Chcem sa stať mníškou

Príspevok v téme: Chcem sa stať mníškou
mniska747

Ahojte..Potrebovala by som sa poradiť aj ked neviem čí na spravnom mieste..O rok budem končiť strednú školu..Rozhodla som sa že chcem byť mníškou len neviem ako sa k tomu dostať..Prosim neodhovarajte ma ani nič podobne potrebujem len nejake rady..Čo to vlastne obnáša?Budem môcť navštevovať rodinu a pod?Som si tým istá na 100%(mam nato svoje dôvody,aspon nebudem musieť nikomu vysvetlovať prečo nemam chlapa lebo o mna nemaju zaujem ale to je jedno)..Jednak citim že je to to správne poslanie..Poznáte niekoho kto sa stal mníškou?Myslíte že v nejakom kostole by mi poradili ako postupovať?Za každu radu ďakujem(ešte dodám že téma nieje fake a myslím to važne)

NeznamyTHM1986

Hlavne netreba zabudať na pravidelné bičovanie, min raz do týždňa aspon na 24 hodín navštíviť hladomorňu.... A nezaškodí aspoň raz a čas si rozdrviť všetky palce. To ťa zbaví prípadnych hriešných myšlienok a priblížiš sa v utrpení nášmu pánovi.

vevala

Treba priamo niektorú tú reholu kontaktovať a popýtať sa na pravidlá :) Možno ťa budú vedieť aj nasmerovať

mamita1

navštevovanie rodiny a podobné veci záležia od toho do akej rehole vstúpiš ako ti už písali. v kostole ťa možno odkážu na nejaký rád sestier vo vašom meste, ak tam nejaký je, ak nie tak možno budeš musieť aj cestovať. oni ti môžu potom povedať aké máš možnosti a ty sa už potom rozhodneš

uuleuskauu

Mas otvorene a uzavrete rehole, ale zase kazda rehola ma svoje vlastne pravidla. Medzi otvorene rehole patria napriklad v Bratislave Saleziani, ktorych hlavnou naplnou je pracovat s detmi a s mladezou. Takze sa vdaka tejto praci dost stykaju s osobami z "vonkajsieho sveta". Tam by som to nevidela tak prisne ako v tych uzavretych, kde je zase velmi obmedzeny kontakt s vonkajsim svetom, kde su o chlebe a o vode a vela casu venuju modlitbam. Pravdaze by ti vedel poradit a aj vysvetlit rozdiely medzi jednotlivymi reholami hociktory knaz. Len nevyrusuj knaza mimo uradnych hodin, to oni nemaju radi. Farar sa tiez musi niekedy osprchovat, najest, umyt si zuby, vykonat hygienu, ale aj ist niekoho pochovat na cintorin, ist spovedat stare babky do domova dochodcov, poucovat zasnubene pary o manzelstve a o krestanskom zivote, ist sluzit omse do susednych dedin, a tak... oni maju dost svojej roboty aj takej, co bezni ludia nevidia, ked hromzia, ze nemozu 24 hodin pocas dna kedykolvek zastihnut knaza na farskom urade. Tak si dobre pozri tie uradne hodiny a pocas nich sa chod porozpravat. Hladaj info aj na nete. Pravdaze najdes toho dost. Ale najlepsie je popytat sa na info priamo u zasvätených.

Lentak11

Tiež si myslím že kvoli trucovaniu že ju nikto nechce sa nechodí do kláštora za mníšku.Clovek to musí mať vsebe ,a musí ho to ťahať kbohu.

Jeto Tak

Tiez si myslim ze len tak haluzis kvoli chalanom inak to tam nenapises. Uz to tu niekto napisal od slova do slova presne ako si to myslim aj ja. Nevymyslaj hluposti a normalne si najdi chlapca