Chcem sa stať mníškou

Príspevok v téme: Chcem sa stať mníškou
mniska747

Ahojte..Potrebovala by som sa poradiť aj ked neviem čí na spravnom mieste..O rok budem končiť strednú školu..Rozhodla som sa že chcem byť mníškou len neviem ako sa k tomu dostať..Prosim neodhovarajte ma ani nič podobne potrebujem len nejake rady..Čo to vlastne obnáša?Budem môcť navštevovať rodinu a pod?Som si tým istá na 100%(mam nato svoje dôvody,aspon nebudem musieť nikomu vysvetlovať prečo nemam chlapa lebo o mna nemaju zaujem ale to je jedno)..Jednak citim že je to to správne poslanie..Poznáte niekoho kto sa stal mníškou?Myslíte že v nejakom kostole by mi poradili ako postupovať?Za každu radu ďakujem(ešte dodám že téma nieje fake a myslím to važne)

Executor

Ono ide aj o to, že ono to všetko musí niekto vykonať, keď sa už na to dá toľko ľudí, ale neútočím. Ale je tam urobenej aj kopec práce, hoci tých homelessákov by bolo treba skôr psycholicky viac spracovať, nechcem povedať priamo, že nakopať do gúľ alebo ich denno denne ter., ale má to zmysel. Výsledky sa isto dostavia:-) Neviem, či som práve toto chcel povedať, ale odkaz na diaľku, áno, robím to proste takto: prídem do tam, dva tri x zapískam, urobím foto a idem si po robote. Nikto mi nebude nadávať, že m..e, m..e - ha, ha. Ja by som si mohol tiež ponádavať, ale mám lepšie zábavky, beriem ohľad. Thank you very mač indíííd! Tam si Divočina?

kubita

samozrejme, ze v kostole alebo na prislusnej fare by ti mali vediet poradit ako ist dalej. to musis zacat chodit na teologicku vysoku skolu

kkkkk

Nie je to ľahký život, skoré vstávanie, veľa modlenia, samota, cely, nezaplatená práca - starostlivosť o chorých, varenie bezdomovcom ... je to poslanie, nie je to pre každého.

Nodopi_e

Poznal som jedno dievča, ktoré sa stalo mníškou a potom opustila kláštor a vydala sa. Z toho čo rozprávala mám doteraz zimomriavky a zanevrel som na cirkev. Žiadne návštevy. Ak jej prišiel balík od rodiny mohla si zobrať jednu vec a ostatné rozdať. Ťažká práca v nemocnici. Psychický teror. Žiadne súkromie. Nemala žiadne peniaze. Keď z tade odišla zistila, že za ňu neplatili odvody, čiže žiadna podpora, lek. ošetrenie za hotovosť, dôchodok nula. Psychicky zdeptaná. Zomrela 41r. Odvtedy je u mňa cirkev obyčajná sekta.

alte schachtel

Normalne si vygoogli, kde su u nas ake klastory a mohla by si ist aj na navstevu do niektoreho len tak hodit rec s mniskami, ktore su tam, ale asi najlepsie bude tam vopred zavolat, ze kedy by si mohla prist k nim pokecat, lebo aj tie mnisky tam maju nejaky ten program, ze omse, modlitby, varenie, vselijake prace ale aj volny cas, niekedy cestovanie na pute a na duchovne cvicenia do ineho mesta, pripadne take audiencie u papeza sa tiez pritrafia, tak aby si nerusila zbytocne, ze prides a klastor bude prazdny, vsetky mnisky niekde na puti na opacnom konci republiky :) preto vopred zavolat a spytat sa na datum a hodinu, kedy by to bolo naj zrealizovat. Prides, pokecas a dozvies sa. PS: keby si isla studovat dialkovo vysoku skolu odbor osetrovatelstvo, tam budes mat spolziacky mnisky, ony to studuju dost casto, potom pracuju aj v nemocniciach. Len neviem, ci by ta to bavio ist na ten odbor. Urcite ale treba ti porozpravat sa s mniskami a tie rozhovory s nimi to tvoje rozhodnutie bud upevnia alebo zanevries na to uplne. Co viem, tak prvy mnissky slub, ktory zlozis, je iba docasny. Po vyprsani tej takzvanej doby urcitej mozes opustit kastor alebo zostat tam nadalej. Az niekedy neskorsie su tie vecne sluby, kedy sa uz neda opustit klastor a potom uz by ta mohol spod mnisskeho stavu oslobodit iba papez.

lucylucy

no ja poznám osobne jednu mníšku čo skončila na psychiatrii a podľa jej slov to nie je bohviečo, tak si to radšej rozmysli :D