Už nevládzem, doktorom neverím

Príspevok v téme: Už nevládzem, doktorom neverím
Kamila111

Vyše 2 rokov trpím ako zviera. Ani neviem, čím to začalo, dosť na tom že mám pocit, akoby som sa pomaly "rozsypovala". Je to najvhodnejšie slovo na opísanie môjho stavu a pocitov ako psychických, tak fyzických. Začalo to nenápadne po návrate z letnej dovolenky, konkrétne pleťou. Začervenanie pleti ako alkoholička, hoci si dám raz ročne 2 dcl vína na Silvestra. Dg rosacea. Liečba mastičkami a liekmi neúspešná. Bez mejkapu ani na krok. Ale to bolo to najmenej. Časom sa pridružili bolesti kĺbov vyrážajúce do nôh. Potom prišli bolesti chrbta medzi lopatkami, občas cítim aj akoby svaly v rukách, podobné svalovke. Zvláštne je, že tie nepríjemné pocity prídu kedykoľvek, potom zmiznú na deň, dva a opäť sa objavia, raz bolí viac, raz menej. je to strašné, psychicky som z toho na dne, dr. nevedia, kamoška mi vravela, že ma onedlho pošlú na psychiatriu, lebo vrak keď si nevedia rady, tak to hodia "na hlavu". Čo si snáď myslia, že si to navrávam? Vďakabohu taký blázon nie som.Mám rada život, svoju robotu, nie som žiadny hypochonder či ako sa to volá. A aby toho nebolo málo, všimla som si, že sa mi robia plesne na nechtoch na nohách, zatiaľ "iba" na dvoch, liečim prípravkom z lekárne, ale nezaberá.
PROSÍM, nestretli ste sa niekto s podobným problémom: Nie je tu nejaký schopný zdravotník, ktorý by tušil, čo by mi tak mohlo byť???? Najviac ma trápi ten chrbát. Ako som napísala,pred dvoma rokmi som bola šťastný zdravý človek, teraz som zdeptaná a utrápená osoba :-( Za kým ešte ísť??

Tomas12345

Píšeš že ti testy na reumatoidnu artritidu este nerobili, takže si ju daj spraviť.
Nenapisala si či ty robili testy na histaminovu intoleranciu ?
Dalej na žihlavku, či chronicky skrytý zápal, alebo potravinové alergie ?

( ale zato mám veľmi rada syry (všetky okrem plesnivých), jogurty a iné mliečne výrobky.)

No pokial ješ vela syrov tak sa potom niet co cudovat že sa ty tvoria na tele plesne. Dalsi problem môže byt v tom, že nejedávas vôbec mastne jedlá, teda neprijímas do tela dostatok tukov. A tuky služia aj na spravnu funkciu kosti.

(nejedávam mastné veci ani údeniny, )

Zdá sa že sa objavila príčina tvojich problemov s kostami. Jednoducho mas nedostatok príjmu tukov zo stravy. Chybaju ti niektore dolezite nenasytene mastne kyseliny - omega 6 mastné kyseliny - kyselina linolová, ktorej nedostatok sa v tele prejavuje aj spominanymi bolestami kostí.

Pri nedostatku tukov tiež hrozí to, že niektoré vitamíny dôležité pre správne fungovanie organizmu, ktoré sú rozpustné v tukoch, sa pri nedostatku tukov v tele nevstrebú a nerozložia do tela. Jedným z takýchto vitamínov je vitamín D, ktorý sa podiela na zdraví kostí tým že jeho príjem je potrebný na vstrebávanie a využitie vápnika v kostiach. Darmo teda prijímas vápnik v mliecnych vyrobkoch ked sa ty ten vápnik do tela jednoducho nevstrebe. Nedostatok tuku má tiež negatívny vplyv na hormonalnu sustavu. Telo vplyvom nedostatku hormonov nie je chránené pred osteoporozou.

