Už nevládzem, doktorom neverím

Príspevok v téme: Už nevládzem, doktorom neverím
Kamila111

Vyše 2 rokov trpím ako zviera. Ani neviem, čím to začalo, dosť na tom že mám pocit, akoby som sa pomaly "rozsypovala". Je to najvhodnejšie slovo na opísanie môjho stavu a pocitov ako psychických, tak fyzických. Začalo to nenápadne po návrate z letnej dovolenky, konkrétne pleťou. Začervenanie pleti ako alkoholička, hoci si dám raz ročne 2 dcl vína na Silvestra. Dg rosacea. Liečba mastičkami a liekmi neúspešná. Bez mejkapu ani na krok. Ale to bolo to najmenej. Časom sa pridružili bolesti kĺbov vyrážajúce do nôh. Potom prišli bolesti chrbta medzi lopatkami, občas cítim aj akoby svaly v rukách, podobné svalovke. Zvláštne je, že tie nepríjemné pocity prídu kedykoľvek, potom zmiznú na deň, dva a opäť sa objavia, raz bolí viac, raz menej. je to strašné, psychicky som z toho na dne, dr. nevedia, kamoška mi vravela, že ma onedlho pošlú na psychiatriu, lebo vrak keď si nevedia rady, tak to hodia "na hlavu". Čo si snáď myslia, že si to navrávam? Vďakabohu taký blázon nie som.Mám rada život, svoju robotu, nie som žiadny hypochonder či ako sa to volá. A aby toho nebolo málo, všimla som si, že sa mi robia plesne na nechtoch na nohách, zatiaľ "iba" na dvoch, liečim prípravkom z lekárne, ale nezaberá.
PROSÍM, nestretli ste sa niekto s podobným problémom: Nie je tu nejaký schopný zdravotník, ktorý by tušil, čo by mi tak mohlo byť???? Najviac ma trápi ten chrbát. Ako som napísala,pred dvoma rokmi som bola šťastný zdravý človek, teraz som zdeptaná a utrápená osoba :-( Za kým ešte ísť??

philips

Je netvrdím, že to má zo psychiky, len hovorím, že tá možnosť je a nie je taká zriedkavá.
Psychika je mocná vec, viď placebo efekt, kedy obyčajná glukóza pomôže pri mnohých ochoreniach.
To, že autorka tvrdí, že to zo psychiky nemá ozaj nemá absolútne žiadnu výpovednú hodnotu, toto je niečo, čo si málokto prizná, takže ten argument je úplne mimo realitu.
Stres nie je jediný "psychický problém", možností je podstatne viac a pri chronických nediagnostikovaných ochoreniach sú psychosomatické príznaky úplne bežné a to najmä ak pacient začne používať Google a zisťuje si diagnózy, ktoré majú spoločný jeden príznak s tými jeho, následne sa mu môžu objaviť aj ďalšie príznaky, ktoré čítal. Pacient ich reálne pociťuje, ale nemajú žiadny fyzický začiatok, je to len a len psychika.
K téme psychosamotiky sa tu už ďalej vyjadrovať nebudem, kto chce, nech si to naštuduje.
Čo sa týka autorky: máš doma zdravotnú dokumentáciu? Nemôžem ti nič poradiť, keď nemám žiadne informácie.

Tomas12345

Phillips :

Je velmi nepravdepodobné aby autorkine problémy súviseli so psychikou. Uzkost vyvoláva skor bolesti zaludka, problemy so stolicou, potenie a pod. Ale zeby aj bolesti klbov ? Naozaj som este o to nepocul. Ak by aj teoreticky možné bolo aby nejaka urcita forma uzkosti u človeka vyvolava bolesti klbov, tak aj tak musí íst o velmi zriedkavý jav, lebo v odbornej literature sa medzi priznakmi uzkosti spravidla bolesti klbov neuvadzaju. Ak teda ide o mimoriadny jav, tak je aj mimoriadne nepravdepodobne aby za autorkinými problemami stála psychika.

