Chcem sa stať mníškou

Príspevok v téme: Chcem sa stať mníškou
mniska747

Ahojte..Potrebovala by som sa poradiť aj ked neviem čí na spravnom mieste..O rok budem končiť strednú školu..Rozhodla som sa že chcem byť mníškou len neviem ako sa k tomu dostať..Prosim neodhovarajte ma ani nič podobne potrebujem len nejake rady..Čo to vlastne obnáša?Budem môcť navštevovať rodinu a pod?Som si tým istá na 100%(mam nato svoje dôvody,aspon nebudem musieť nikomu vysvetlovať prečo nemam chlapa lebo o mna nemaju zaujem ale to je jedno)..Jednak citim že je to to správne poslanie..Poznáte niekoho kto sa stal mníškou?Myslíte že v nejakom kostole by mi poradili ako postupovať?Za každu radu ďakujem(ešte dodám že téma nieje fake a myslím to važne)

zia

mniska747 MOHLA BY SI ODPISAT co sa stalo za 2 roky co si napisala ze si sa chcela stat mniskou?

Ja som zasa od malicka som sa hrala na fararku.

Ja by som sa chcela stat mniskou, ale musela by som konvertovat k evanjelikom. Nepaci sa mi to, ze rimokatolicka cirkev nepodporuje zeny ku knazstvu.

Rovnako aj ako evanjelici by sa mohli a nemuseli zenit, vydavat.

MYSLIM, ze BOH nam dal zivot, a DAR VOLBY.

Ja o cirkvi nic neviem, ale necitim s niekoho sudit, kym by som to sama na sebe nezazila.

Su predsa mnisky, co ucia na skolach, neziju len v klastoroch? Su dokonca aj zeny co nemusia splnit vsetky sluby - napriklad slub chudoby som poznala ze katechetka nedala tento slub. A ucila na skolach, v kostole pripravovala ludi na birmovku, a zila pre svoju farnost v jej meste kde mala vlastny byt.

A NEMYSLIM ZE KAZDY KLASTOR ZIJE V KRUTYCH PRISNYCH PODMIENKACH, RESP. NEVIDELA SOM TO NA NICH, KED MALI KLASTOR VEDLA NEMOCNICI V BA, kde osetrovali tazko chorych, ale ked odchadzali z prace, VESELO SPOLU CHODILI, SMIALI SA A NEVIDELA SOM ZEBY NEJAKE TRPELA VO VNUTRI.

Samozrejme ze zena ktora sa stne mniskou, v rimokatolicej cirkvi, NESMIE CAKAT ZE BUDE UZNAVANA. ONI zeny beru ako za cias otrokarstva- kedy zena nemala ziadne prava. Zenu cirkev berie ako dalsia lacna pracovna sila, ktorej pohnutky musia byt velmi silne POMAHAT TYM NAJUBOHEJSIM, co stratili vieru vseba, v zivot.

PODLA MNA KEBY KAZDY CLOVEK HOC LEN NA 30 MINUT PO PRACI CI PRED PRACOU by zasiel na vopred zandane miesto- POHLADIT STARCYH, OSALEMYCH, NETREBALO BY ANI MNISOK. JE TO ZAKLADNA LUDSKA POVINNOST VAZIT SI JEDEN DRUHEHO. aj ked kazdy tvrdi ze sme si v korone blizsi, NIE JE TO TAK. SU BLIZIE JEDINE K TYM KOHO MALI POVINNE SI VSIMAT ...........lebo je to jeho zena, muz, deti, rodicia atd.. A kamosov co ste davno nevideli. Nie sme si blizsi, len sme sa akotak zasa dostali do stavu vsimavosti si svojej rodiny, ale CUDZICH, CHODRYCH, ZUBOZENYCH SI NEVSIMAME ESTE VIAc-

zia

@Nodopi_e som v šoku čo napísal Nodopi_e

Neplatia mníške nič na čo má od zákona povinnosť a právo?

TO JE PRÍŠERNÉ.

AKO JE TO U FARÁROV?

Tým predsa dávajú normlálnu výplatu. Im platí cirkev odvody?

NeznamyTHM1986

Zuzka8: Luter bol prašivý kacír.... Správny katoľík nesmie zabúdať na podstivú sebatrýzeň... Inač ho to bude pokúšať na hriech

Zuzka8

Neznámy, to bolo za čias M. Luthera, ktorý sám tak konal. Neskôr od toho upustil. Askéza myslím na Slovensku už nie je učená.

Mníška, niektoré sú v charite a tak. Starajú sa o chorých a starých napr. Neviem či všetky. Ak si citlivá, a je Ti zaťažko vkročiť do nemocnice alebo domova dôchodcov, tak to nebude pre Teba.

Inakšie to nie je povolanie od Boha, stať sa mníškou.

BJK

Velmi dobre si to rozmysly...raz to mozes lutovat.Zivot v pare(akomkolvek) je velmi krasny a prinasa vela nadhernych chvil....skus este porozmyslat :)

a_dr1a

Ty sa za mnisku nehodíš. Lebo to necítiš ako poslanie a volanie Boha. Ty chceš byť miskou len preto, že o teba chalani nemajú záujem a nepáčis sa im. Akonáhle sa však zaľúbiš alebo daky muž do teba, tak ta to rýchlo prejde. Si ešte mladucka. Ak ta prekuknu aj mníšky, tak ta odmietnu. Lebo aj to sa môže stať. Už boli také prípady.

simka456

Kazda rehola ma ine pravidla a preto ti tu dobre poradili, ze sa treba ist priamo spytat ake su podmienky. U nich zistis vsetko, co potrebujes vediet!