Co sa deje zo slnkom??

Príspevok v téme: Co sa deje zo slnkom??
Divneslnko

Ludia vsimli ste si ze sa slnko posledne roky zmenilo? Ono nesvieti ale doslova ziari ako nejaky rozzeraveny krb . Ked svieti na zem neda sa ani pozerat na to tak intenzivne svieti...mam pocit ze o par rokov tak do 10 tomu davam nas spali....lebo toto nieje normalne svietenie a to nemyslim teraz tie horucavy co su ale celkovo to ako ziari zvlastne a intenzivne . Staci ze som vysiel na balkon a ked mi zasvietilo asi na 3 sekundy na ruku doslova ma palilo ako keby som si presiel po ruke zapalovacom . Nieco sa deje ale nik nam to nepovie ,kazdopadne to o par rokov uz uvidime sami .....treba sa pripravit ....

fionaa

ja neviem tiez mam pocit ze svieti inak... dakedy som nemala problem byt v lete vonku, na slnku, teraz chvilu prejdem vonku a uz mi je neskutocne zle, akoby som mala upal a to mi staci 5 minut vonku.... este pred 5 rokmi to takto nebolo, vsak som sa aj opalovala a nic... neviem co sa to deje ale nie je to normalne

plazma

Slnko je to isté, podla vedeckých odhadov bude svietiť ešte tak okolo 5miliárd rokov , takže nejaké výrazne zmeny na slnku len počast tvojho života sú vylúčené .... Len je dosť možné že sa ti zmenilo vnímanie reality ...

klaraika

Slnko je v poriadku, Rano je 20 aj večer doobeda stupa teplota až na obed je najviac a potom klesa. okolo obeda do 15 maš byť v tieni alebo sa zahalit.
vždy bolo také.
Slnko je žerava gula tak musí svietit. ked nie su mraky tak viac- na jesen a zima bude menej.Je leto. Slnkp tu vždy bude, na rozdiel od iného.
Možno vrdstva okolo zeme a planet je iná priesvitnejšia./ozon.- ten sa tiež je schopný obnoviť.
musiš sa pred ním chraniť od maja do septembra.Na horách a vyššie na poschodiach v domoch na balkonach pali viac.

dobreuz

No ja chodím behať v týchto horúčavách, napr. dnes cez 30 km a k tomu celý čas po slnku a som tu, bez ujmy. A to s tými autami je svätá pravda, vy si za to môžte, pretože každému treba auto, namiesto väčšieho využívania MHD, takže kľud.

Stork

dobreuz ...zdá sa že ty ten svoj mozoček sam veľmi nepoužívaš, sú ľudia ktorí pracujú vonku na stavbe, alebo v uniformách, alebo prichádzajú kvôli suchu o úrodu a tak ďalej čo s klimatizáciou nemá nič spoločne, ale škoda vysvetľovania pre tvoj mozoček

dobreuz

OMG čo tu riešite... Slnko svieti tak ako vždy. By som vás poslal do Káhiry, kde v noci je 32 stupňov a potom by ste si rozmysleli s tou horúčavou. Keby ste nepoužívali blbú klimatizáciu tak by vám tak nebolo zle z horúčavy - keď z 20 stupňovej miestnosť vyjdete na slnko, kde je 50 stupňov tak jasné že vás klepe od tepla... A to že je deravá ozónová vrstva tak za to si môžete sami používatelia áut a freónových sprejov... Tak už konečne začnite používať svoje mozočky OMG...

Pag

Každý dospelý človek by mal v živote zasadiť aspoň jeden strom. A už keď nie strom, tak aspoň nejaký bonsaj, stom jak stom, hoci ratlík. Stromy dýchajú CO2... A chodiť na bicykli, však máme ten najväčší možný vzor, aký len môžeme mať. Všímať si len pády, je slabé.

Stork

LogikaNepusti: ....tak niektorí ľudia radi premýšľajú a hútajú :D ďalší len prežívajú mechanicky bez toho aby sa nad niečim zamysleli