Mas teda deficit tukov. mliecne bielkoviny ti nenahradia príjem tukov. Celkovo mliecne výrobky obsahuju tukov len málo. Pre porovnananie. Mlieko len 3,7g na 100 gramov,
tvaroh 10 gramov na 100 gramov,
syr síce o niečo viac ale stále málo 27,5g na 100g,
a jogurt okolo 10 gramov na 100 gramov.

Problem je ten že si znížený prijem tukov kompenzujes zvysenim prijmom mliecnych výrobkov. A výsledok je potom taký že sa ti v tele akurát tak premnožia kvasinky a vzniknú plesne, a nedostatok tukov sa ti prejaví bolestami klbov a ktovie čím ešte sa prejaví. Riesenie je teda zredukovať príjem mliecnych výrobkov ( a zmiznu plesne ) a zvýšiť prijem tukov a jedávat aj mastné jedla, avsak samozrejme vsetko s mierou.

kamila111

Aliss, naznačuješ asi, že by za tým mohlo byť trávenie. Nestravujem sa ukážkovo, to si uvedomujem. Jem viac sladkostí, zhruba 3-4x do týždňa nejaký keksík. Čokoládu nejedávam (vylúčila som pred 3 mesiacmi), pijem len čistú vodu (z vodovodu, nie kupovanú vo fľašiach), nejedávam mastné veci ani údeniny, ale zato mám veľmi rada syry (všetky okrem plesnivých), jogurty a iné mliečne výrobky. Jedávam veľmi nepravidelne. Ale...z toho boli kĺby a chrbát??? Presne pred rokom som absolvovala komplet nepríjemné gastro vyšetrenie, bolo v poriadku.

Chcem vám všetkým poďakovať, že ste mi napísali, vážne, veľmi si to vážim, ste skvelí, každý jeden, čo si našiel čas na problémy cudzieho človeka, aby sem prispel radou alebo hoci len názorom. Ja asi skúsim ešte tú neurológiu a ortopédiu..

Marosko-n

Už je tu toľko rád a nápadov na liečenie daného problému, že je si ťažko vybrať.
Štatisticky ktorú robila výskum lekárska loby sa zistilo, že ľudia postihnutí rakovinou, ktorý sa neliečia u lekárov, žijú v priemere dlhšie ! Ako tí ktorý sa liečia modernými spôsobmi, chemo, rádio atď.
Ďalej sa zistilo, že množstvo liekov je pre človeka jedovatých - škodlivých. A to až 80% - 90%.
V správach sa stále oznamuje ,že ten a ten liek je škodlivý, že ho sťahujú z trhu.
Dnešný chorý človek si nevie vybrať ,komu veriť.
Nám aj chorým pomáha GGW liečivá voda, od objavu z roku 2000, Mudr. J.K a spol. Treba skúsiť a nie sa vyhovárať, že ste skúsili už všetko. GGW pomáha všetkým a každému sa vyliečiť.
Páter Ferda hovorí že ak je orgán na viac ako 50% postihnutí už sa nedá vyliečiť. Možno má pravdu.

Aliss

Kamila, mozes prosim opisat svoj bezny jedalny listok? Plus pripoj aj vsetko od kolacov, cukroviniek, slanosti, typ vody aku pijes, vitaminy ktore uzivas atd :)

1technik

tieto problémy spôsobuje Kandidóza. Na nete nájdeš odpovede, alebo moje príspevky.Tak ako Candida prerastá organizmom, tak spôsobuje rôzne zdravotné problémy.

GOING

Ja si myslím, že lekárom treba veriť, to je akoby som popieral lekárku vedu a to je nevedecké.

Horšie je, že niektorí lekári neuznávajú niečo iné, jestvujúce ale iba lekársku vedu. Napríklad východnú medicínu, ktorá je tiež stará tisícky rokov a pod..Jej popieranie sa tiež môže pokladať za nevedecké.

