Nevera po 22 rokoch

Príspevok v téme: Nevera po 22 rokoch
vernymanzel

Dobrý deň

Píšem vám lebo sa snažím zachrániť naše manželstvo. Z manželkou sa poznáme od svojich 15 rokov. Boli sme si navzájom prvý sexuálny partner. Pred svadbou sme sa aj rozišli ale zasa sme sa dali dokopy. Po siedmich rokoch sme sa zobrali. Prvých 8 rokov sme žili u mojich rodičov moja manželka si nerozumela s mojou mamou. V každej situácii som stál pri mojej manželke. Nakoniec som nám postavil dom a odsťahovali sme sa. Lenže splátky boli príliš vysoké a ja som musel odísť pracovať na kamión. Po pár mesiacoch sa mi manželka priznala že mi bola neverná. Chcel som ju opustiť ale nedokázal som to ,mali sme spolu už 2 deti. Povedala že sa cítila osamelá , oľutovala to. A tak som jej odpustil. Pripomínam že ja som bol mojej žene vždy verný. Nikdy som ju nezaradil , ba čo je ešte horšie ja som si ju predstavil ako ideálnu partnerku ktorá raz pochybila pod vplyvom okolností. Nikdy som jej to nepripomínal. Asi po 10rokoch práce na kamióne som sa vrátil na Slovensko. Našiel som si prácu ktorá má psychicky veľmi vycerpavala ba čo bolo horšie nedokázal som zarobiť dosť aby som nás uživil. Narodilo sa nám tretie dieťa a keď manželke končila materská začal som jej hovoriť nech si nájde prácu že to sám neutiahnem a že teraz žijeme len z úspor. Čo ona vnímala ako veľký tlak z mojej strany a dodnes mi to vyčíta. Nakoniec si prácu našla ale už bolo neskoro a ja som musel zasa odísť do zahraničia. Tentokrát som si našiel prácu keď som mohol chodiť domov každé dva týždne na pár dní. Čo bolo oveľa lepšie oko predtým keď som jazdil s kamiónom, keď som chodil domov raz za 2-3 mesiace. Po dvoch rokoch práce som si všimol že manželka už so mnou veľmi nechce mať sex. Pripisoval som to aj tomu že sme starší,aj ona už chodila do práce bola viac unavená. Ale v práci sa jej darilo , konečne sa jej zdvihlo sebavedomie a po tých rokoch utlacanej manželky niečo konečne dokázala sama. (Podľa jej slov celý život som ju manipuloval a musela robiť len to čo som chcel ja). Život bez sexu trval asi rok cez rôzne výhovorky na mykozu ,únavu atď. Netlačil som na ňu veril som jej a vôbec som netušil že v tom je iný chlap. Asi po roku ( to si myslím iba ja ,ona mi to presne nechce povedať ) mi oznámila že má iného že ho ľúbi a že je so mnou iba kôli najmladsiemu synovi 7r. Ináč by ma už dávno opustila. Teraz mám 43 a manželka 42 manželia sme 22rokov. Strašne ma to zranilo. Neviem kde som spravil chybu manželka začala na svoju obhajobu vyťahovať staré veci. Akože moja matka ju nemá rada a ona s ňou musela žiť spolu 8 rokov. A že vždy bola pri mne utlacana. Celý život sa mi musela prispôsobovať. Nikdy som ju nepodviedol ona sa priznala že to urobila trikrát.(neviem či jej môžem veriť). Nikdy som ju neudrel, nepil som alkohol. Celé tie roky som tvrdo pracoval aby som ju a rodinu uživil. Vyjadrila sa že ten chlapík je oveľa mladší a že s ním má úžasný vzťah. Aj napriek tomu všetkému ju stále milujem čo jej aj stále opakujem. Dal som jej čas nech sa rozhodne. Ona veľmi dobre vie že finančné ju on nedokáže zabezpečiť. A nakoniec by trpeli deti 19,15,7r. Je veľmi dobrou matkou deti ju milujú. Neviem či mám ešte šancu ju získať naspäť. Nechcel by som ju po rokoch vidieť trpieť. teraz doslova žiari cíti sa mladá plná energie. Veľmi si zakladame na rodine a deťoch obidvaja. Len ja som aj vplivom stresov a odlúčenie od rodiny stratil elán iskrou do života. Povedal som jej že sa zmením ako fyzicky tak aj duševne ak sa ku mne vráti. Má zmysel jej ešte dať šancu? Alebo čo mám robiť?ako naše manželstvo zachrániť? Ak je to ešte možné.