Navyse sama autorka hovorí, že to zo psychiky nemá. Takže hádam si ona sama lepsie vidí do svojho tela, a vie posudit či prežíva alebo neprežíva stres. Stres ktorý by dokázal spustiť bolesti klbov by musel byť mimoriadne silny, a myslím že mimoriadne silný stres sa len tak lahko prehliadnut nedá, takže autorka by si asi už dávno vsimla, že trpí mimoriadne silným stresom a hladala by teda svoje problémy skôr v psychike než v neznamych chorobach.

mickey21

ked nafetujem cloveka s rakovinou tym svinstvom, tiez sa bude citit chvilu lepsie, treba sa vzdelavat a nie tabletku, jedine, co vedia, je napchat kazdeho tristo tabletkami, bez rozmyslu, napriklad ak ma niekto problemy s travenim, hned pchaju lieky proti kyseline, absolutny nonsens, najdolezitejsia zlozka travenia zablokovana, potom vznikaju intolerancie a choroby, je to vedecky dokazane, ako pisal tuto kolega, moze to byt HIT, ten vznika aj tym, ze je malo kyseliny v zaludku, je par lekarov, co toto uz vedia aj u nas, ale ostatni nula cela nula, prides na gastro, po prve ani nevedia, co je HIT, povedia, ze je to moderne, alebo psychicke, potom, ked sa im snazis vysvetlit, ze zjes nieco a opuchne ti ruka zapalom, tak pozeraju ako idioti, lebo nechapu a napisu ti co? no antidepresiva, lebo to je liek na vsetko podla farmaceutickych firiem a nolpazu(alebo ekvivalent), ved to je neskutocne, uz len cakat, ci nepustia zilou.... ale arogancia a nadutost level 3000, radsej sa ludia obracaju casto jeden na druheho, ako na nasich lekarov, alebo si info hladaju sami cez medicinske stranky, ved aj statistiky vravia, ze v rumunsku sa ludia doziju o 5 rokov viac v zdravi, nieje vsetko len nove CTcko a nove nemocnice ....

Tomas12345

Inak si osobne nemyslím že máš Lupus. Takmer určite ho nemáš.

Jednak že Lupus je dost zriedkava choroba len okolo 36 prípadov na 100 tisíc ale jednakza tvojimi problemami sa Lupus takmer urcite neskrýva.

Písala si že pred 2 rokmi ti začali problémy. Lenže o Lupus takmer určite nemohla ísť, lebo kebyže za tým Lupus je, tak velmi pochybujem že by si na tom bola tak ako aktuálne si. Más vsetky vysetrenia v poriadku. Pri Lupuse je nepredstavitelne aby človek po dvoch rokoch nelieceneho Lupuse mal vsetky vysetrenia v poriadku. Mala by si komplet rozhádzany krvny obraz, zvysene CRP, sedimentaciu erytrocytov, anémiu, leukopeniu, trombocytopeniu. Dalej by si mala postihnute a loziskove zmeny na oblickach, krv v moci, bielkoviny v moči, zápal obliciek problemy s pečenou.

Navyse na zaciatku ochorenia Lupusu by sa ti s velkou pravdepodobnostou objavilo na líci Kožný erytém na tvári ( až u 40% ) zápal obliciek ( 50% ) a fotosenzitivita ( 60% ) a pocit ako keby ta niekto dobil.

Lupus je ochorenie ktore ak je neliecene, má velmi rýchly nástup. Je takmer až nepredstavitelne že by si po 2 dvoch po objavení Lupusu nemala žiadne problemy, a taktiež že na začiatku choroby sa u teba neobjavil ani jeden z typickych priznakov zaciatku Lupusu, ako je kožná vyrážka, zápal obliciek, fotosenzitivita a pocit ubytosti, ale sa ty objavilo len nejaké červené začervenanie na koži.

philips

Mickey, ty si asi nikdy v živote nevidel pacienta v ambulancií, že? Je veľká záhada, že množstvu pacientov po podaní psychofarmák niektoré príznaky vymiznú, to mi je ale záhada...

Tomas12345

Takže zhrnme si to.
Pred 2 rokmi sa ti zacervenala koža a po čase sa ti pridružili bolesti klbov vyrazajuce do nôh a neskôr aj bolesti chrbta medzi lopatkami.

Je tu niekolko potencionalnych chorob, ktoré myslím že môžeš mať.

1) Môže ist o chronicku žihlavku. I ked chronicka zihlavka sa zvykne prejavovat opakujucimi sa výsevmi na koži a scervenaním pokožky. Avsak ty hovoris že problemy s kozou si mala len pred 2 rokmi, a potom si už s kozou problemy nemala. Kazdopadne by sa ale predsa len o tu chronicku zihlavku jednat mohlo. V tomto prípade by to bola specificka chronicka zihlavka, ktorá sa neprejavuje na koži ale namiesto toho sa prejavuje bolesťami klbov v tele.

