Už nevládzem, doktorom neverím

Príspevok v téme: Už nevládzem, doktorom neverím
Kamila111

Vyše 2 rokov trpím ako zviera. Ani neviem, čím to začalo, dosť na tom že mám pocit, akoby som sa pomaly "rozsypovala". Je to najvhodnejšie slovo na opísanie môjho stavu a pocitov ako psychických, tak fyzických. Začalo to nenápadne po návrate z letnej dovolenky, konkrétne pleťou. Začervenanie pleti ako alkoholička, hoci si dám raz ročne 2 dcl vína na Silvestra. Dg rosacea. Liečba mastičkami a liekmi neúspešná. Bez mejkapu ani na krok. Ale to bolo to najmenej. Časom sa pridružili bolesti kĺbov vyrážajúce do nôh. Potom prišli bolesti chrbta medzi lopatkami, občas cítim aj akoby svaly v rukách, podobné svalovke. Zvláštne je, že tie nepríjemné pocity prídu kedykoľvek, potom zmiznú na deň, dva a opäť sa objavia, raz bolí viac, raz menej. je to strašné, psychicky som z toho na dne, dr. nevedia, kamoška mi vravela, že ma onedlho pošlú na psychiatriu, lebo vrak keď si nevedia rady, tak to hodia "na hlavu". Čo si snáď myslia, že si to navrávam? Vďakabohu taký blázon nie som.Mám rada život, svoju robotu, nie som žiadny hypochonder či ako sa to volá. A aby toho nebolo málo, všimla som si, že sa mi robia plesne na nechtoch na nohách, zatiaľ "iba" na dvoch, liečim prípravkom z lekárne, ale nezaberá.
PROSÍM, nestretli ste sa niekto s podobným problémom: Nie je tu nejaký schopný zdravotník, ktorý by tušil, čo by mi tak mohlo byť???? Najviac ma trápi ten chrbát. Ako som napísala,pred dvoma rokmi som bola šťastný zdravý človek, teraz som zdeptaná a utrápená osoba :-( Za kým ešte ísť??

philips

Ahoj,
aké vyšetrenia si absolvovala? Na aké ochorenia mali podozrenie?
Ad psychiatria - čudovala by si sa, ale je to bežné, najmä pri chronických ochoreniach, kedy zaúčinkuje psychosomatika a vznikajú príznaky, ktoré pacient reálne pociťuje, ale sú psychického pôvodu, nie fyzického.