Chcem sa stať mníškou

Príspevok v téme: Chcem sa stať mníškou
mniska747

Ahojte..Potrebovala by som sa poradiť aj ked neviem čí na spravnom mieste..O rok budem končiť strednú školu..Rozhodla som sa že chcem byť mníškou len neviem ako sa k tomu dostať..Prosim neodhovarajte ma ani nič podobne potrebujem len nejake rady..Čo to vlastne obnáša?Budem môcť navštevovať rodinu a pod?Som si tým istá na 100%(mam nato svoje dôvody,aspon nebudem musieť nikomu vysvetlovať prečo nemam chlapa lebo o mna nemaju zaujem ale to je jedno)..Jednak citim že je to to správne poslanie..Poznáte niekoho kto sa stal mníškou?Myslíte že v nejakom kostole by mi poradili ako postupovať?Za každu radu ďakujem(ešte dodám že téma nieje fake a myslím to važne)

himalajskasol

niesi si tym ista na 100 percent. Ak by si bola, nepisala by si o tom ze chlapi o teba nejavia zaujem. Skor mi toto z tvojej strany pride ako urcita forma rebelie. Ak by si bola presvedcena o tom ze sa chces statmniskou, uz davno si vyhladas zdroje, kontakty atd, ako dalej postupovat. Podla mna si len frustrovana z toho ze kamosky maju frajerov a ty nie. Ale toto nieje cesta. Porozmyslaj trochu viac o sebe, nad sebou..moja byvala spoluziacka uz davno na strednej vedela ze sa chce uberat tymto smerom a tak po skole isla kdesi na nejaku teologicku fakultu a potom do klastora alebo to mala uz asi pocas skoly, neviem. No o nej kazdy vedel ze ma aj predpoklady na to stat sa mniskou, vzdy ju zaujimal taky ten duchovny krestansky svet atd. Ale toto co ty tu pises mi skutocne pride ako taka zbrklost, forma rebelie, zlosti ..

NeznamyTHM1986

Najskôr sa na to musíš ale poriadne pripraviť - hlavne bičovaním, drvením s prstov a podobne. A hlavne pravidelne príjmať telo a krv nášho Pána Ing. Ježiša Krista
Poprípade nezaškodí občas navštíviť miestnu hladomorňu

ped

Ono je viac tých rádov a každý rád ma svoj rád, poriadok, pravidlá a pod. Jedni sa zameriavajú viac na to, iní na niečo iné. Pre každý rád je podstatné viac niečo iné, na čo sa kladie väčší dôraz. Najprv by si mala chodiť na konzultácie, aby si sa vedela správne rozhodnúť. Neviem, či je to aj o mystike a pod. veciach, ale u žien asi skôr nie, resp. menej ako u mužov.

Pilcuk

My muži to aj v tomto máme horšie. My muži, o ktorých nie je zo strany žien záujem, sa len tak ľahko neskryjeme pred blbými rečami ľudí ako ženy, o ktoré nie je záujem (tých je neporovnateľne menej ako mužov) niekde v kláštore. My by sme museli študovať teologiu na VŠ, aby sme sa stali kaplánmi či farármi...Mníchov mužov na SK moc nie je.