Vopred vám ďakujem za odpoveď.

Pilcuk

Horšie je to, že deti. pokiaľ sú to dcéry, sú už teraz predurčené byť rovnakými ako jej matka, teda podvádzať partnera, využívať chlapov ai. To, čo vidia u svojej matky, budú považovať za normálne. Nehovoriac o tom, že aj kamarátky sa budú uchyľovať k podobným praktikám.

Sloniecko

ahoj,
no dufam, ze ta to neurazi, ale z tvojej manzelky mi je uplne na vracanie. Tak ty makas, aby sa mala ona dobre a ona len hlada dobrodruzstva. Je to preto, lebo si bol na nu az prilis dobry, ona dlhe roky nemusela pracovat, doma sa zrejme nudila. A ze je uzasna matka? Nemoze byt uzasnou matkou uz len preto, ze tymto nezradila len teba, ale hlavne aj vase deti. Vedia o tom? Aspon tie starsie deti? To by som bol zvedavy, ci by rychlo nezmenili nazor na svoju matku. Ja by som neveru nevedel odpustit, ty si jej viackrat odpustil. Tym si jej vlastne dal kridla a ona nadobudla presvedcenie, ze si slaboch. Ja si to nemyslim o tebe (podla mna si az prilis velky dobrak a mas neuveritelne ovladanie sa), ale som presvedceny, ze presne to si o tebe mysli. Ja by som ju na tvojom mieste poslal do "pip" a nech je s tym svojim uzasnym princom. Sprav to presne ako ona.. najdi si o dost mladsiu.. a vies, ona mozno teraz vyzera este v pohode, ale o par rokov uz bude pred patdesiatkou, ten jej princ ju tiez odkopne, uz o nu strati zaujem a najde si dalsiu. Jej sa to totiz vsetko na 100% vrati, ver mi. A urcite sa uz pred nou nestrapnuj a maj hrdost.

Ferdinandd

Aj tvoja matka, ktora ti honi vtaka je diabol, lebo je zena.
Preco tomuto staremu uchylakovi, ktori nenavidi zeny nezabranite sem pisat? Citat ako mu vlastna matka honi vtaka fakt musime?

Pilcuk

Ženy sú zlo, každá skôr či neskôr podvedie, sklame. Sú to diabli s tvarou anjela. Muž si musí ženskú najprv vybojovať neustálym doprosovaním sa, musí veľa zarábať, musí byť krásavec a potom aj tak každá ženská ukáže, že je diabol.

vernymanzel

Posledné 3roky celkom slušne zarábam. Konečne sme sa po tých dlhých rokoch stabilizovali. Deti sú už relatívne veľké a ona zacítila voľnosť. Ale asi tu voľnosť nedokázala spracovať , vysvetlila si ju po svojom.

vernymanzel

Zle som sa vyjadril , že sme sa rozišli pred svadbou. Vlastne asi po 2rokoch chodenia som dostal kopačky. O pár mesiacov neskôr sme sa stretli náhodou na diskotéke a ja som ju oslovil či to neskúsime znova. Po svadbe sme nemali veľa peňazí stavali sme dom a boli sme šťastní. Z môjho pohľadu ale ona aj z tohto obdobia vyťahuje nejaké negatívne spomienky na ktoré si ja vôbec nepamätám. Čo som si uvedomil po tých rokoch je že som ju nepočúval ale na druhej strane nedala mi patrične najavo že je nešťastná. Milujem svoje deti svoju rodinu a dokáže urobiť čokoľvek pre nich. Som hrdý na to že som svoju manželku nikdy nepodviedol. Aj keď som mal možnosť. Až teraz som sa dozvedel že na mňa veľmi žiarlila pri každom kontakte s inou ženou. Nikdy mi to nepovedala až keď sme boli minulý týždeň v manželskej poradni. Plánoval som si s ňou budúcnosť že tu vydržím ešte 2-3 roky. Vrátim sa domov a konečne budeme mať čas na seba. A keď som nevidel vyrastať svoje deti tešil som sa na vnúčatá. Dokážem jej odpustiť lebo viem že som pochybil aj ja. Dôvera asi na 100%nie. Ak by som bol pri nej určite by som si ju ustrážil.

