Už nevládzem, doktorom neverím

Príspevok v téme: Už nevládzem, doktorom neverím
Kamila111

Vyše 2 rokov trpím ako zviera. Ani neviem, čím to začalo, dosť na tom že mám pocit, akoby som sa pomaly "rozsypovala". Je to najvhodnejšie slovo na opísanie môjho stavu a pocitov ako psychických, tak fyzických. Začalo to nenápadne po návrate z letnej dovolenky, konkrétne pleťou. Začervenanie pleti ako alkoholička, hoci si dám raz ročne 2 dcl vína na Silvestra. Dg rosacea. Liečba mastičkami a liekmi neúspešná. Bez mejkapu ani na krok. Ale to bolo to najmenej. Časom sa pridružili bolesti kĺbov vyrážajúce do nôh. Potom prišli bolesti chrbta medzi lopatkami, občas cítim aj akoby svaly v rukách, podobné svalovke. Zvláštne je, že tie nepríjemné pocity prídu kedykoľvek, potom zmiznú na deň, dva a opäť sa objavia, raz bolí viac, raz menej. je to strašné, psychicky som z toho na dne, dr. nevedia, kamoška mi vravela, že ma onedlho pošlú na psychiatriu, lebo vrak keď si nevedia rady, tak to hodia "na hlavu". Čo si snáď myslia, že si to navrávam? Vďakabohu taký blázon nie som.Mám rada život, svoju robotu, nie som žiadny hypochonder či ako sa to volá. A aby toho nebolo málo, všimla som si, že sa mi robia plesne na nechtoch na nohách, zatiaľ "iba" na dvoch, liečim prípravkom z lekárne, ale nezaberá.
PROSÍM, nestretli ste sa niekto s podobným problémom: Nie je tu nejaký schopný zdravotník, ktorý by tušil, čo by mi tak mohlo byť???? Najviac ma trápi ten chrbát. Ako som napísala,pred dvoma rokmi som bola šťastný zdravý človek, teraz som zdeptaná a utrápená osoba :-( Za kým ešte ísť??

GOING

Vonkajšie prejavy ktoré som opísal sa môžu dostaviť, keby to trvalo mesiace.

Môj názor je že je to niečo metabolické, psychiku asi nerieš tá je pri každej chorobe oslabená. Síce ono to môže ovplyvniť aj metabolizmus mozgu okrem svalov a kĺbov.

Ono to vypadá na zvýšenú toxicitu organizmu. Aj tá sa prejavuje na kĺboch, tuhosťou a bolesťou šliach, prípadne kŕčmi, dokonca aj na srdcovom svale.
Vyskúšaj v prvom kroku vysadiť zápalutvorné potraviny obsahujúce:
-kakao (čokoládu)
-rafinovaný cukor(sladké vody)
-biele pečivo (biely chlieb, pizza a pod)

Ak sa ti do troch dní začne uľavovať má to súvis a bude to niečo systémové.

Rozbor krvi a moču ti to ukáže, stačí ak budú rozdiely oproti normálu cca. 10%:
- kyslosť moču
- CRP
- kyselina močová
- cukor

Na dovolenke si napr. mohla niečo nevhodné zjesť čo mohlo organizmus rozladiť a niečo spustiť.

GOING

nemáš zhrubnutú pokožku na kĺboch, hánkach, pätách nôh, prípadne inú farbu pokožky do žlto-hneda napr. okolo členkov ?
Necítiš pálenie čliach pri chôdzi resp.ich odpor pri pohybe,
stuhnutosť ?
Namáš ráno teplotu, resp. nepocituješ. ?
Keď to príde necítiš sa najhoršie ráno
do cca.9:00 hod. ?

Asik

Moze to byt teda lupus v tvojom pripade, nakolko priznaky tohto ochorenia su rozne ale zacina to vacsinou koznymi zmenami.Treba to vysetrit zajdi za lekarom musi patrat po pricine a lupus bud potvrdi alebo vyluci.Drzim palce

kamila111

preboha, čo to je systemovy lupus?? Už ani hľadať na nete nemám silu, všade samá rakovina... :-( už aj to mi napadlo. :-(

kamila111

Brali mi viackrát krv na všetko možné, dr. sa nejak neobťažovali mi bližšie vysvetliť na čo všetko, keď som sa opýtala, boli poväčšine nervózni, potom som bola na ultrazvuku a na CT, nakoniec ma ešte prezrel onkológ a gynekológ. Všetko ok. Ešte mám ísť na neurológiu a ortopédiu, asi aj pôjdem, lenže úplne s odporom a stým, ako som už napísala, že lekárom už neverím a že všetky lieky a "liečenia" sú iba biznis.
Môj otec pred rokmi mal ťažkosti s močením, xy liekov bral, ráno, obed, večer hrsť. A lepšie mu nebolo. Potom sa naštval, všetky lieky postupne vysadil a zostal iba na urologickom čaji. po mesiaci na kontrole doktor žiaril ako hviezdičkla, že aké má otec výborné výsledky, že lieky super zabrali...