Už nevládzem, doktorom neverím

Príspevok v téme: Už nevládzem, doktorom neverím
Kamila111

Vyše 2 rokov trpím ako zviera. Ani neviem, čím to začalo, dosť na tom že mám pocit, akoby som sa pomaly "rozsypovala". Je to najvhodnejšie slovo na opísanie môjho stavu a pocitov ako psychických, tak fyzických. Začalo to nenápadne po návrate z letnej dovolenky, konkrétne pleťou. Začervenanie pleti ako alkoholička, hoci si dám raz ročne 2 dcl vína na Silvestra. Dg rosacea. Liečba mastičkami a liekmi neúspešná. Bez mejkapu ani na krok. Ale to bolo to najmenej. Časom sa pridružili bolesti kĺbov vyrážajúce do nôh. Potom prišli bolesti chrbta medzi lopatkami, občas cítim aj akoby svaly v rukách, podobné svalovke. Zvláštne je, že tie nepríjemné pocity prídu kedykoľvek, potom zmiznú na deň, dva a opäť sa objavia, raz bolí viac, raz menej. je to strašné, psychicky som z toho na dne, dr. nevedia, kamoška mi vravela, že ma onedlho pošlú na psychiatriu, lebo vrak keď si nevedia rady, tak to hodia "na hlavu". Čo si snáď myslia, že si to navrávam? Vďakabohu taký blázon nie som.Mám rada život, svoju robotu, nie som žiadny hypochonder či ako sa to volá. A aby toho nebolo málo, všimla som si, že sa mi robia plesne na nechtoch na nohách, zatiaľ "iba" na dvoch, liečim prípravkom z lekárne, ale nezaberá.
PROSÍM, nestretli ste sa niekto s podobným problémom: Nie je tu nejaký schopný zdravotník, ktorý by tušil, čo by mi tak mohlo byť???? Najviac ma trápi ten chrbát. Ako som napísala,pred dvoma rokmi som bola šťastný zdravý človek, teraz som zdeptaná a utrápená osoba :-( Za kým ešte ísť??

AniJaNeverim

Tie príznaky ktoré popisuješ mi pripomínajú problémy ktoré mal môj manžel po návrate z Nepálu. Nikdy mu nič nezistili, výsledky mal negatívne a asi ako každý v tomto štáte bol odvelený na psychiatriu. Tam ležal tri týždne a bol by ležal možno doteraz, ale zubami-nechtami som sa ho odtiaľ snažila dostať. Nakoniec sa mi to podarilo a rovno z nemocnice sme išli na vyšetrenie k doktorke Lube Albertovej do Bratislavy. Nie je to klasická lekárka, je psychologička a popritom sa venuje prírodnej liečbe. Po vyšetrení sme boli plní nádeje a krátko na to sme zahájili liečbu u nej. Nebola to žiadna prechádzka ružovým sadom, to by som klamala. Ale konečne sa začal manželov stav zlepšovať, aj keď veľmi pomaly. Úplne sa to dalo do poriadku asi až za rok a pol. Šťastie, že môj muž je trpezlivý a nevzdal to. Inak neviem kde by bol dnes keby bol ostal na liekoch od psychiatra. Neviem čo je toto za doba, že lekári vykonávajú svoju profesiu ako cvičené zombie. Len málo je takých, ktorých nejaký netypický problém vyprovokuje k tomu, aby nad ním premýšľali. Dnes už ide všetko ako na bežiacom páse a čo sa vymyká priemeru, to sa nerieši. Lenže toto nie je medicína, to je fušerina.

mjanik

prípad je dobre liečiteľný akupunktúrou-začať tou hrudnou chrbticou(asi 3-5 sedení),ostatné postupne.Stav je vy liečiteľný!)!!!!

Cliattsi

na tej dovolenke si chytila nejaku ingekciu. Inf. organizmy mas v sebe, znizili ti imunitu a teraz mas aj preto plesne (asi).
Ked mas dost penazi, chod za Durovskou Juditou. Mozno ti poradi

baradu

ja ti viem poradiť len nepriamo.
dlhé roky som mal isté zdravotné problémy (iné ako ty), asi až po desiatich či aj viac rokoch som zistil, že mi škodia mliečne výrobky.
u teba by som tipoval na skrytú infekciu nejakým mikroorganizmom.

Omen

Kamila, jednu dg. už máš: rosacea. Naštuduj si všetko o nej a vyhýbaj sa veciam, ktoré tvoj stav zhoršujú: horúca sprcha, nápoje, jedlo, korenie... Zistíš, že lieky slúžia LEN na zmiernenie jej prejavov a ak ti nepomáhajú a ty dodržiavaš "správny" životný štýl, potom je na čase vyskúšať niečo z alternatívnej medicíny. Používaš však mejkap, ktorý tvoj stav môže zhoršovať? Vhodné by bolo tiež bližšie špecifikovať rosaceu a zistiť spúšťač: dedičnosť, HP...
Bolesti medzi lopatkami sú z krčnej chrbtice a migrujúce bolesti kĺbov môžu byť spôsobené zápalom svalov, infekčným, reumatickým ochorením... Takže smer neurológ, potom sa ozvi.
Nie je dôvod neveriť lekárom! To, že máš aj psychické prejavy je celkom v poriadku. A nie, nie si hypochonder! : )

Kaido

Philips, ty si typickym prikladom toho, preco je tu zdravotbictvo v takych srackach a ludia su chori, nevedia im zistit co je, maximalne poslu na psychiatriu, tak sa tu potom zakladaju taketo temy.
Psychofarmaka? Mas na mysli AD alebo co konkretne. Pretoze to su najvacsie sracky pod slnkom. Samozrejme ze ludom to otupi mozog a "polepsi" sa trochu. Aj ked si das na party koleso alebo piko sa budes citit ako najzdravsi clovek, no tie dosledky. AD podobne, akurat s tym rozdielom ze si davas 3x do dna mikro davku drogy.