Nesnadko

A co teda ona chce? Ako si to predstavuje? Ze ty odides z domu a nechas jej ho? Alebo iba si bude vybiehat sexovat s tym druhym?

Zuzazuza

Mna by zaujimalo, preco ste sa pred svadbu rozisli. Aky bol dovod? Ako ste sa vratili k sebe?

Na poskytnutie dobrej rady by bolo najlepsie vypocut si obe strany. Moze tam byt z jej strany nieco, coho si si neni vedomy, ze robis, alebo mozno nechces vidiet. Z tvojho popisu mi vychadza, ze pocas vasho vztahu si to bol vzdy Ty, kto vkladal do vztahu viac oddanosti, vernosti, snahy obetovat sa pre toho druheho, budovat vztah. Tvojej zene akoby na vasom vztahu nikdy nezalezalo tak velmi, ako tebe. Mal by si najst odpoved na otazku, preco tomu bolo tak. Bola s tebou iba zo zvyku? Alebo kvoli financnemu zabezpeceniu? Pripadne bola dovodom tvoja nepritomnost doma, nasledne ta zacala obvinovat z vlastnej osamelosti. Spominas casto, ze ti vycita, ze sa ti musela vzdy prisposobovat. Ked si chodil pracovne tak vela mimo domu, ako ste to spolu rozoberali predtym, ako si sa pre tie zamestnania rozhodol? Co to znamenalo pre nu, ze v podstate zostala zit sama, partnera akoby mala iba obcas? Mozno toto prispelo k jej ochladnutiu a k postoju, ze ma pravo byt neverna. To sa stava, ked partner druheho partnera obvinuje zo zleho zaobchadzania. Potom uverila, ze ma na neveru pravo. Samozrejme, ze nema. Ak chce noveho partnera, so starym sa treba najskor rozist a aj ho o tom informovat.

Myslim teda, ze vas vztah podliehal dlhe roky rozkladu, sposobenemu nekomunikaciou resp. nepochopenim, neochotou pocuvat, predpokladanim, ze druhy situaciu musi chapat. Vnimam vas vztah ako dlhe roky nefunkcny. Tvoja manzelka ti mozno nikdy "neodpusti" veci, z ktorych ta v duchu dlhe roky obvinovala (ci pravom alebo nepravom, na to by bolo treba vypocut aj ju). Toto nie je o tom, ze Ty sa zmenis. Tu ide o roky zivota, kedy sa jej vztah k tebe formoval tam, kde je teraz. A Ty, naozaj si myslis, ze po tom vsetkom jej budes niekedy doverovat? Moj nazor je, ze by vas obidvoch muselo osvietit, aby ste dokazali zachranit svoje manzelstvo. Ona ak by odisla za inym a neskor by sa vratila, bolo by to viac z ekonomickych a praktickych dovodov ako z lasky. Pozri sa na to, co medzi vami dvomi este zostalo. Kolko tam toho je dobreho. A na ochotu kazdeho z vas dvoch budovat vas vztah. Ta ochota u nej nikdy nebola velka.

vernymanzel

Ona povedala že z nášho domu neodíde. Ak tak iba s najmladším synom ale ani to jej veľmi nesedí. Bývame na dedine a povedala že ona ho odtiaľ nevytrhne. V tom s ňou súhlasím. Ako som povedal je to veľmi dobrá a starostlivá matka. Vie vytvoriť doma krásnu atmosféru. Deti ju milujú.

Nesnadko

Vies co, povedz jej, ze ju milujes a ze chces, aby bola stastna a preto jej nebudes stat v ceste za jej stastim a nech sa teda ona rozhodne, ze ci ostane s tebou alebo pojde za tym druhym a uz iba cakaj. Podla mna ona odide a za par mesiacov sa ti ozve, ze urobila chybu, ked ho lepsie spozna a on okusi zivot s 3 cudzimi detmi. Ty potom nebud makky, zober ju naspat, ale uz jej daj tvrde podmienky a drz si ju pod kontrolu - napr. tym, ze jej budes kontrolovat mobil, nebude moct iba tak hocikedy hocikam odist, ale bude ti musiet povedat kam ide a kedy sa vrati. Ak by protestovala, tak jej treba povedat, ze stratila tvoju doveru a sama si je na vine, ze ju musis kontrolovat.