Zo zásady sa to odmieta, pritom by ich to posunulo v práci a vo výsledkoch ďalej.

Ťažko chorému človeku je jedno kto ho vylieči, hoci aj číňan, filipínec alebo indián.

mickey21

phillips, ty nikomu nerad, si presne ten typ, ktory sem dostal autorku temy, dokola o psychosomatickych poruchach, ktore do vas natlacili v skole, aby zlegalizovali predaj ton psychofarmatickych drog, az to z teba krici...... samozrejme, su aj take pripady, ale to je zanedbatelne cislo, psychosomaticke poruchy su az na konci postupov, ako posledna alternativa, na slovensku je to ale na prvych miestach, lebo sa lekarom ani nechce robit, tak to hodia na psychiku a vybavene, alebo ako som napisal, lebo nevedia jednoducho.....co sa tyka psychosomatiky, tak k tomu iba tolko, ze napriklad lekari sa pred objavenim helicobaktera domnievali, ze je to psychosomaticke, to iste plati aj dnes.. vacsina lekarov napriklad nevie(vratane psychiatrov), ze existuje trebars HIT, takze tato ich neznalost ich privedie k diagnoze, ze to bude psychosomatickeho povodu, to je aj tento pripad a ked absolutne psychicky zdravy clovek, ktory nepotrebuje nejakeho uja v plasti, aby mu to potvrdil, nenecha zo seba robit blazna, tak ide radsej sem, alebo ti schopnejsi pozru medicinske stranky a robi to coraz viac ludi, to je trend, ktory je neradostny, ale vychadza s nekvality, ktoru ponuka toto zdravotnictvo , ci sa niekto urazi, alebo nie, toto su statistiky

Tomas12345

Phillips :

(Možnosti
Je netvrdím, že to má zo psychiky, len hovorím, že tá možnosť je a nie je taká zriedkavá. )

Zriedkavá teda je, lebo v odbornej literatury je o nej len velmi málo zmienky čo sa týka psychikya a bolesti kostí. Teda ja som ani jednu zmienku ešte nenašiel, ak poznáš nejaku literaturu v ktorej sa takato zmienka nachádza tak daj odkaz.

(Psychika je mocná vec, viď placebo efekt, kedy obyčajná glukóza pomôže pri mnohých ochoreniach. )

(To, že autorka tvrdí, že to zo psychiky nemá ozaj nemá absolútne žiadnu výpovednú hodnotu, toto je niečo, čo si málokto prizná, takže ten argument je úplne mimo realitu.)

Praveze to má velku vypovednu hodnotu. Autorka je svojprávna a vie posúdiť či sa nachádza v strese alebo nie. Naozaj si nemyslim že autorka nie je pri zmysloch a nevie či počas dna stres zažíva alebo nie. A mimochodom preco by sa vôbec pri strese malo vyskytovat bolesti s klbami. Napriklad pri takej panickej atake, co je vlastne najsilnejsie forma stresu, som ešte nepocul že by nejaky pacient s panickou atakou niekedy hlásil ako jeden z neziaducich priznakov bolesti klbov. A to si zober, že panicka ataka je najsilnejsia forma uzkosti. Ak sa bolest klbov nevyskytuje pri panickej atake, tak preco by sa mala vyskytovat pri inej menšej miere stresu ?

(Stres nie je jediný "psychický problém", možností je podstatne viac a pri chronických nediagnostikovaných ochoreniach sú psychosomatické príznaky úplne bežné a to najmä ak pacient začne používať Google a zisťuje si diagnózy, ktoré majú spoločný jeden príznak s tými jeho, následne sa mu môžu objaviť aj ďalšie príznaky, ktoré čítal. )

To ale neplatí pri bolesti klbov. Mozes mysliet kolko chces aj o tom premyslat, ale klb ta znicoho nic nezacne boliet, len preto že na to myslis. Nie vsetko sa dá zvaliť na psychiku.