Hlavne spustace zihlavky bývaju rozne alergeny, psychicky stres, vystavovanie sa chladu, UV atd. To znamena, že v tvojom prípade by tvoje prejavy zihlavky ( bolesti klbov v tele) vznikali len vtedy, ked sa dostanes do kontaktu s týmito spustacmi. To by vysvetlovalo aj to, že jeden den ti je dobre, dalsi zas nie, ako aj to, že niekedy máš tie bolesti silnejsie a niekedy zas slabšie. Bolo by to logické, kedze ak sa clovek pocas dna vystavi mensiemu mnozstvu spustacov, tak sa aj jeho zihlavka prejaví slabsimi priznakmi ako ked sa vystaví väčšiemu mnozstvu spustacov.

Co sa týka toho zacervenania spred 2 rokov, kludne mohlo ísť vtedy o akutnu zihlavku, ktorá vsak odvtedy nebola liečená tak ako mala, kedže si sa liecila primarne na rosaceu a nie na zihlavku, takže po čase prešla do svojej chronickej podoby.

2) Dalsia moznost je taká že síce nejde o chronicku zihlavku ale o chronicky skrytý zápal, ktorý vznikol z akutneho podkozneho zápalu.
. Tento akuzny podkozny zápal však nebol prelieceny tak ako mal,
( kedze ta doktorka liecila primarne na rosaceu a nie na podkozny zápal ) a týmpádom sa stalo to, že sa ti zápal rozšíril i do ostatných častí tela a stal sa z neho chronický zápal. Podkožný zápal sa v akutnej podobe zvykne prejavovat aj začervenaním, pričom jeho chronicka podoba sa môže objaviť až po niekolkych mesiacoch. Chronicky zápal nízkej intenzity zvycajne neodhalí ani CRP vysetrenie.

3. Jednym z dalsich moznych diagnoz moze byt Reumotoidna artritída ( RA ). Jej priznaky zahrnuju tiez bolesti klbov, a niekedy su slabsie, inokedy zas silnejsie. Urcite obdobie sa RA objavuje, po ine obdobie zas vymizne. Robili ti testy na RA ?

4. Dalsim moznym problemom moze byt potravinová alergia, ktorá v urcitych prípadoch moze sposobovat aj bolesti klbov, pricom velkost bolesti zalezi od mnozstva prijateho alergenu.

5.Niektorý ludia hlásia problemy s klbmi aj pri histaminovej intolerancii

Pri zisteni hore uvedenych diagnoz čísiel 1,2,3 sú vhodné protizápalové potraviny typu kurkuma, skorica, cesnak, cibula a vynechanie mucnych jedal + uzivat probiotika a zvysit prijem zeleniny.

Pri zisteni diagnozy cislo 4 je potrebné vyhybat sa danym alergenom.

Pri diagnoze cislo 5 je zas dolezite sa vyhybat jedlu s vysokym obsahom histaminu, a uzivať antihistaminika a Daosin.

mickey21

ja mam skusenosti, navigujem ta, neboj, napis mi na miso21@centrum.sk a phillips nepis somariny, nasi lekari su sto rokov za opicami, vsetko, co nevedia hadzu na psychiku a ich "liecba" prinasa casto este zhorsenie stavu, sam som si tym presiel, su tak tupi, ze az rozum zostava stat.... nikto sa nevzdelava a tie postupy, no strach az hroza

Marosko-n

Lekárom treba veriť !
Čo ich v škole naučili to robia . Iba jedinci, lekári sú výnimkou, že berú svoje povolanie ak povolanie.
Treba im veriť, Truhlu máte zaistenú ! A ste bez starostí, zomrieť musíte.
Ale kým zomriete naordinujú Vám toľko liekov, že aj zakázané lieky na tlak ,srdce,ľadviny, pečienku, Vám predpíšu ,bez mihnutia oka, lebo vedia ,že aj tak umriete. Aspoň to škodlivé na Vás vyskúšajú !
Preto ich to netrápi, konečne aj lekári zomierajú aj mladí !
Z toho vidno , že slepí vedie vidiaceho !
A liečitelia, prvotriedny šarlatáni. Raz sa im podarí niekomu pomôcť a už sa vyhlásia za liečiteľa. Ježiš každého, kto ho požiadal pomohol -uzdravil !
Ale do Lúrdov chodia milióny a uzdraví sa len pár jedincov za celú históriu !
Keď sa vynašiel acilpirín, tak pomáhal každému !
Aj lekári by mali pomôcť každému a nie skúšať zakázané lieky na chorých !