troch mesiacov a pískanie mu prestalo. Skúsim brat ešte gynko, pretože to Magnesium B6 mi zatiaľ nijako nepomohlo ani dokonca ten čaj, ktorý som spomínal. Teraz som na nocnej a z ničoho nič mi dnes v robote začalo pískať zase oveľa silnejšie v ušiach. Raz je to silnejšie a raz slabšie. Ide mi to za posledný mesiac dosť na nervy :/

tinnitus_usi

tiinnitus no co ako ti je ? Koľko máš inak rokov a akým spôsobom sa ti spustil tinitus ? Bola si niekde vo veľmi hlučnom prostredí alebo to prišlo len tak z ničoho nič ?